900 Shares 2667 views

Gruczoł krokowy – co to jest? Funkcja gruczołu krokowego

Układu moczowo-płciowego człowieka – najważniejszy zestaw organów odpowiedzialnych za przydzielenie szkodliwych produktów z organizmu jego życiowej aktywności i funkcji rozrodczych. W rzeczywistości, te dwa systemy są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego problemy z jednym spowodować trwałe zakłócenie drugiej.

różnice płciowe

Każdy wie, że anatomia mężczyzny różni się od samicy. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do układu moczowo-płciowego. Jego ciało ma konkretnych narządów i gruczołów, które są odpowiedzialne za erekcje i żywotności plemników.

Komórki płciowe, plemniki są produkowane w jądrach. Ale przez siebie, to oni raczej szybko umarł. Dlatego organizm wytwarza specjalny płyn odżywczą. Jest odpowiedzialna za gruczołu krokowego. Co to jest, nie każdy wie. Dlatego też, w miarę upływu czasu, ludzie mogą mieć problemy, które można uniknąć poprzez podjęcie środków zapobiegawczych.

Czysto męski żelaza

Na ogół, mężczyzna układu moczowo-płciowego składa narządów płciowych i wydalniczy jest taka sama, jak w przypadku kobiet: nerek, pęcherza moczowego i cewki moczowej (cewki). Wokół cewki moczowej mężczyzn, prawie na jego początku, to jest prostata.

To żelazko zewnętrznego i wewnętrznego wydzielania, która produkuje zarówno androgyniczny hormonów i tajemnicy, które tworzą nasienie. U chłopców, ten gruczoł jest słabo rozwinięta. Zasadniczo składa się z mięśni gładkich.

W okresie dojrzewania, prostaty wzrasta. Ze względu tkanki gruczołowej zyskuje wielkość prostaty, który jest o normę z kasztanowca średnicy. Pod koniec okresu dojrzewania, intensywność jego wzrostu oporu. Jednocześnie w całym życiu człowieka prostaty nadal powoli rośnie.

Rola prostaty

Podobnie jak każdy inny organ, wykonuje funkcję prostaty, bez których normalne funkcjonowanie organizmu byłoby niemożliwe.

Po pierwsze, funkcja odżywcza. Produkuje szczególną tajemnicę odżywczą, co stwarza korzystne warunki dla życia plemników. Z tego powodu są one w stanie zapłodnić przez kilka dni.

Po drugie, regulacyjne. Anatomia wielu mężczyzn, co zależy od normalnych poziomów hormonalnych. Gruczoł krokowy jest zaangażowany w tworzenie tej sytuacji, rozwijanie specyficznych hormonów męskich.

Po trzecie, funkcja bariery. W momencie wytrysku występuje jednoczesne uwolnienie plemników z jąder i plemników większości prostaty. Że w ejakulacie nie wycieka mocz, bloki prostaty nietrzymanie zwieraczy.

Po czwarte, prostata jest odpowiedzialny za normalną erekcję. Hormony produkowane przez nią są sygnałem do rozpoczęcia montażu. W związku z tym, jednym z efektów zakłóceń gruczołu najczęściej zaburzenia erekcji.

Głównymi objawami choroby

Wraz z wiekiem, częste sytuacje, gdy zacznie działać poprawnie, prostatę. Co to jest, ludzie będą natychmiast znać. Zauważają dyskomfort i ból podczas oddawania moczu, zaburzenia seksualne i wiele innych problemów, które nie znaczy głośno.

Choroby ciała są często spotykane u mężczyzn z wiekiem. Uważa się, że wiele lat, ludzkie i odsetek narażone na zapalenie gruczołu krokowego i innych chorób związanych z zaburzeniami prostaty.

Na szczęście, nie tak wielka lista naruszeń napotykanych przez gruczoł prostaty. Objawy są widoczne niemal natychmiast:

  • Zmniejszenie ciśnienia strumienia moczu;
  • skurcze mięśni i ból podczas oddawania moczu;
  • ból brzucha;
  • Przebarwienie moczu;
  • częste parcie do łazienki, zwłaszcza w nocy.

