515 Shares 8431 views

Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn, objawy, leczenie

Zapalenie cewki moczowej – jest to proces zapalny, który pojawia się na ściankach cewki (w leku nazywany cewki). Do tej pory, ta choroba jest bardzo powszechne wśród kobiet i mężczyzn. W tym artykule będziemy mówić o męskiej cewki moczowej.


Istnieją dwie formy: zapalenie cewki moczowej zakaźny i zakaźne u mężczyzn, sipmtomy które są nieco inne. Przyczyny różnych formach są różne. Infekcja przejawia się w wyniku wirusa mikroplazmy, bakterii gonokoków, chlamydia i inne mikroorganizmy, które powodują stan zapalny. Neifektsionny powstaje w wyniku zwężenia dróg oddechowych, ich uszkodzenia i procesów zastoinowej w miednicy. Ta forma zapalenia cewki moczowej może ostatecznie przejść do chorób zakaźnych.

Proyatvitsya może nie od razu cewki moczowej u mężczyzn, objawy to może być wydłużony. Należy zauważyć, że wspólna droga zarażenia się chorobą jest niezabezpieczony stosunek seksualny.

Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn objawy

Pierwsze oznaki można ustalić około tygodnia po zakażeniu. Ale dość często pojawia się choroba, w ciągu kilku tygodni. objawy:

  • pieczenie po oddaniu moczu, w niektórych przypadkach, czując się bardzo ostry i cięcia;
  • obfite cuchnące kanału cewki moczowej, co może być w postaci śluzu lub ropy, ale też zielonkawy lub niebieskawy kolor. Najczęściej są one gorsze w godzinach porannych;
  • Kanał ma otwór moczowy zaczerwienienie, czasami widoczne zapamiętywane.

Leczenie zapalenia cewki moczowej

Jeśli zauważysz pierwsze oznaki choroby, konieczne jest jak najszybsze adres do urologa. Tylko z pomocą lekarzy można wiarygodnie ustalić ciężkość zapalenia cewki moczowej i zalecić leczenie w zależności od jego stopnia. Ponadto, stosując testy oparte na pewnej urologa określa pogląd vobuditelya. W ten sposób będzie można znaleźć najbardziej efektivnost narkotyków. Po cewki moczowej u mężczyzn, objawy, których można zobaczyć na raz, mogą rozwijać się w czasie. Pociąga to za sobą ciężką postać choroby, która wymaga natychmiastowego leczenia.

Jak leczyć zapalenie cewki moczowej u mężczyzn? Najczęściej przepisywane antybiotyki, w powiązaniu z którym chcesz używać, a leczenie miejscowe:

  • miramistin który stosuje się w postaci roztworu;
  • Protargolum, który jest przypisany do wkraplania do dróg kanału;
  • nadmanganian potasu, – bardzo skuteczne przepłukiwanie kanału moczowego. Częściej niż nie być wyznaczony na więcej niż trzy razy dziennie, ale dokładne porady na temat jego stosowania z urologa;
  • inne leki, które obejmują Daisy. Rośliny stosowany jest w medycynie jako środka przeciwbakteryjnego, bardzo często stosuje się do leczenia chorób zakaźnych, w tym zapalenia cewki moczowej. Powołany przez te leki tylko indywidualnie, i powinny one być wykorzystywane jedynie przez zaleceń urologa.

Jeśli mówimy o leki, które są podejmowane przez usta, powinny być one rozdzielone między najskuteczniejszym: amoksiklav, norfloksacyną lub tsiprinol. Dawkowanie określa ich urologa indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od rodzaju i stopnia ciężkości choroby.

Oprócz powyższych leków sredstvv, które są w stanie wygrać nawet przewlekłe zapalenie cewki moczowej u mężczyzn, w niektórych przypadkach, immunoterapia jest również przypisane. Konieczne jest, aby wspierać system immunologiczny pacjenta, który jest osłabiony w czasie choroby i po nim.

Jeśli pacjent ma poważne powikłania, w tym przypadku określone codzienne płukanie cewki moczowej. Odbywa się to za pomocą specjalnych leków, które są w stanie dać wielki wpływ, a tym samym szybko vylelich cewki moczowej u mężczyzn. Objawy choroby po kilku takich procedur prawie izcheznut.

Ponadto, urolog powinien zawsze powołać wielowitaminowych pacjenta do utrzymania witalności, które są niezbędne do walki z chorobą.