206 Shares 7777 views

Wczesnego rozwoju dziecka i dziecko po roku

Po urodzeniu dziecka, zaczyna niezwykle aktywnie rozwijać i rozwijać. Szczególnie szybko to nastąpi do roku. Dziecko zaczyna się uczyć w pierwszej mumii, a następnie wszyscy dorośli. On nie tylko usłyszeć dźwięki, ale także uczy się reagować na nich, koncentrując się na źródła.


Bardzo ściśle związane z rozwojem dziecka po urodzeniu ze sferą emocjonalną. „Complex przebudzenie” Po pierwsze, nie jest ważne w życiu dziecka. Potem zaczyna odczuwać radość po obejrzeniu natywną osoby. Ramiona i nogi są aktywnie w ruchu, dając te uczucia. Smutek przychodzi zbyt nagle. Gdy dziecko staje się smutny, kiedy jego matka wychodzi. Bliżej do 9 miesięcy dziecko jest już w stanie autentycznie zaskoczony.

W odniesieniu do aktywności ruchowej okres do jednego roku, pierwsze dziecko uczy się przewrócić. Następnie stopniowo siada sam i indeksuje. Dalej – więcej, nauki chodzenia.

Rozwój dziecka po roku – jest to aktywny asymilacja mowy. I to dzieje się bardzo szybko i sprawnie. Dziecko mówi dobrze, zwyczajne i znane nam słowa, konieczne jest, aby stale przekazują dorosłych. W przeciwnym razie nastąpi znaczne opóźnienie w rozwoju mowy dziecka.

W tym wieku dziecko jest bardzo podatne na słowach. Jest aktywnie dodając do swojego słownictwa biernego i czynnego. Dlatego dorośli powinni być bardzo ostrożni w kategoriach. Jednocześnie, zdobycie przyzwoitego słownictwa, dziecko zaczyna budować bardzo proste zdania, które z wiekiem stają się bardziej skomplikowane.

Aktywny rozwój dziecka po roku jest nierozerwalnie związany z działalnością obiektu. Dzięki temu dziecko poznaje świat, rekrutowanych pewnych umiejętności. Dzieje się to za pomocą imitowania działania. Zarówno dla dorosłych i dziecko do picia z kubka, trzyma łyżkę, guziki, kopanie łopata piasku. Należy uczyć dziecko do jak największej liczby niezbędnych manipulacji, która mu pomoże w późniejszym życiu.

Psychika w tej chwili najbardziej plastyczny. Dlatego rozwój dziecka po roku jest niezwykle szybka. To nie jest tylko emocjonalnie. Parametry fizyczne potomstwo rozwijają również. Nie bez powodu w czasie, gdy dziecko rośnie „skokowo”.

W grze letni dziecko wie, co go otacza. Działalność ta jest bardzo ważna, ale musimy nauczyć swoje dziecko. Oczywiście, jest to zadaniem dorosłych. Dziecko sam nigdy nie zrozumie, co zrobić z maszyną lub pluszowych lalek. W tym wieku można zaobserwować w ich potomstwo jest bardzo prosta czynność z zabawkami. Jak tylko rozwój dziecka po 2 latach zakłada powstanie historii gry. Następnie dzieci grają w sprzedającemu, lekarza, policjanta lub po prostu w „matek i córek”.

Po roku istnieje aktywny rozwój pamięci. Początkowo jest on nierozerwalnie związany z tą funkcją, jako percepcji. Tylko dziecko jest łatwiejsza do zapamiętania nazwę przedmiotu, jeśli widzi go. Także ludzie będą zaznajomieni z nim, jeśli jest przed nim.

W tym wieku dziecko nie może fantazjować. Jego wyobraźnia nie została jeszcze opracowana. Stąd niemożność kłamać. On po prostu nie może pochodzić z jego powieści. Tylko w ciągu trzech lat staje się możliwe.

Rozwój dziecka po roku emocjonalnie bardzo kolorowych wszelkiego rodzaju reakcje. Widząc piękną zabawkę, która chce je zdobyć. Towarzyszy głośnymi okrzykami. Uspokoić dziecko nie musi przeklinać i proste przełączanie uwagi, zwłaszcza że często sprawiają, że bardzo proste. Dzieciak następnie zapomnieć o swoim pragnieniu.

I nie zapomnij o komunikacji dziecka z rówieśnikami. Na jeden rok, to właśnie powstaje. Oczywiście, nie może obyć się bez walki na zabawki. Rzeczywiście, w tych chwilach dziecko jest egoistą i ma możliwość wzięcia pod uwagę potrzeby innych. Znajdź w tym samym wieku, jak to możliwe i na podwórku. Jednak byłoby lepiej, gdy dziecko pójdzie do wczesnego rozwoju grupy lub przedszkola. W ogóle, w każdej instytucji edukacji przedszkolnej.