Jeśli człowiek widzi co najmniej kilka z nich, należy natychmiast skonsultować się urologa. Opóźnianie za kilka dni może skomplikować proces leczenia, a niekiedy nawet spowodować śmierć.

BPH

Wszelkie zmiany prostaty rozproszonych wiązać rozwoju choroby. Jednym z najbardziej powszechnie uważany gruczolaka prostaty. Ta patologiczna proliferacja tkanki mięśniowej w prostacie, która pociąga za sobą częściowe lub całkowite ściśnięcie cewki moczowej.

Poza mikcji opóźnień takie naruszenie powoduje szereg komplikacji w układzie moczowym, męskiej. Zastój moczu sprzyja osadu bakteryjnego w wytrącanie mocznikiem prowadzi do powstania piasek i kamienie w nerkach i pęcherzu. Dalsze komplikacje choroby może powodować ostrą niewydolność nerek.

Niestety, statystyki, z wiekiem silnym wzrostem średnicy, która jest przedmiotem gruczołu krokowego. Wymiary, stopa, która jest kilka razy mniej stać się problemem po 40-45 lat. Każdego roku na ryzyko wykrycia BPH wzrasta. Dlatego też, nie należy zaniedbywać regularne wizyty u urologa. Zapewnia to łatwiejszy proces gojenia.

gruczołu krokowego

I podlega zapalenie prostaty. Co to jest, ludzie będą wiedzieć, że każda podróż do toalety powoduje ich silne skurcze i ból nie do zniesienia. Ponadto istnieje stała ostry ból w pęcherzu. Można również zmienić kolor moczu, w którym znajdują się zanieczyszczenia ropą lub krwią.

Leczenie prostaty należy rozpocząć natychmiast. W przeciwnym razie grozi poważne komplikacje i długotrwały proces odzysku i rehabilitacji. Rozpoczęty przyczyny zapalenie gruczołu krokowego impotencji i bezpłodności, która lekarstwo nie jest już możliwe.

nowotwory

W ośrodku w diagnostyce i leczeniu chorób jest nowotwór prostaty. Jest łatwo pomylić z niezłośliwych narośli zwanych gruczolaków. Ale konsekwencje z powodu tej choroby jest znacznie bardziej niebezpieczne.

Objawy raka prostaty są takie same jak w przypadku innych chorób. Zdiagnozowana we wczesnym stadium, można go wyleczyć, nawet bez operacji. W późniejszych stadiach nowotworu jest w stanie dawać przerzuty do narządów sąsiadujących z nim, co jest prawie niemożliwe do leczenia i prowadzi do śmierci człowieka.

Jeszcze nie w pełni badał mechanizmy powstawania i rozwoju raka prostaty. Uważa się, że gruczolak zwykle przerodzić złośliwego guza. W każdym razie, zagrożone jest ponad 50% mężczyzn w wieku powyżej 45 lat.

Nieinwazyjne metody leczenia prostaty

Każda interwencja chirurgiczna w organizmie, ale dobre pociąga za sobą szereg komplikacji. W związku z tym, leczenie rozpoczyna prostaty metodami nieinwazyjnymi.

Aby rozpocząć korzystanie z prostą obserwację kondycji człowieka bez użycia jakichkolwiek metod terapeutycznych. Istnieje pewna liczba ludzi, którzy przestali rozwój gruczolaków sama.

Jeśli istnieje tendencja, aby skomplikować sytuację, urolog decyduje się na rozpoczęcie terapii lekami. Przede wszystkim stosuje się alfa-blokerów. Są one w stanie powstrzymać nieprawidłowy wzrost prostaty. W większości przypadków to wystarczy.

