335 Shares 1435 views

Jaka powinna być długość nart? narty biegowe. Długość nart zjazdowych

Wraz z nadejściem zimy znikają z półek produkty do uprawiania sportów zimowych. Szczególnie popularny sprzęt narciarski. Poniżej zostanie omówiony jaka powinna być długość nart dla różnych rodzajów narciarstwa.

Wybór zasady inwentaryzacji dla klasycznego kursu

Pierwszy punkt – to jest właściwa długość narciarstwa biegowego. Istnieją dwa sposoby, aby dowiedzieć się, co jest odpowiednie narty rozmiar. Najstarszym i bardzo popularnym sposobem – jest wyciągnąć ramię w górę. Tip narty powinny dotrzeć do twojej dłoni.

Można dodać do swojego wzrostu 30 cm. Jest to kolejny sposób, aby wybrać długość nart dla klasycznego kursu.

Początkujący powinni skupić się na modelach z wycięciami w środku. Trzymają narty i zapobiec ślizganiu się. Wykorzystaj nartostrady będzie dużo łatwiejsze. Jeżeli istnieją pewne doświadczenie jazda, obecność nacięć może ingerować, ponieważ również nie dają znacznie przyspieszać, zwalniać.

Zasady doboru nart łyżwiarskich

Jeśli używany jest inny rodzaj jazdy, zasady doboru sprzętu zmieni. Długość nart do jazdy na łyżwach ruch nieco mniej. Wynika to z faktu, że pięta mogą być nałożone lub przywierają do jednej po drugiej, co utrudnia ruch.

Długość nart na łyżwach udaru jest określona przez następującą regułę :. + Aby rosną 10-15 cm początkujący mogą kupić krótszy model. . Maksymalna wielkość narty kalenicy – 200 cm, Różnią się one od klasycznego i zewnętrznym: więcej tępym palca i ma nacięcia na stronie przesuwnych.

Narciarstwo „combi” lub pieszo

Istnieje opcja pośrednia dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, jak to pójdzie do napędu: klasyczny lub łyżwach. Narciarstwo „combi” łączą cechy sprzętu dla obu rodzajów ruchu. Zmniejszając długość (maksimum 195 cm), ale może być poziomie, są one miękkie. Również w tym przypadku zależy od długości wzrostu narciarskiego. Aby wybrać rozmiar tego typu nartach, trzeba dodać do swojej wysokości 15-20 cm.

Nawiasem mówiąc, w wielu sklepach sportowych zwykle wiszą specjalną tabelę, która jest już obliczoną długość narty i kije do klasycznego lub skate.

Zasady wyboru kije

Niezbędnym elementem wyposażenia – kije narciarskie. Ich długość zależy od rodzaju jazdy. Dla klasycznej oczywiście stosować krótszy kij. Ich wartość obliczona według wzoru :. minus wysokość 25-30 cm, w rezultacie, mogą być uzyskane na poziomie pachy albo ramię. Kije używane do jazdy na łyżwach udaru, zwykle dłuższy niż 10 cm Maksymalna wysokość. – Od ucha do ucha.

Jak dobrać długość nart dla dzieci

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te zasady doboru długości sprzętu odnoszącym się do dziecka. Jednak należy pamiętać, że narty dziecięce są bardziej miękkie, ponieważ siła odpychająca i waga dziecka jest dużo gorsza niż u dorosłych.

To nie jest konieczny zakup sprzętu „na rzecz wzrostu gospodarczego”, czas nie może przekraczać 5 cm, tj. A. Dziecko będzie trudne i niewygodne do jazdy w zbyt długich nartach, a nadmiernie wysoki kij uniemożliwi odpychania. Ponadto, ryzyko kontuzji jest znacznie wzrosła. W wyniku tego, że dziecko nie otrzyma przyjemność i zainteresowanie może zniknąć.

Jak wybrać narty w sklepie

musisz zdecydować, co wymaga Przed wyjazdem na narty do stroju: grzbiet lub klasyczny. Jeśli preferencje nie są, to można wybrać chodzenie po nich, choć z trudem, to jest możliwe, aby dowiedzieć się konia. Jeśli kupisz sobie prawo do tego ostatniego oczywiście, niemożliwe jest dla nich, aby dowiedzieć się klasyki, t. Aby. Oni racji swej sztywności nie wykona push na torze. Zatem główne punkty doborze nart:

