726 Shares 4215 views

Co to są wermut Salvatore, Santanelli i inny wermut rosyjski?

Zgodnie z wielką Wikipedią, wermut jest winem przyprawionym z winogron z dodatkiem ziół (mięty, kardamon, krwawnik, gałka muszkatołowa, piołun, itp.). Wermut jest wytwarzany głównie z białego wina, uzyskiwany w wyniku wyboru smacznych i dojrzałych winogron. Średnio wytrzymałość wermutów wynosi od 15 do 18%, przy zawartości cukru od 6 do 16%. Początkowo wermut został wyprodukowany wyłącznie z białych winogron, dziś jest około pięciu różnych gatunków różowych i czerwonych winogron.

Historia wermutów ma tysiące lat. Nawet w starożytnej Grecji Hipokrates nalegał na słodki napój na wino i piołun. "Wermut" tego czasu wykorzystywano wyłącznie do celów leczniczych. Vermouth stał się popularny tylko w starożytnym Rzymie IV wieku pne. E. Rzymianie w tamtych czasach używali tego napoju podczas każdej uroczystości z święta narodowego na rodzinny obiad. Później poprawił się smak wermutu, kompozycja zaczęła dodawać cynamon, goździki, imbir i inne przyprawy, a następnie ten napój znany był na całym świecie dzięki europejskim kupcom.

Do tej pory najbardziej popularnym wermutem jest Martini. Dla wielu martinis od dawna jest synonimem słowa wermut, dlatego często nazywamy wszystkie słodkie napoje alkoholowe z wielu wermutów Martini, chociaż nie jest to prawda. Martini ma wielką przewagę nad innymi wermutami ze względu na swoją długą historię i popularność. Rozproszona marka "Martini" jest znana wszystkim ze względu na swoje właściwości smakowe. Jednocześnie Martini ma małą wadę – cenę. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup drogiego napoju alkoholowego i, chcąc dołączyć do pięknej, kupuje inne wermuty w bardziej przystępnych cenach.

Do "budżetu" wermut drinki rosyjskich producentów zaniepokojenie. Najbardziej popularne to wermut Salvatore. Nie trzeba mówić, że Salvatore jest gorszy od oryginału, ale mimo to jest pewnie trzymany na rynku. Vermouth Salvatore – najbardziej korzystny wermut produkcji krajowej. Jest on produkowany w winnicy w Petersburgu. Skład wermutu zawiera alkohol, cukier, piołun, substancje aromatyczne, a skład cukru na 1 litr wynosi około 150 gramów. Vermouth Salvatore ma słodki smak kredy, więc najlepiej rozcieńczyć soda lub sok z lodem. Salvador wermut z powodu swojej gospodarki nadaje się na wielkie przyjęcie, goście, na których jest bezpretensjonalny. Na dzisiaj istnieje 5 rodzajów wermutów: Blanco, Rojo, Rose, Gorzki, Suchy. Również wermut Salvatore pozwoli Ci posmakować popularnych receptur koktajlowych przy użyciu martini, ale należy pamiętać, że smak koktajlu będzie różny od oryginalnego!

Innym popularnym wermutem jest rosyjski wermut – Santanelli. Santanelli, podobnie jak jego brat, jest niedrogim napojem. Jego cena zmienia się od 100 do 200 rubli na 1 litr. Niska cena producenta związana jest z tania dostawami i prostą kompozycją napoju. W tym wermutze, a także w innych, alkohol i cukier przeważają w połączeniu z substancjami aromatycznymi różnych ziół. Nie mów o odpowiednim zapachu napoju. Wybierając ten produkt, naiwnie jest mieć nadzieję na bukiet smaków i smaków, ponieważ oprócz słodkiego smaku i alkoholu, nie poczujesz niczego.

Bliżej prawdziwego Martini, a także jego głównego konkurenta uważany jest za Chinzano. Chinzano jest produkowany we Włoszech. Wielu argumentuje o tym, co jest lepsze, Martini czy Chinzano, ale smak i kolor, jak mówią, nie towarzysze. Chinzano jest tańszy i bardziej słodki, a Martini jest bardziej popularną i rozpoznawalną marką. Nie kłóć się, nie próbując obu napojów, bo tylko w tym przypadku możesz zrozumieć, który wermut jest bliżej Twojego gustu.