851 Shares 2589 views

Jon kwitnienie, mistrz sztuk walki: życiorys, osiągnięcia w sporcie

Martial Arts świat zawiera ogromną liczbę obszarów i branż, z których każdy może mieć wiele różnych mistrzów i nauczycieli. Mimo to, przez długi czas, a do tego dnia, szczególna uwaga jest zawsze wyciągnąć do takich sztuk walki jak karate. Wśród sensei kohortowych zajmuje szczególne miejsce przedstawicielem holenderskiego Johna kwitnienia. Jego los i życie zostaną omówione w tym artykule.

Krótka informacja biograficzna

Przyszła gwiazda sztuk walki urodził się 6 lutego 1933 roku w Amsterdamie. W sprawie spełnienia współczesnych Jon Blooming – żywej legendy, poczyniła ogromny wkład w rozwój Budo. Mimo, ze wszystkimi jego działań w tym kierunku powoduje skrajne rozmaite oceny: od uwielbienia do bardzo ostrej krytyki. Jednak możemy z całą pewnością powiedzieć, że w każdym przypadku, jego praca nie pozostawia nikogo obojętnym.

Dzieciństwo i młodość

Wczesne lata życia naszego bohatera przebiegała w skrajnej nędzy, i padł na okres II wojny światowej. Większość ciężko sam Jon i jego siostra zapewnić jego istnienia, i to w czasie, kiedy wiele osób po prostu umierają z głodu na ulicach.

W wieku 16 lat stał się Blooming żeglarz, a rok później dołączył do amerykańskiej 38. pułk piechoty, i udał się na ochotnika w strefie działań wojennych w Korei. Holender został wielokrotnie nagradzany za swoją waleczność i odwagę. Trzy razy był ranny. Ale nie wszystko było na próżno, bo jest w tym azjatyckim kraju po raz pierwszy zetknął się z tym, co później przyniesie mu światową sławę i chwałę – do sztuk walki.

rozwój

Podczas leczenia w japońskim szpitalu, Jon Blooming podczas relaksu odwiedził turniej judo. Po otrzymaniu wiele pozytywnych wrażeń z tego starożytnego orientalne sztuki walki, Holender powrócił do domu i zaczął trenować w tym kierunku. Dzięki swojej pracowitości i ciężkiej pracy, był w stanie szybko dotrzeć do stopnia czarny pas w 1954 roku. Po chwili mógł zostać kapitanem holenderskiej reprezentacji w zespole judo. Wraz z nim, otrzymał złoty medal mistrzostw Europy.

Drugi jest podana dla tego typu walki Holendra był już w 1956 roku. Wszystkie tajemnice sztuki Jon Blooming dowiedział się, wykonując wraz z takimi gwiazdami jak William Ruskiej i Chris Dolman. To ciężka praca doprowadziła do tego, że w 1957 roku japoński nauczyciel nazwie Tokyo Hirano osobiście przekazał Jon trzeci dan. Ten sukces nie był przypadkowy, ponieważ Holender mógł konsekwentnie przez 26 minut, aby pokonać 75 rywali podczas letniego obozu treningowego w Holandii. W 1959 roku, kwitnienie, po serii zwycięstw w różnych dużych turniejach, postanowił udać się do Japonii.

Życie w Kraju Wschodzącego Słońca

Na wysp japońskich holenderskiego zyskał prawo do nauki sztuki walki w połączeniu z dwudziestu pięciu najlepszych judoka kraju. Wkrótce wystarczająco Blooming stanie wyrazić się tutaj. Udało mu stać się trzecim w rankingu, tracąc tylko dwie mistrzostwo lokalnych bojowników.

Z płonącego pragnienia przeniknięcia najwięcej ducha walki Japończyków, wraz z John Donne Dräger staje się członkiem Związku Kendo, które w tym samym czasie zwiedzania BO-jitsu i Ju-Jitsu. Oczywiście, że karate było również zwrócić uwagę na Europejczyków, czy to coś egzotycznego.

Ścieżka „pusta ręka”

Kyokushin Karate był dla Bluming końcu stać się jego życie. Jego mentorem był wielki mistrz nazwie Masutatsu Oyama. Po krótkiej podróży powrotnej do Holandii Jon wraca do Japonii i nadal wzmacniać swoje ciało i ducha w dojo „Teng Yong”. W 1961 roku otrzymał z rąk japońskiego drugiego instruktora dan. Wkrótce cała japońskie karate świat dowiedział się o giganta z Europy, ale nikt nie wykazał chęci do walki z nim. Jon Blooming którego wzrost jest dwa metry, zwierzęcy strach zaszczepić w niewymiarowych, z natury japońskim. Było to w dużej mierze ze względu na to, Holender nie zdał testu Oyama słynnej nazwie Hyakunin kumite, sparing sposoby przeprowadzania piorun z setkami bojowników w ciągu jednego dnia bez przerwy. Jon po prostu nie znalazłem tak wielu rywali.

