652 Shares 7984 views

Pierwszy dzień życia nowonarodzonego jest najszczęśliwszym wydarzeniem w życiu mojej matki

Zarówno fizycznie, jak i psychicznie jest to trudne dla dziecka w chwili, gdy połączenie z matką traci się podczas cięcia pępowiny. Teraz dziecko będzie musiało oddychać samodzielnie, jedz, jednym słowem – na żywo. Już pierwszego dnia życia noworodek czeka na wiele wrażeń, komunikując się ze światem zewnętrznym. W okresie adaptacji dziecka do Ŝycia poza łoniem matki powstają wszystkie kluczowe odruchy.

Intuicja zawsze mówi matce o potrzebach dziecka. Naucz się ufać sobie.

Objawy dobrego stanu zdrowia noworodka

Najważniejszym wskaźnikiem zdrowia Twojego dziecka jest jego marzenie. U niemowląt nie jest silny. W momencie snu są niezrozumiałe ruchy rąk i stóp, wydaje się, że dziecko się uśmiecha. Jednak w pierwszych dniach pobytu w domu noworodka, jak również później, nie ma potrzeby chować go, wyciągając kończyny, ponieważ dziecko będzie miało dyskomfort.

Po śnie, dziecko zaczyna aktywnie się ruszać, krzyczeć, chociaż nadal nie wie jak płakać (z powodu niezabudowanych gruczołów łzowych).

Pierwszego dnia życia noworodka i przez 2-3 dni stolca jest ciemna, lepka, pusta, a dopiero po siedmiu dniach stołek żółci, częstotliwość opróżniania zmniejsza się do trzech do pięciu razy dziennie.

Mocz jest wydany pierwszego dnia. Jeśli dziecko nie ma oddawania moczu, może to być przyczyną choroby urologicznej.

Cechy dziecka po urodzeniu

Po urodzeniu skóra dziecka może być lekko płatkowana, a po dwóch lub trzech dniach może pojawić się żółtawy odcień. Wynika to z niewystarczającego rozwoju wątroby. Po upływie jednego lub dwóch tygodni kolor skóry się poprawi.

Takie nieprzyjemne chwile, jak krzyki, mogą zeznawać, że dziecko ma kolki.

W pierwszych dniach życia nowonarodzonego troska o niego musi być wyjątkowa. Monitoruj skalę temperatury w przedszkolu. Nie musisz ogrzewać pomieszczenia, zauważając chłód dłoni i stóp dziecka.

Zaraz po urodzeniu dziecko traci wagę (z powodu częstych ruchów jelit), a po kilku dniach przywraca się ciężar.

Już pierwszego dnia życia noworodka pojawiają się takie odruchy jak ssanie, chwycenie, odruch, itp. Jeśli te refleksy nie są obecne, są to oznaki nieprawidłowości w układzie nerwowym.

Umiejętności dziecka

Dzieci rodzą się z już rozwiniętymi uczuciami smaku, zapachu, wrażliwości dotykowych. Dziecko widzi, 3-4 tygodnie później – reaguje na dźwięki, oburzona, kiedy doświadcza dyskomfortu (głód, hipotermia, itp.), Lubi przyjemne rzeczy.

Miesiąc później zaczyna się etap niemowlęctwa. Działania dziecka są już świadome, rozpoznaje matkę i ojca, sięgając po piersi matki. Każdego dnia w swoim zachowaniu zauważasz coś nowego.

Już pierwszego dnia życia noworodek jest kochany, ceniony, zadbany. I z każdym dniem miłość rodziców dla bardzo rodzącego się człowieka staje się jeszcze silniejsza. I szczęście zarówno dziecka jak i rodziców wzrasta.