642 Shares 9507 views

Nettles do krwawień i nie tylko …

Pokrzywa, wspólny chwastów całej jak w rzeczywistości – jest bardzo przydatny jako roślina lecznicza. Nasi przodkowie wiedzieli o tym i stosować wlewy dla różnych chorób. Najczęściej stosowane pokrzywy krwawienia z różnych źródeł. Jako roślina lecznicza stosowane liści rośliny, które wcześniej wysuszono.

Co decyduje o swoje własności? Okazuje się, że w jej liście zawierają witaminy, w tym witaminę K, która stymuluje tworzenie protrombiny w wątrobie, jednym z głównych czynników krzepnięcia.

Ponadto w liściach pokrzywy wykryte taniny i witamina C, kwas mrówkowy, amino glikozydy urtitsin, prekursory witaminy A – karotenoidy, chlorofil, sole żelaza i inne substancje. Farmaceuci stwierdzili, że pokrzywa jest skuteczny w krwawienie nie tylko ze względu na witaminę K. Ma działanie zwężające naczynia i może zmniejszyć mięśnie macicy, aby poprawić dźwięk mięśni gładkich jelit, pobudza odbudowę uszkodzonego nabłonka. Ostatnio jej nieruchomość ze względu na wysoką zawartość chlorofilu w liściach.

Witaminy i sole żelaza wpływa na powstawanie krwinek czerwonych w szpiku kostnym, że krwawienie jest również bardzo ważna. Chlorofil poprawia również przemianę materii, wpływa na ośrodek oddechowy, zwiększając jej koloryt, pobudza serce i układ krążenia.

Stosowana infuzji pokrzywy krwawienia z płuc, dróg moczowych i jelit. Szczególnie częste wskazania do jego stosowania są kobiety krwawienie różnego pochodzenia. Na przykład, z naruszeniem miesiączkowego cyklu okresie poporodowym, chorób ginekologicznych, choroby krwi, wraz z zaburzeniami krzepnięcia. W okresie poporodowym pokrzywy infuzji można zwiększyć skurcze macicy, zmniejsza krwawienia i przyspiesza regenerację błony śluzowej macicy, poprawia ogólną kondycję.

Wytwarzanie naparu pokrzywy

Aby przygotować potrzebne 2 łyżki suszonych liści pokrzywy. (Łyżki należy oczywiście łyżek stołowych). Liście przegotowanej wody i umieszczany w kąpieli wodnej w niskiej temperaturze, a pokrywa jest zamknięta. Do trawy teraźniejszości, wystarczy na 15 minut. Następnie chłodzi się roztwór do infuzji przez 45 minut i przesączono. Pozostawia wycisnąć. Objętość doprowadza się do pierwszego wlewu. Weź powinno być na pół lub ćwierć filiżanki do 5 razy dziennie. Przechowywać przygotowany napar może nie dłużej niż 2 dni być w chłodnym miejscu.

liście pokrzywy można kupić w aptece w opakowaniach lub brykiety. Przygotowanie nalewki brykietów, zalać szklanką wrzącej wody jeden z jego wycinka. Infuzji pokrzywy 10 minut. Nalewka następnie podjęte 3-4 razy w trybie art. łyżka w ciągu dnia.

Poza faktem, że pokrzywy krwawienia jest zwykle stosowany w postaci infuzji mogą być używane i jego ekstraktu alkoholu. Są one produkowane przez firmy farmaceutyczne i sprzedawane z półki. Powołany 30 kropli na pół godziny przed posiłkami trzy razy dziennie. Nawiasem mówiąc, pokrzywa zbyt pić tuż przed posiłkiem.

Pokrzywy stosowania w wytwarzaniu ziół leczniczych stosowanych krwawienia i brak witaminy, na chorób żołądka i skóry, w chorobach dróg oddechowych. Jest on używany wraz z liści łopianu na wypadanie włosów, jest stosowany w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza, miażdżycę, zapalenie żołądka, wrzód żołądka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, wrzód dwunastnicy. Ponieważ ma wpływ dobra pokrywała się nabłonkiem, jest on stosowany miejscowo do oparzeń, owrzodzeń troficznych, rany, egzema i zapalenie skóry.

Oto przydatny ona pokrzywy. Gdy krwawienie, niedokrwistość, rany i wrzody, choroby jelit i żołądka stosuje się leki z jej płonących liści. Być może z czasem otworzy kilka innych użytecznych właściwości tego zioła. Jeśli to konieczne, użyj go. Dobre zdrowie dla ciebie!