Kwitnienie, pomimo swoich imponujących rozmiarów, przeniósł się szybko i dotkliwie pobity. Wiadomo, że Mas nawet obiecał sto tysięcy dolarów dla tego, kto wyjdzie na matę i wygrać Yona. Ale chcąc i stwierdził, że w tych dniach, zwycięstwo zostało osiągnięte tylko w jeden sposób – przez nokaut.

Powrót do Holandii

Oyama błogosławiony Bluming fakt, że opracowany Kyokushin Karate w Europie. Jon wrócił do Holandii i na początku 1962 roku powstała Europejskiego Stowarzyszenia Karate.

15 stycznia 1965 Blooming wygrał szósty dan. To wyróżnienie sprawiło, że jedyną osobą, która w tym czasie miał wysoki stopień sztuk walki poza Japonią.

Wkrótce odbył się pierwszy turniej Kyokushin w Europie, która odbyła się w Amsterdamie. Jego pierwsze międzynarodowe spotkanie odbyło się w 1967 roku. W uroczystości wzięli udział reprezentacji Holandii i reprezentacji Wielkiej Brytanii. Lider zespołu był Jon Blooming i Stiv Arneyl.

Wycofanie się z pozycji lidera

U progu 1970 roku, Jon Blooming ( „Z tyrana do 10 podano” – jego autobiograficzna książka), stopniowo opuszcza kierownictwo organizacji i w ogóle usunąć z obowiązków funkcjonariusza. Rozwój karate w Starym Świecie nadal wykonywać swoich uczniów.

Większość ludzi, którzy znają się dobrze i zamknij kreatora zanotować jego niezwykle złożoną naturę, jak również jego charakterystyczny szczerość w wypowiedziach, niezdolność do kłamstwa i płaski. Najprawdopodobniej wszystkie te cechy, które nie zostały dopuszczone do Jonasza długo utrzymać pozycję lidera. Jedyną rzeczą, która nadal angażować się w ciężkiej sensei, to Kyokushin-Budokai. Ta mała szkoła może ostatecznie wzrosnąć do dużej organizacji. Jednak taka praca jest jeszcze do natychmiastowego owocować.

Holender miał gorące pragnienie, aby połączyć uderzające technik karate judo umiejętności zapaśniczych, jak miał odwagę rozmawiać Oyama. Zrozumiałe jest, że Japończycy nie podziela pragnienie Jonasza, a ostatecznie w 1980 Blooming otwiera nowy trend – Kyokushin Budo Kai Kan. Ten system walki był równie skuteczny i realistyczny.

Pomimo kontrowersji, Jon kwitnienia Masutatsu Oyama zawsze mówił z wielkim szacunkiem i nigdy nie powiedział złego słowa o jego mentora.

W odniesieniu do niektórych z mistrzów kung fu, Holendrzy nie byli zbyt narzekać. W szczególności, Jon Blooming o Bruce Lee nie był bardzo wysoko i uważał go za kompletny uzależniony. Według Sensei Lee był dość przeciętny wojownik, którego popularność nadeszła tylko dzięki filmom wyłącznie.

Kilka faktów

Tak, opisując życie wielkiego holenderskiego mistrza, powinno się oznaczyć jego regalia:

  • Jon jest właścicielem czternastu nagród państwowych.
  • W latach 1950-1960 był uważany za najsilniejszą i najbardziej niebezpiecznym zawodnikiem w całej planety.
  • Zagrał w siedmiu filmach. Po raz pierwszy jako aktor czuł się z powrotem w 1961 roku, podczas pracy nad filmem „The Last Voyage”.
  • W 2009 roku Sensei całkowicie zdemaskował długo przekonanie wielu ekspertów i zwykłych ludzi, którzy rzekomo Oyama zabitych pięćdziesiąt byków gołymi rękami. Holender zwany także całkowicie fałszywe informacje o tym, co Stiv Arneyl i Łukasz Hollander przeszły test pod nazwą Hyakunin kumite, i nazwał go zwykle nieuzasadnione PR pojedynek.
  • Fluent długie i krótkie słup.
  • 04 września 1994 Blooming otrzymał najwyższą możliwą stopnia w Kyokushin – 10 dan. Decyzja została podjęta swoją długoletnią nauczycielkę Kenji Kurosaki i pięć innych najbardziej miarodajnych mistrzów Japonii. Stało się to wkrótce po śmierci legendarnego Mas Oyama.

Do tej pory, kwitnienie regularnie prowadzi seminaria i podane różne testy na całej planecie. Sensei kilka razy był w Rosji. Podczas swojego życia coachingu trenował całą plejadę wielkich mistrzów, które dodatkowo opisuje go jako prawdziwego nauczyciela.