679 Shares 9156 views

Warte Rosja: Kościół Wniebowstąpienia w Jekaterynburgu

Wniebowstąpienie – jedna z najpiękniejszych świątyń Rosja majestatycznie wyróżnia się wśród kościołów Jekaterynburgu.

Opis i kapliczki

Historia kościoła Wniebowstąpienia w Jekaterynburgu rozpoczyna się pod koniec XVIII wieku, czyli w maju 1770 r. Na jesieni został konsekrowany. Świątynia jest jedynym zachowanym struktura kościoła, wykonane w stylu późnobarokowym. Jest to również jeden z najstarszych kościołów w mieście. Siedziba, która znajduje się na Ascension Hill – najwyższy punkt na wsi. Obok niego jest dwór Rastorguev-Kharitonov. Że ten kościół jest świadkiem tragicznego zdarzenia: królewska rodzina Mikołaja II został nakręcony tutaj w 1918 roku.

Miejscowi mówią, że wiele lat temu na terenie kościoła Wniebowstąpienia w Jekaterynburgu znajduje Villa General Tatishchev, który był jednym z budowniczych miasta. Domek został wybudowany na jego prośbę. Dom nazywa się „generałów” i góry, wówczas jeszcze nienazwane – generała.

W świątyni znajduje się wiele ikon, niektóre z nich były w srebrne szaty, a niektóre zostały ozdobione kamieniami szlachetnymi. Jednym z najbardziej czczonych ikon był obraz Matki „All strapionych”, który jest kopiowany do cudownej ikony. Ponadto w kościele Wniebowstąpienia w Jekaterynburgu przechowywane i innych cennych przedmiotów: Easter Krzyża Ołtarzu kamienie i różowe jaspis, topaz urządzone; Ewangelia w srebrze pokrowce, ozdobione kamieniami półszlachetnymi; srebrny krzyż z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, wykonana z turkusu; srebrny kielich ważących więcej niż jeden kilogram i innych cennych przedmiotów. Wszystko to zostało wyjęte z ortodoksyjnej świątyni przez władze sowieckie. Teraz są przechowywane relikwie św Symeona Verkhotursk.

Historia budynku

Początkowo Kościół Wniebowstąpienia w Jekaterynburgu, został wykonany z drewna, ale wkrótce stał się bezwartościowy. kamienny kościół został zbudowany po drugiej stronie ulicy. A w miejscu drewnianej kaplicy jest teraz Martyr Elżbieta Fiodorowna. W świątyni znajdują się dwa piętra: pierwsze Narodzenia NMP, drugi – Wniebowstąpienia. Jego poprawa trwała około osiemdziesiąt lat. W XIX wieku był wielokrotnie przebudowany i rozbudowany, na pierwszym piętrze budynku została umieszczona pod parafialnej szkoły mężczyzny.

Początkowo wieża była trójwarstwowej i czworoboczna, a następnie zbudowano dzwonnicę z 8 dzwonów. Na początku XX wieku świątynia stała się bardzo obszerna, z sześcioma kaplicami. Ale w 1926 roku, Kościół Wniebowstąpienia w Jekaterynburgu został zamknięty. Teraz znajduje się siedem lat w szkole. Po History Museum znajduje się w nim. I dopiero w 1991 roku świątynia została ponownie otwarta dla wiernych. W święto Ofiarowania Pańskiego przeprowadziliśmy pierwszą główną usługę chrześcijan, zwany liturgii. Obecnie rektorem kościoła jest biskup Eugene.

Sunday school

W kościele Wniebowstąpienia w Jekaterynburgu jest dla dzieci szkółki niedzielnej. To otworzyło dziewięć klas studenckich, w których ponad stu studentów. Szkoła uczy takich tematów religijnych jako prawo Boga, języka cerkiewno-słowiańskiego, kościelnego śpiewu, teologii moralnej.

Ponadto uczy linkę, działa krąg „biznes męska”, działa oddział prawosławnych harcerstwa dla dzieci powyżej 11 lat. To działa chór i ministrantów szkoły. Odbywała zajęcia pozalekcyjne i zajęcia pozalekcyjne, organizacja, która zajmuje się komitet rodziców.

Inne kościoły miasta

Oprócz kościoła Wniebowstąpienia, w mieście istnieje wiele katedr. Lista adresów Jekaterynburg Kościoły:

 • Kościół Świętych Piotra i Pawła – Lane Potter, 4.
 • Świątynia ku czci Wniebowzięcia NMP – ulicy Sovetskaya, 3.
 • Świątynia Nikolaya Chudotvortsa – ulica jest jasne, 3.
 • Zbawiciel Nicholas – Sofia Pierowska Street, 114.
 • Świątynia w imię Cyryla i Metodego – Kitty Wali Street, 13a.
 • Kościół Przemienienia – ulica wędrówka, 2.
 • Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego – ulicy Klary Tsetkin, 11.

 • Świątynia Wielkiego Męczennika Pantelejmona – ulica syberyjski Tract, 8.
 • Świątynia Nevskogo Aleksandra (klasztor) – Green Grove Street, 1.
 • Holy Trinity Cathedral – Rosa Luxemburg Street, 57.
 • Kościół św Anny (katolickiej) – Gogol Street, 9.
 • Świątynia Kosma i Damian – Wołgograd ulicy, 185.
 • Iwanowo Church (Jan Chrzciciel) – Repin Street, 6a.