430 Shares 7685 views

Jakie witaminy podjąć podczas planowania ciąży, i czy jest to konieczne?

Podjąć decyzję o wykorzystaniu wszelkich kompleksów witaminowych, planuje się ciążę, po jej wystąpieniu i laktacja jest dozwolone tylko po konsultacji z lekarzem i dostarczania konkretnych analiz. Celem takich dodatków jest korekta cennych substancji w organizmie.

Jeśli nie wiesz, co witaminy podjąć podczas planowania ciąży, następujące są najbardziej popularne zespoły. Ale ostrzegamy, w każdym przypadku konieczne jest badanie krwi, ponieważ nie może być pewien, że masz brak składników odżywczych w organizmie.

Więc, co witaminy podjąć podczas planowania ciąży. Na pierwszym miejscu jest dziś kwas foliowy. Jest to lek przepisywany zanim zobaczyć cenionych dwa paski na teście.

Co to jest kwas foliowy?

Więc jak możemy odpowiedzieć na pytanie o to, co witaminy podjąć planując ciążę, będzie określić, że kwas foliowy jest witaminą B (B9). Składnik ten znajduje się w żywności, takich jak zielone warzywa, pietruszka, szpinak, sok pomarańczowy. Badania wykazały, że gdy kobieta otrzymuje dzienne 9,4 mg kwasu foliowego przed poczęciem ciągu pierwszych tygodni ciąży, ryzyko wad cewy dziecka jest ograniczona do 70%.

Jak mogę mieć pewność, że ma wystarczającą ilość kwasu foliowego?

Jak wspomniano powyżej, przed podjęciem decyzji co do podjęcia witaminy podczas planowania ciąży, pożądane jest, aby zrobić badania krwi. Po tym, lekarz określa, czy masz brak tego elementu, czy to możliwe, aby ograniczyć władzę lub korekty powinny rozpocząć przyjmowanie witamin. Kiedy koncepcja już nastąpiło, wskazane jest, nie ograniczając się do jedzenia. Dziecko, w każdym razie, dostać wszystko, czego potrzebujesz z ciała matki, ale ponieważ trzeba, i odzyskiwanie. Tak więc, aby odpowiedzieć na pytanie, co pić witaminy podczas planowania ciąży i picia mimo, że jest określona: zawsze trzeba badaniom lekarskim. Po witamin zapłodnienia pożądane, zwłaszcza gdy moc jest niewystarczająca.

efekt uboczny

Szwedzcy naukowcy odkryli, że kwas foliowy zwiększa prawdopodobieństwo ciąży mnogiej prawie dwukrotnie. Ale inni naukowcy obalają ten fakt.

Pozostałe witaminy gdy planujących ciążę

W tym przypadku, wszystko jest łatwe, ponieważ istnieją pewne kompleksy witaminowe dla ciężarnych i planują mieć dziecko. Tak więc, można zauważyć, „Jedenaście” – lek zdobył zaufanie wielu lekarzy. fundusze są również często przepisywany "Vitrum" "Complivit", "Magne B6".

Wszystkie te kompleksy zawierać listę witamin i minerałów. Biorąc je, wiele problemów można wyeliminować, ale przede wszystkim – z nadmiernym apetytem. Jeśli mówimy o „Jedenaście” środków, a następnie wykorzystuje je likwiduje poranne mdłości w pierwszym trymestrze ciąży.

Z jakiegoś powodu, lekarze zalecają podjęcie dodatkowych kompleksy witaminowe, ale nie ograniczając się do władzy? Wszystko jest bardzo proste. Prawie wszystkie środki spożywcze, w tym owocach i warzywach, zawierają różnego rodzaju dodatki. przyjazne dla środowiska towary rzeczywiście opuściły, z wyjątkiem, że jeśli masz własną witrynę, gdzie rosną własne jedzenie. Ponadto, słuchając opowieści kobiet starszego pokolenia, będzie wielokrotnie usłyszeć narzekania, że po urodzeniu dziecka mają włosy zaczęły spadać, gnić zęby, paznokcie i tak dalej.

Aby uniknąć tych wszystkich kłopotów, konieczne jest, aby dbać o swoje ciało i nie masz do rozwiązania tych problemów.