635 Shares 7537 views

Akcje Google: wartość, notowania, buy-sell

Akcje Google od wielu lat są bardzo popularnym przedmiotem inwestycji i długoterminowych inwestycji. Jest to stabilny i raczej opłacalny wkład, więc miliony ludzi wolą pracować z tym narzędziem podczas obrotu na giełdzie.

Historia firmy

Oficjalną datą założenia firmy jest 4 września 1998 r., Kiedy dwaj młodzi ludzie zdecydują się zrealizować swoje ambitne plany. Jednak oryginalna przyszłość firmy Google Inc. Został pomyślany jako projekt badawczy dwóch kolegów. Na przykładzie innych sławnych gigantów nowoczesnego biznesu (Apple, Hewlett Packard), przyszłość światowej klasy platformy wyszukiwania urodziła się w małym garażu, gdzie rozpoczęli działalność.

Założycielami Google są Sergey Brin i Larry Page. Kiedy zaczęli własne, to niewielka sprawa, nie mogli sobie wyobrazić, jak ogromne będą ich dzieci.

Firma rozwijała się w niespotykanym tempie. Już w 2001 roku "Google" przestaje być prostą firmą, rozwija się w wynajmowanym garażu i zaczyna nabywać nieznaczne przedsięwzięcia typu venture. Trzy lata później powstała fundacja charytatywna, zwana Google Foundation, aw sierpniu 2004 r. Akcje Google zostały umieszczone na giełdzie.

Rozwój firmy

Już w połowie XXI wieku firma Google Inc. Staje się ważnym graczem na arenie międzynarodowej. W 2006 r. Firma nabyła młodą firmę hostingową wideo z zasobami Youtube za jedyne 1,6 miliardów dolarów, co później okazało się być jednym z najbardziej dochodowych inwestycji korporacji.

W 2008 r., Wraz z GeoEye, Google uruchamia orbitalny satelita, którego celem jest wspieranie prac nad projektem Google Earth. W ramach tego projektu zostały wykonane szczegółowe zdjęcia całej powierzchni naszej planety. Więc były znane "Mapy Google".

Już w latach 2013-14. Założyciele firmy Google stali się właścicielami firmy, która zajmuje piętnaste miejsce w rankingu korporacji transnarodowych w zakresie kapitalizacji.

Kto jest właścicielem Google?

Jak już wspomniano powyżej, firma Google została założona przez dwóch osób, którzy pozostają jej właścicielami do dziś. Chociaż TNK jest otwartą spółką akcyjną, każdy może kupować akcje Google, ale posiadanie niewielkiej liczby papierów wartościowych spółki nie daje znaczącej możliwości wpływania na zarządzanie, ale tylko szansę otrzymania dywidendy lub zarobienia na wyniku transakcji na akcjach.

Pomimo faktu, że akcjonariusze są całkiem sporo, właściciele firmy są jej założycielami, ponieważ mają największą liczbę. Dlatego nie ma wątpliwości, kto jest właścicielem Google, nie powstaje.

Sergey Brin i Larry Page

Siergiej urodził się w stolicy Moskwy 21 sierpnia 1973 roku. Gdy miał zaledwie 6 lat, jego rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Rodzice Siergieja byli obywatelami żydowskimi i mieli wykształcenie matematyczne. Być może dlatego miał taką pasję do nauk ścisłych.

Siergiej uzyskał bardzo dobrą edukację. Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Maryland, a następnie zapisał się do Stanford na studia magisterskie. Potem decyduje się nie wycofywać się do Stanford i rozpocząć studia doktoranckie. W 1995 roku spotkał swojego przyszłego kolegi Larry'ego Page.

Larry urodził się 26 marca 1973 roku, jego rodzice byli nauczycielami z University of Michigan. Od najmłodszych lat wpajają mu miłość do wiedzy i nauki. Podobnie jak Siergiej, Larry studiował w Stanford, gdzie połączyli wspólną sprawę.

Przyszły gigant infobiznesu urodził się jako projekt badawczy dla studentów, dlatego też na początkowym etapie koledzy nawet nie myśleli o ogromnych skalach i osiągnięciach, jakie mogą osiągnąć.

Akcje Google

Do tej pory Google jest jedną z największych firm na świecie, jest to całkiem zjednoczenie różnych projektów o dużym potencjale i wysokim zysku. Ponadto, jest to już prestiżowa marka, która jest w wielkim zapotrzebowaniu na całym świecie.

Z tych powodów cena akcji Google jest dość wysoka, ale jest stosunkowo stabilna. Transakcje na giełdzie papierów wartościowych przynoszą dobre dochody i bardzo rzadko spadają. Dlatego inwestowanie w akcje Google jest uważane za mniej ryzykowne niż w innych.

Dlaczego warto kupować akcje

Pierwszym powodem, jak wspomniano powyżej, jest niezawodność. Firma jest bardzo silnym graczem na arenie biznesowej, obejmuje wiele różnych jednostek strukturalnych, wiele różnorodnych projektów (dużych i małych), jak również znaczną liczbę wynalazków i patentów. Nic dziwnego, że taka potężna korporacja ma dużą niezawodność i stabilność.

Dzięki temu inwestorzy nie boją się dokonywać transakcji z udziałem Google na wiele miliardów dolarów, a gdzie duże zapotrzebowanie i duże napływy gotówkowe są wysokie dla akcji.

Jak kupować akcje

Pytanie, gdzie i jak kupić akcje Google, odpowiedź jest bardzo prosta.