 1. Zdecydować, jaka powinna być długość nart, według zasad wymienionych powyżej. W przypadku obu rodzajów narciarstwa, trzeba wziąć krótsze narty. Wskazane jest, aby natychmiast obejrzeć kilka par, t. To. Jest możliwe, że testy te nie przechodzą.
 2. Sprawdzić narty geometrii. Patrz na powierzchni ślizgowej: nie powinien on być nie może być zgięta w kierunku wzdłużnym mają „śruby”, czyli palców i pięty poprzeczne linie są równoległe … Zobacz na stronie: w dobrych nart zakręt jest gładka, bez ostrych wahań otworów lub kopców.
 3. Określić środek ciężkości. Dopuszczalna różnica – nie więcej niż 2 cm.
 4. Sprawdzić powierzchnię ślizgową: powinien być gładki, środek biegnie gładką rowek. Jeśli tylna strona jest wklęsłe lub wypukłe, sprawi, że przygotowanie narciarskiego zadanie czasochłonne. Ponadto, z tworzyw sztucznych nie powinny łuszczy lub Bouguereau.
 5. Zidentyfikowanie pary o odpowiednich sztywności. Aby to zrobić, trzeba umieścić narty na płaskiej powierzchni i stanąć do nich. Odpowiednie pary dla klasycznych oczywiście będzie wyglądać następująco: istnieje odstęp około 20 cm od czubka buta do 5 cm, – od pięty. Sprawdź to arkusz papieru. Jeśli wszystko przenoszenie ciężaru z jednej narty, to jest całkowicie dociśnięta do podłogi. Wyciągnij arkusz nie będzie możliwe.
  Para szczeliny grzbietu będzie już do 30 cm od nosa, a nawet do 10 cm, – od pięty. Kiedy przenoszenie ciężaru na jeden arkusz papieru w strefie butów narciarskich przesunie t. E. nie całkowicie wyginania.
  Jeśli przerwy są zbyt duże, narty są zbyt rygorystyczne.
 6. Nie wszystkie sklepy pozwalają inwentaryzacji postawić na podłodze. W tym przypadku jest konieczne, aby zagiąć narty powierzchni do siebie przesuwne i próbować wcisnąć jednej strony 3 cm poniżej środka ciężkości. W tym przypadku, różnica nie powinna przekraczać 1-2 mm.

Jak odebrać narty

Jakoś zorientowane na wzrost Kata, zarówno w doborze góry narciarstwa biegowego. Niektórzy nawet użyć tego samego wzoru obliczeniowego. Jednak takie podejście jest błędne, że jest z górki i spacer w lesie – .. zupełnie różne rzeczy. I musimy wziąć to pod uwagę przy wyborze sprzętu.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że jazda na nartach zapewnia górki, więc trzeba dobrą kontrolę. Zazwyczaj jej długość dochodzi do nosa lub równej jazdy wzrostu, a nawet mniej. Tempo wzrostu nie jest głównym. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rodzaj łyżwach i toru.

sportowcy profesjonalnych udział w slalomie narty za pomocą 165 cm (długość minimalna dopuszczalna wielkość). Wynika to z faktu, że na drodze dużo ostrych zakrętów, aby wejść do nich – jest dość skomplikowany. Dla skutecznego wykonywania figur trzeba dobrą elastyczność, która zapewnia szczelne promień skrętu. I określa długość nart zjazdowych: krótszy są, im mniejszy promień, tym bardziej sterowne narty. Jeśli zasady dopuszcza stosowanie krótszych narzędzi, sportowców zostały wykorzystane. Promień skrętu podany jest na każdej pary (jest on oznaczony «R» w łacińskimi literami). Im mniejszy, tym krótsze i bardziej strome mogą być zakręty.

Z drugiej strony, na krótkich nartach pod stałym ciasnych zakrętach dużo nie zostaną rozproszone. Dlatego dla szybkiego biegnie w linii prostej lub szeroko zamienia tor będzie potrzebował dłuższego parę.

Dla fanów „popetlyat”, jak również dla początkujących pasują krótsze narty, t. I. Są łatwiejsze do kontrolowania, a są one mniej rozproszone. Doświadczeni zawodnicy będą zbliżać się do dłuższego modelu: szybko rozwijać dużą prędkość, szersze i bardziej płynne zakręty. Są dobre na szerokich ośnieżonych stokach. Wąskie lub lodowaty będzie musiał manewrować, tak przydatne w skrócie.

Również narty są podzielone na mężczyzn, kobiet i dzieci. A różnica w nich, nie tylko w kolorach. Kategoria wpływa na sztywność i zdolność do wykonywania określonej wadze.

Jak odebrać narty dla dziecka

Aby prawidłowo wyposażyć dziecko w pierwszej kolejności należy uwzględnić wagę i wiek. Wpłynie to jaka powinna być długość narty. Jest to również ważny czynnik – doświadczenie z jazdy zarówno na nartach górskich i biegowego. Jeśli jest jedna, powinna być uważana za preferowaną metodę opadania. Wszystko to będzie miało wpływ na długość.

dzieci narciarstwo wybierane są na podstawie poniższej tabeli korespondencji:

 • o masie do 20 kg długości narty 80 cm;
 • 30 kg – 90 cm;
 • do 40 kg – cm do 100 cm;
 • 40 kg – ski jest nie dłuższy niż podłogi do nosa, podbródka, a nawet jeśli nie ma doświadczenia na łyżwach.

Reszta według tych samych zasad jak w doborze sprzętu dla zawodników dorosłych.

narty turystycznych

Nie są one dla niedzielnych spacerów i turystyka zimowa w miejscach, nietknięty przez cywilizację. Mogą one przejść przez dziewiczym śniegu, głębokim śniegu, tam gdzie nie są specjalnie wyposażone utworów. Są one dość trudne i szeroki (więcej niż 6 cm), częściej mają obronny podstawy.

Aby określić, jaka powinna być długość nart, konieczne jest, aby znać wagę turystycznego wraz z plecakiem :. do 80 kg – 160 cm i 100 kg – 190 cm, 120 kg lub więcej – 200 cm Jeśli wędrówki bez bagażu, narty musi być równa wzrostu lub nawet krótszy niż 5 cm. Również oni nosić dłużej i wyższy niż biegowego. Jest to potrzebne na nartach nie jest zakopane w śniegu. Kolejna różnica – wiele z nich stosuje się do nacinania prawie całej długości, aby zapewnić najbardziej pewny chwyt ze śniegiem.