601 Shares 5740 views

Jak skonfigurować modem „Rostelecom”? Modem ADSL Setup „Rostelecom”: krok po kroku

Rosyjski operator krajowy „Rostelecom” Od dawna zapewnienie wysokiej jakości usług w dziedzinie komunikacji, w tym na organizację szybkiego dostępu do Internetu w domu lub biura. Jedną z możliwości byłoby połączyć nabycie „Rostelecom” modem z bezprzewodowym dostępem do Internetu. Cena, w zależności od modelu, średnia wynosi od ośmiu i pół tysiąca rubli. Jednak niektórzy użytkownicy mają do czynienia z problemem jego otoczeniu, w szczególności urządzeń ADSL. Jednak, jeśli spojrzeć, nic naprawdę skomplikowany temat. poniżej redukowalna instrukcje pomoże ktoś zainstalować odpowiednie parametry przez kilka minut.


ADSL-modem „Rostelecom”: co to jest i dlaczego potrzebujemy?

Tak, będziemy badać. Najpierw kilka słów o tym, co stanowi modem ADSL „Rostelecom” i jak jest ona wykorzystywana w praktyce.

Sama technologia ADSL opiera się na wykorzystaniu linii telefonicznych, które są teraz dostępne nawet w najbardziej odległych i niedostępnych miejscach. Powiązanie USB „Rostelecom” używa asynchronicznego transferu danych, w której szybkość odbioru jest priorytetem i przewyższa stopę zwrotu. W zakresie wyłączeń można wybrać tylko telefonii IP, e-mail i wideo.

Zalecane przez same przedsiębiorstwa eksperci podczas połączenia „Rostelecom» schemat ADSL modem lepiej jest to specjalny łącznik (splitter). Ma to na celu zapewnienie, że w trakcie połączenia telefonicznego nie jest zablokowany. W rozdzielacz ma jedno wejście i dwa wyjścia, jak i do różnych przewodów, przez co unika aliasingu.

Główne rodzaje modeli

Jak dla produktów oferowanych przez rynek dziś jednym z głównych urządzeń, które mogą być używane do łączenia się z Internetem za pośrednictwem linii telefonicznej, istnieją trzy najważniejsze z nich:

  • D-Link 2640U.
  • Qtech RT-A1W4L1USBN.
  • Sagemcom F @ st 2804 v7.

Na pytanie, jak skonfigurować modem „Rostelecom”, co do zasady, podstawowe opcje ustawień nie są szczególnie wybitny, więc nadal będą podane do modeli D-Link 2640U.

standardowe połączenie

Tak, przede wszystkim modemu / routera „Rostelecom”, należy podłączyć do komputera i linii telefonicznej.

Standardowy schemat podłączenia wygląda następująco: terminal komputera podłączonego do modemu za pośrednictwem dowolnego portu LAN, modem, z kolei, jest podłączony do rozdzielacza kablową i rozdzielacz jest podłączony do gniazda linii telefonicznej. To właśnie dzięki zastosowaniu rozgałęźnika, możliwe jest jednoczesne korzystanie i połączyć się z Internetem, a zwykle wzywa do telefonów stacjonarnych. Kiedy będą zbierane cały schemat, modem musi być zasilany z sieci elektrycznej, to powinno być oświetlone i nie miga odpowiedni wskaźnik, który wskazuje, że połączenie jest wykonane prawidłowo. W przeciwnym wypadku należy sprawdzić połączenia i ewentualnie wymienić kable lub nawet splitter.

Jak skonfigurować modem „Rostelecom” Instalacja sterowników

Z połączeniem wydaje się być jasne. Teraz trzeba zainicjować urządzenia w systemie komputerowym. Aby to zrobić, trzeba będzie zainstalować sterowniki.

Jeśli system operacyjny po pobraniu nie robi tego automatycznie, można użyć dysku instalacyjnego, który niekoniecznie pochodzi z dowolnego urządzenia zakupione. W przypadku utraty lub uszkodzenia dysku, odpowiednie sterowniki można znaleźć bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej firmy (ale będzie musiał pobrać je z innego komputera i skopiować do dowolnego urządzenia wymiennego pamięci, a następnie zainstalować na swoim terminalu).

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, jaki sprzęt jest prawidłowo zainstalowana i działa, można użyć „Menedżer urządzeń” (modem nie powinny być zaznaczone na żółto).

Auto setup z dysku

Jak podłączyć modem „Rostelecom” i zainstalować sterowniki, jasne. Przynajmniej w tych etapów ma żadnych komplikacji powinny powstać. Przejdziemy teraz do konfiguracji.

Najprostszym i najpewniejszym sposobem – aby użyć dysku w konfiguracji. Po to jest włożona do napędu uruchamia odpowiednie „Hardware Wizard” w pracy, które użytkownik będzie śledzić tylko jego wskazówki i instrukcje. Ponownie, jeśli taki dysk z jakiegoś powodu nie jest dostępny, można po prostu pobrać „master” z Internetu, a następnie działać na własną rękę.

Ręczne ustawienie modemu: wstępne działanie

Jednak sytuacja może być nieprzewidywalne. Załóżmy, że użytkownik, który zorientowali się, jak podłączyć modem „Rostelecom” i przeniósł się do scenografii, ma płyty, a także łączyć się z Internetem, aby pobrać program automatycznego ustawienia. W tym przypadku konieczne jest, aby wprowadzić ustawienia ręcznie za pomocą interfejsu WWW modemu.