Zapalenie gruczołu krokowego, ma sens używania antybiotyków. Leczenie tego problemu jest to, że sama żelaza jest dość głęboko w ciele. Dlatego substancje lecznicze dostać się do niego od razu iw małych ilościach. W niektórych przypadkach, ostry przebieg choroby, lekarze przepisują stosowanie leków przez cewkę moczową.

zabiegi chirurgiczne

Niemal połowa przypadków leczenie prostaty wymaga operacji. Gruczolaka za pomocą przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego. Operacja ta odbywa się przy minimalnym uszkodzeniem tkanki. Podczas jej wyciąć fragment gruczołu krokowego, który blokuje cewkę moczową. W tym przypadku funkcja gruczołu krokowego jest praktycznie nie przeszkadzał, a człowiek może nadal prowadzić normalne życie seksualne.

Całkowite usunięcie prostaty pojawia się, gdy zostanie wykryty w komórkach nowotworowych. Ponieważ ta choroba jest „zamaskowane” przez łagodnego nowotworu, lekarze nie mogą w pełni ocenić zakres uszkodzeń narządowych. Niestety, po takiej operacji, większość mężczyzn obserwowano impotencji i bezpłodności.

Jest też inny sposób do zabiegu: nacięcie ciała prostaty. Jest on stosowany w przypadkach, gdy żelazko nie jest jeszcze wzrosła do krytycznej wielkości i zaczynają wywierać nacisk na pęcherz, powodując zastój moczu. Istota działania jest to, że nacięcia chirurg pozwala gruczoł prostaty się bardziej elastyczna. Ona z kolei nie blokuje cewkę moczową i nie narusza proces opróżniania mochevika.

Na ryzyko chorób prostaty

Tak się złożyło, że układ moczowo-płciowego mężczyzn jest bardzo wrażliwy na zmiany w stylu życia. Złe nawyki i niezdrowa dieta natychmiast dają znać o sobie. Jest to szczególnie zauważalne na zmianę funkcjonowania prostaty.

Na pierwszym miejscu tego narządu choroby mogą być diagnozowane w 4 spośród 10 mężczyzn powyżej 40 lat. Spowodowane jest to związane z wiekiem zmiany w poziomie hormonów. Jeżeli przed tym człowiekiem był niezdrowy styl życia, znacznie zwiększy jego szanse. Ale w wieku 80 BPH obserwuje się u 99% mężczyzn.

Ze względu na siedzący tryb życia w narządach miednicy występuje przekrwienie i limfy. Ta promuje wzrost szkodliwych bakterii oraz osadzaniu na ścianach naczyń szkodliwych substancji. Prostata jest narażony na najbardziej, ponieważ znajduje się w centrum i ukrwiona przejazdem innych narządów.

Zagrożone są ci ludzie, ojcowskie zdiagnozowano raka. Nie jest to konieczne, powinna być złośliwy nowotwór gruczołu krokowego. Niska odporność na poziomie organizmu na raka jest dziedziczona. Prostaty – jeden z najbardziej wrażliwych narządów ludzkich.

Zapobieganie chorobom „mężczyzna”

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia w przyszłości którejkolwiek z chorób związanych z prostatą, należy podawać dużo czasu do profilaktyki. Najpierw musimy przejść na zdrową dietę. Więcej białka i warzyw dieta wspomaga prawidłowy metabolizm. W tym przypadku, tłuste, smażone potrawy i „fast-food” osłabić cały organizm.

Zajęcia sportowe zapobiec procesów stojących w obszarze miednicy. Z tego powodu, wszystkie narządy zwykle dostarczane składniki odżywcze i toksyny są usuwane z nich w czasie.

Ale istnieją konkretne metody profilaktyki, która wymaga gruczołu krokowego. Co to jest i jaki jest efekt, mężczyźni zrozumieć za pierwszym razem. Jeśli nie można śledzić cały organizm, jest możliwe, aby utrzymać regularny masaż prostaty. Aby poradzić sobie z tym, co człowiek sam. Wystarczy, aby poczuć się przez odbyt i prostaty przez proste manipulacje na relaks ją i stymulować przepływ krwi. Dla wygody, można użyć specjalnego wibracyjny masażer.

Prawidłowe i terminowe zapobieganie uratuje zdrowie człowieka do wielkiego życia.