532 Shares 3708 views

Królewski Hamster – co to za rasa?

Śliczne śmieszne chomiki często stają się nasze ukochane zwierzaki najbardziej. zachwycają one dzieci z ich zabawnymi wybryki i rodziców – łatwość i prostotę obsługi. Nie jest tajemnicą, że istnieje kilka różnych gatunków chomika. I każdy z nas tak naprawdę nie chce kupić specjalny zwierzę. Dla tej rasy są Royal Hamster, chociaż zoologów uwierzyć, że powinien on być nazywany syryjski.

Chomiki: krótko na zasadzie

Rodzina Chomiki są gryzonie małych rozmiarów z małymi uszami i gęstego ciała. Różnią woreczki policzkowe, które są potrzebne. Częściej niż chomiki nosić w żywności, ale mogą również przepłynąć małym stawie, zyskując pełne worki powietrzne.

Areal siedlisko chomik jest wystarczająco szeroka. Wolą stepowy krajobraz gdzie kopać skomplikowane nory. Chomiki uwielbiają żyć w spokoju. gatunki rzadkich mogą występować w stadach. W naturze chomiki są szkodniki i może spowodować znaczne szkody w rolnictwie.

Zwierzęta Chomiki szczególności treści

Do zawartości w domu nadają się wszystkie rodzaje chomików. Istnieją przypadki, gdy dzikie zwierzę złapany na pustyni, bardzo szybko przyzwyczaić się do nowego otoczenia i coraz zwierzaka, odsetki ujęte w Gry Wszystkie dzieci. W sklepach zoologicznych można spotkać Jungar, Roborovskiy lub chomika Królewski. Każdy gatunek ma swoje własne cechy, ale muszą one zawierać następujące kilka ogólnych zasad.

Na przykład, nie jest konieczne, aby dwa chomiki uregulować w klatce. zawsze będą sprzeczne, co może prowadzić do śmierci, nawet słabsze zwierzę. Karmić zwierzę nie więcej niż dwa razy dziennie trzeba, inaczej będzie odebrać dodatkowy ciężar i umierają przedwcześnie.

Młode chomiki lubią się bawić, i można je umieścić w klatce różnych typów kół. Mogą spędzać godziny przędzenia w jednym lub innych kół. Ten wesoły pokaz na pewno cieszyć się dzieci!

Syryjski lub wszystkie z tego samego chomika królewskiej?

Zdjęcia z chomików w Internecie często wykazują charakterystykę rasy, który chcesz kupić dużo rodziców do swoich dzieci. Zwierzęta te mają wyraźny złoty kolor i średnich, czasem po prostu nie mają grubą i bardzo długie włosy. Jeśli widzieliście zdjęcia takiego zwierzęcia, wiesz – zanim królewskie chomiki rasy. Chociaż w rzeczywistości „królewski” chomik nazywane przez ludzi. To nie ma nic wspólnego z osobami królewskiej krwi, ponieważ w sposób naukowy nazwa brzmi jak „chomika syryjskiego”. Jego uprzywilejowana pozycja wśród swoich krewnych pod warunkiem, że kolor – piękny złoty kolor, który u niektórych osób przychodzi do ciemnej miedzi.

Jeśli podoba Ci się w Royal sklepie zoologicznym chomika, ale nie wiesz, jak dbać o nią, prosimy zapoznać się z informacjami na temat syryjskich chomików.

Syria (Królewski) Hamster: zasady i pielęgnacja

Warto zauważyć, że ten uroczy gryzoń ma bardzo skomplikowaną historię. W połowie XIX wieku, zoologów Uważa się, że ten gatunek stracił do nauki. W swoim naturalnym środowisku nie może znaleźć wiele lat, ale w rzeczywistości chomika królewski doskonale czuł się w Turcji, Iranu i stepy Azji Środkowej. Dziś ten rodzaj gryzonia jest bardzo powszechne w przyrodzie i nie mogą być uznane za zagrożone.

Jeśli przyniosły chomika syryjskiego, to poważnie rozważyć swoją codzienną dietę. Zwierzę, nie należy używać:

  • kapusta;
  • cytrusy;
  • słonecznikowy;
  • orzechy.

Najlepiej jest chomika zdrowia odzwierciedla ziarna żywności, ale jest on bardzo lubi owoce, których on nawet zalecane. Są to jabłka i gruszki. Można dać królewską maliny chomik, rzepa, rzodkiewka, dynia. Suchej karmy pomocy zwierzęcia do ostrzenia ostrza, które są w stanie stałego wzrostu.

Obejmują chomika syryjskiego musi być sama dla tych celów nadaje się wielkość komórki czterdziestu do sześćdziesięciu centymetrów. W komórce musi być miot trociny i WC ze specjalnym wypełniaczem. Nie zapomnij o wszystkich rodzajów domów, pierścienie i norek. Bez nich zwierzę zachoruje i smutny. On powinien być w stanie utrzymać w ruchu, a jeśli chcesz, aby ukryć w sztucznych norach i tuneli. Pozwoli to zwierzę się czuć jak w znanym środowisku.

Jeśli zwierzę przestało grać, często leży z zamkniętymi oczami, lub jeśli zauważy rany i łysiny na ciele chomika królewskiej, a następnie niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Być może zwierzę potrzebuje leczenia. W przeciwnym razie, może nawet umrzeć wcześniej przypisane do niej trzy lata życia.

Ci, którzy chcą znaleźć się w domu puszysty, powinien zdecydować się na chomika królewskiej. Jest to urocze zwierzę będzie najlepszym przyjacielem Twojego dziecka i całej rodziny przyniesie wiele zabawnych minut.