Jest on dostępny z dowolnego istniejącego przeglądarki w systemie, gdzie kombinacja 192.168.1.1 wpisany w pasku adresu. Po tym będą one wymagane przez normy login i hasło, które są wyszczególnione na tabliczce znamionowej na tylnej stronie urządzenia. Zgodnie z ogólną zasadą, a login i hasło, użyj administratora. Jeśli z jakiegoś powodu, modem zwraca błąd, można przywrócić standardową długość poprzez naciśnięcie przycisku Reset.

Parametry internetowe instalacja dla modelu D-Link 2640U

Wreszcie, musimy zbliżyć się do rozwiązania praktycznego problemu, jak skonfigurować modem „Rostelecom”. Jako przykład rozważmy interfejsu WWW modemu D-Link 2640U.

Niezwłocznie przystąpiła do wartości typu połączenia PPPoE, który w porównaniu z metodą most jest bardziej korzystne, ponieważ może być przeprowadzona poprzez dostęp do Internetu przez Wi-Fi, nawet gdy komputer jest wyłączony.

Ponadto należy ręcznie rejestrować parametry i wartości VPI PCI odpowiada obszarowi, w którym użytkownik się znajduje. Na przykład dla Moskwy jest 0 i 35, dla regionu Wołga – .. 0 i 33, itd. Dane te są ustawiane automatycznie, lecz musi być określony w umowie. Ponadto, mogą skontaktować się z dostawcą o wsparcie.

Następnie rejestruje nazwę użytkownika i hasło PPP (ponownie określonego w umowie), to flaga jest ustawiona w punkcie Podtrzymywanie.

Teraz dla LCP plażowe jest ustawiony na 2, LCP-określonych odstępach 35, a instalacja kleszcza jest aktywny punkt IGMP. Pozostaje to, aby zapisać zmiany i ponownie uruchomić terminal komputerowy.

Konfiguracja połączenia bezprzewodowego

Spójrzmy teraz, w jaki sposób debugowania WiFi podczas konfigurowania modemu. Będzie to wymagało dziennik w interfejsie WWW i skorzystać z sekcji Wireless.

Pierwszym krokiem w sekcji Authentication Type jako parametr podstawowy zestaw wpapsk i szyfrowania (Encryption) wybrany AES. SSID jest zgodna z nazwą sieci (może to być zmieniane dowolnie).

Linia Pre-Shared Key hasło dostępu należy określić swoją własną kombinację, która pożądane jest, aby pamiętać jeszcze lepiej – aby pozostać w formie elektronicznej lub drukowanej.

Po zakończeniu tych czynności, należy przejść do zakładki Konserwacja, a następnie do firmware. Po kliknięciu na przycisk Przeglądaj, aby znaleźć plik, należy ustawić parametry konfiguracyjne gotowe dodatki mają być przechowywane na dysku twardym. Co do zasady, to się nazywa romfile.cfg. Zapisać zmiany. Na tym kończy się ustawienie.

Szczegółowe instrukcje konfiguracji modemu TP-Link

Jeśli mówimy o urządzeniach serii TP-Link, to nie ma nic szczególnie skomplikowane ustawienia parametrów tam.

W przeglądarce wpisać taki sam adres, login i hasło, a następnie (Quick Start) przystąpi do szybkiego startu jest konieczna, który jest uruchamiany przez specjalny „Setup Wizard”. Następnie należy postępować zgodnie z jego instrukcjami: ustawić właściwą strefę czasową, wybierz router dla trybu PPPoE / PPPoA, a następnie zarejestrować wartości VCI i VPI i wypełnić login i hasło dostępu do Internetu. Po zakończeniu tych czynności, możemy zapisać zmiany i cieszyć się.

Wnioski i zalecenia

Tutaj, w rzeczywistości wszystko o rozwiązania kwestii, w jaki sposób skonfigurować modem „Rostelecom”. Jak widać wszystkie powyższe, nic szczególnie skomplikowanego i niezrozumiałym o nim. Problem może pojawić się chyba tylko do tych użytkowników, którzy nie znają języka angielskiego.

Co do zaleceń, co do zasady, najbardziej podstawową rzeczą, która może być poinformowani, bo tym trybie PPPoE ustawień, zamiast Bridge. „The Bridge”, chociaż zainstalowany w obwodzie łączącym rozdzielacza, można zablokować dostęp do Internetu, gdy komputer jest wyłączony, a to z kolei powoduje wiele niedogodności. Ponadto, szczególną ostrożność należy wymyślone po wprowadzeniu hasła dostępu do Wi-Fi (chociaż, jeśli spojrzeć, jeśli jest stracone, można łatwo przejść do ustawień routera / modemu i zmienić).

A jeśli Podsumowując wszystko powyższe, możemy śmiało stwierdzić, że wszelkie mniej lub bardziej właściwe użytkownicy (nawet szkolenia entry-level), aby postępować zgodnie z instrukcjami, może produkować konfiguracji modemu i zorganizować połączenie internetowe jest dość elementarne. Jak mówią, to życzyć.