831 Shares 7853 views

Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn. Przyczyny, zapobieganie, leczenie

Zapalenie pęcherza lub zapalenie pęcherza, uważany jest za choroba „kobieca”. Rzeczywiście, panie mają do czynienia z tym nieprzyjemnym choroby częściej, a to ze względu na strukturę układu moczowego. Samica cewki moczowej – jest dość szeroki i krótki kanał, poprzez który bakterie mogą łatwo „dostęp” do pęcherza.


Ale zapalenie pęcherza moczowego u kobiet, najczęściej rozwija się na tle innych chorób zapalnych. Na przykład, odmiedniczkowe zapalenie nerek lub gruczołu krokowego. Fakt, że cewka moczowa u mężczyzn jest znacznie dłuższy, więc infekcja jest prawie nigdy nie dostaje się do pęcherza moczowego w ten sposób. Wyjątkiem może tworzyć manipulacji medycznych, na przykład, zakażenia mogą być wprowadzane, gdy podaje się cewnik do gromadzenia moczu. Dlatego lekarze używać tylko jednorazowe i sterylne cewniki do dzisiaj.

Ill zapalenie pęcherza może być w każdym wieku. Wśród dzieci, zapalenie pęcherza moczowego występuje częściej u chłopców, jest to związane z tak powszechnym zjawiskiem fizjologicznym jak stulejki. Ale, począwszy od drugiego roku życia, od zapalenia pęcherza ponad dotyczy dziewcząt.

Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn może wystąpić ostro lub w postaci przewlekłej. W ostrej choroby w ciągu dramatycznie zwiększa częstotliwość wyjazdów do łazienki, która staje się bolesne oddawanie moczu, ból staje się trwałe. Często w tym okresie, istnieje zwiększone osłabienie i czasami gorączka. Mocz staje się mętny, czasem można zauważyć zanieczyszczenia ropą lub krwią.

Podczas ostrego rozwoju choroby bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem zamiast próbować pomóc sobie tradycyjne metody. W przeciwnym razie, z dużym prawdopodobieństwem, stanie się przewlekłe zapalenie pęcherza, i traktować go to będzie bardzo długa. Poza tym, może pogorszyć chorób przewlekłych i te, które doprowadziły do wystąpienia zapalenia pęcherza. Tak więc, zapalenie pęcherza u mężczyzn, objawy które zostały opisane powyżej, wymaga pilnego leczenia.

W takiej chorobie, jak zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn najczęściej przepisywane leżenia w łóżku. Ważne jest, aby zauważyć okres choroby odpowiedniej diety, a mianowicie wykluczyć spożywczej, która może działać drażniący do ściany pęcherza moczowego. Wypisać wartość gorących, kwaśnych i słonych pokarmów też całkowicie wykluczyć napoje alkoholowe i kawę. Do zakażenia nie jest „stagnacji” w pęcherzu zaleca się pić dużo. Szczególnie użyteczne witaminy sok żurawinowy, który ma działanie przeciwzapalne. otrzymania napary z ziół jest również przypisane do efektu moczopędnego. Na przykład, użyteczny bulionowych Liście mącznicy lekarskiej lub borówki brusznicy.

Ponadto, zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn leczonych antybiotykami, tylko odebrać lekarza lek musi uwzględnieniem wrażliwości patogenu, który spowodował zapalenie. Przydzielony przebieg leczenia przeciwbakteryjnego, konieczne jest, aby zakończyć jak nedolechennaya infekcja prawie zawsze prowadzi do nawracających stanów zapalnych.

Jeśli się przewlekłe zapalenie pęcherza, a następnie jej przetwarzanie jest wyeliminowanie przyczyny, które wywołują stan zapalny. Oznacza to, że dla odzyskania konieczne do wyeliminowania siedliskiem infekcji pierwotnej, a także przywrócić urodynamika, czyli normalny przepływ moczu. Przewidywania występuje podczas przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego jest mniej korzystne niż w leczeniu ostrej choroby.

Profilaktyka zapalenia pęcherza jest terminowe leczenie chorób zapalnych, środki w celu zwiększenia odporności, a także higieny osobistej i unikanie hipotermii. W przypadku ostrego zapalenia pęcherza jeszcze opracowany, konieczne jest, aby zachować maksymalną cierpliwości oraz upór, w celu uniknięcia przejścia choroby w postaci przewlekłej.