Dzisiaj każdy, kto chce nabyć akcje spółki, może ukończyć 18 lat. Do tego potrzebujesz tylko pragnienia i trochę pieniędzy. Transakcje są dokonywane przez firmy brokerskie, które dają Ci dostęp do giełdy.

Dzięki Internetowi, który znacząco przyczynia się do rozwoju zainwestowanego przez Google, możesz zarobić na zakup akcji tej firmy bezpośrednio z Twojego domu, z komputera osobistego, a nawet ze smartfona.

Wiele różnych pośredników świadczy usługę obrotu papierami wartościowymi, a prawie każda firma ma własną aplikację mobilną, za pośrednictwem której można sprzedawać lub kupować, oceniać notowania giełdowe Google i porównać je z produktami innych korporacji.

Istnieją oczywiście inne sposoby uzyskiwania udziałów w firmie, ale są one przeznaczone głównie na duże kwoty lub na pracowników firmy, więc nie ma potrzeby wchodzić w dyskusję i przegląd innych opcji niż kupowanie udziałów za pośrednictwem pośrednika.

Jaka jest obecnie wartość akcji?

Oficjalnie przyjętym oznaczeniem notowania giełdowego jest GOOG. Do tej pory istnieją dwa typy akcji Google: pierwsza to klasa A (prosta), którą każdy może kupić za pośrednictwem systemu NASDAQ (łączna liczba akcji przekracza 33,5 miliona), a druga – klasa B (uprzywilejowana), tylko Pracownicy firmy (łączna liczba akcji to 237,6 mln sztuk).

Dzisiejsza cena akcji tej spółki jest dość wysoka, pomimo dość stabilnych i wysokich kosztów tych papierów wartościowych, oczywiście nie można uniknąć codziennych fluktuacji. W 2017 roku wartość jednej akcji z reguły zmienia się na poziomie 900-920 dolarów na sztukę.

To bardzo wysokie koszty, a więc stać się właścicielem nawet kilku akcji, trzeba będzie zainwestować porządkową sumę.

Jak wybrać brokera?

Aby rozpocząć proces kupowania / sprzedaży udziałów Google, musisz podjąć decyzję o wyborze firmy brokerskiej, za pośrednictwem której będą wdrażane te działania.

Dziś w tym segmencie jest dziesiątki różnych firm, które świadczą tego rodzaju usługi, więc w całej tej różnorodności można się mylić. Musisz wybrać brokera na podstawie własnych preferencji i wymagań. Warunki współpracy z tym lub tym brokerem odegra tutaj ważną rolę.

Na przykład, jeśli masz stosunkowo niewielką kwotę, lista wyszukiwań zostanie znacznie zmniejszona, ponieważ wiele firm brokerskich ograniczy minimalną kwotę do otwarcia konta. Co do zasady, firmy brokerskie niechętnie pracują z małą liczbą, więc minimalna kwota powinna wynosić od 10 000 do 50 000 rubli. Jest to dość duża liczba, wiele wymaga dużo większej kwoty.

Istnieją jednak takie, które umożliwiają otwarcie konta na niemal każdą kwotę i przeprowadzenie pełnego zakresu możliwych transakcji.

Kolejnym kryterium wyboru jest reputacja firmy. Prawdopodobnie jest to jeden z najważniejszych punktów, na które warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru. Niestety, w tym sektorze działają dość dużo skrupułów i szczerze mówiąc oszukańcze firmy, których głównym celem jest kradzież ich klientów.

Istnieją oceny firm bona fide i fałszywych, gdzie można zobaczyć najnowsze informacje dotyczące konkretnej firmy. Nie czyta się opinii użytkowników.

Najlepiej, jeśli broker ma już dobrą reputację, a firma od kilku lat pracuje stale. Taka firma może być zaufana. Jednak niezależnie od tego, jak dokładnie sprawdzasz to czy te firmy, prawdopodobieństwo utraty inwestycji zawsze jest, ale bez ryzyka, trudno jest stworzyć imponujący kapitał, ponieważ nie bez powodu mówi się, że ryzyko jest szlachetnym biznesem.

Wnioski

Google Inc. Nie bez powodu jest to jedna z najbardziej prestiżowych firm na świecie, ponieważ jej kapitał wynosi około 80 miliardów dolarów amerykańskich, a rentowność według danych na rok 2014 wyniosła ponad 14 mld euro, a zatem zastanawiała się, ile akcji Google jest warte, nie zaskoczony jest wysoką ceną Ich.

Oczywiście Google jest największą i najbardziej popularną wyszukiwarką na świecie, więc nic dziwnego, że firma stała się tak prestiżową i dochodową. Dziś praca w tej firmie jest tak pożądana, że porównywalne jest do wygrania loterii. Warunki pracy pracowników firmy są bardzo dobre. Tutaj wszystko jest zrobione tak, że było tak wygodne, jak to możliwe do pracy.

Dziś firma stawia sobie cele ambitne, z których wiele z należytą starannością, inwestycjami i badaniami może zostać zrealizowane w najbliższej przyszłości. Na przykład "Google" w połączeniu z filmowcem Jamesem Cameronem zamierza wydobywać minerały z planetoidy kosmicznej. Nawet w przyszłości planuje, aby firma pokrywała całą sieć naszej bezprzewodowej sieci Wi-Fi na naszej planecie. Oczywiście realizacja licznych pomysłów na skalę globalną jest bardzo trudną sprawą, ale jeśli spojrzymy na rezultaty i projekty, które zostały już wdrożone przez tego giganta nowoczesnego biznesu, nie ma wątpliwości, że możliwe jest wdrożenie wszystkich planów firmy.