507 Shares 9212 views

Najpiękniejsza akwarium ryby (zdjęcia)

Podwodny świat fascynuje i zachwyca. Życie jej mieszkańców przyciąga uwagę ludzi od dłuższego czasu. Dziś, setki odmian pochodzi jego wielkich przedstawicieli. Dlatego nawet doświadczeni akwaryści prawdopodobnie trudno odpowiedzieć na pytanie: „Jakie są najpiękniejsze akwarium ryby”


W naszym krótkim przeglądzie przedstawiono bardzo piękne okazy. Każdy czytelnik może sam decydować, które z ryb zasługuje na tytuł najpiękniejszej.

królewski tetra

Najpiękniejsza akwarium ryby (zdjęcie i nazwisko zostaną przedstawione poniżej) – marzenie każdego miłośnika podwodnego świata. Jeden z tych przedstawicieli jest królewski tetra.

Kolebką tej małej ryby – Kolumbia. Jest to endemiczny (takiej, która występuje tylko w tym regionie) rzeki Atrato i San Juan. Występuje w miejscach, gdzie prąd nie jest zbyt intensywny w małych strumieni i dopływów, które wypływają na rzekę. W warunkach naturalnych nie jest bardzo powszechne, aw domu jest popularnym mieszkańcem wielu akwariach.

Co do zasady, wszystkie przedmioty znalezione w handlu hodowane sztucznie. Może ktoś uważa, że nie jest to najpiękniejsze akwarium ryby, ale w rzeczywistości jest to bardzo skuteczny: atrakcyjną kolorystykę, elegancki kształt ciała i aktywność – cechy, za które to ryby o nazwie królewski. Pomimo faktu, że w akwariach utrwalonego stosunkowo niedawno (około czterdziestu lat temu), to już zyskał sporą popularność.

Tetra jest mały (pięciu centymetrów) i mieszka w akwarium przez około pięć lat. Ryby bezpretensjonalny. Jest to dość wygodne czuć w ogólnym akwarium, ale należy pamiętać, że jest towarzyski, więc trzeba zachować więcej niż pięć kopii.

Panaca

Najpiękniejsza ryb akwariowych, zdjęcie, które mamy umieścić w tym artykule należą do różnych rodzin. Na przykład, przedstawiciel Panakom sum niezwykła rodzina. RSS Panakom powłokę roślinny, który jest utworzony na szybie i kamieni, zdrapywanie go z usta-przyssawce.

Tworzenie akwarium dla tych ryb, upewnij się, że nie było żadnych dziur lub wąskie szczeliny, które mogą tkwić Panaca.

promienna pstra

Ale to piękno jest kobieta, która mieszka w wielu tropikalnych mórz. Radiant pstra zamieszkuje rafy koralowe. To należy do dużej rodziny Scorpaenidae. Ogonie ma dwie poziome białe paski. Ciało ryby są objęte oddzielnymi kolce, które są dość bolesne zastrzyki. Często rośnie w akwarium do 24 cm. Jego dieta powinna zawierać bezkręgowców i kościstą ryby.

dysk

Ryby te nie są tanie, ale ich piękno i ciekawe zwyczaje opłaca koszt ich zakupu. Bardzo jasne i bardzo elegancki dysk szybko przyzwyczaić się do swego pana, w wyniku czego biorą jedzenie prosto z rękami.

Maurów idol

I to podwodny mieszkaniec mógłby rywalizować o tytuł „najpiękniejszych ryb akwariowych.” O śnie wielu akwarystów. Maurów idol ma wydłużony korpus, który jest ozdobiony kontrastowymi paskami – czarny na żółtym i białym tle.

Złożoność treść tej ryby w akwarium jest to, że jest to trudne do paszy, oraz brak przydatnych składników prowadzi do śmierci tego pięknego zwierzęcia. Karmić idol powinien być kilka razy dziennie. Dieta powinna być zawarte mięso ryb morskich, drobno pokrojone kalmary, algi, spirulina. Robi się to ryby z babkowate Pomacentridae.

Akara turkusowy

Ryba ta posiada wysoki i silny organizm. Akari wspaniały kolor może różnić się od zielonego do srebra z turkusową barwą. Skrzela i głowica są faliste paski turkusowo i przez środek czarnej miejscu się znajduje. W ogonie i płetwy grzbietowej przechodzi piękny szeroki krawędzi.

veiltail

Jesteśmy przekonani, że wielu ekspertów w podwodnym świecie, czytając tytuł tej sekcji będzie powiedzieć, że jest to najpiękniejsza ryb akwariowych. Veiltail często nazywana królową rybek. Ma krótkie, ale wysokie, okrągłe ciało jajowatą i ogromne oczy. Głowa jest dość duża. Kolory mogą różnić się od monochromatycznego złotych na jasnoczerwony lub ciemny.

Koguta (beta betta ryb)

Naszym zdaniem jest to najpiękniejszy ryb akwariowych. Jej płetwy brokatu-ryushechnye smaczne. Uderzenia i różne kolory, chociaż bardziej popularne z tuszem czerwonym zabarwieniu. Mężczyźni są w kolorze znacznie jaśniejsze niż samic, a ich płetwy są dłuższe.

papugi hybrydowe

Jest to sztuczny rodzaj ryb akwariowych, które pojawiły się niedawno w Azji Południowo-Wschodniej. Niemniej, ryby te stały się bardzo popularne. Zewnętrznie hybrydowy popularny przypominają papudze naprawdę niezwykłe ptaki i jasne kolory i kształt głowy. Niestety, potomstwo w domu z tych jasnych piękno jest bezbarwny.

skalar

Ryby z gatunku żyją w wodach słodkich. Hodowcy poczyniły znaczne wysiłki w celu uzyskania kolorów niestandardowych. kopie srebrzysty odcień już rozdzielone pionowymi ciemne paski, które znajdują się w całym organizmie, w tym w tylnej i.

Notobranhiusy

Niewątpliwie najbardziej piękne akwarium słodkowodne ryby – jasny i piękny notobranhiusy. Mogą ozdobić każdą akwarium. To ciekawe, że te niezwykłe ryby mogą dostarczyć pocztę w postaci „suchej jaj.”

Kolebką ryb – gorącej Afryce, gdzie żyją w małych kałużach, które pojawiają się po deszczu spada tylko raz lub dwa razy w roku. Notobranhiusa życie trwa tak długo, jak basen jest suchy. Podczas tego krótkiego okresu czasu poławiania wylęgają się z jaj, rosnąć, aby opóźnić swój tarło i umierają.

Kawior, odroczone je dobrze chronione, a więc jest w piasku czeka na deszcz, który odbędzie się w przyszłym roku. Niespodziewanie, z jakiegoś dziwnego kaprysu natury, ryby, żyjącej w zwykłym deszczowej kałuży, są tak niezwykłe i piękny koloryt.

karp koi

Jest to również mieszkaniec słodkowodnych. Fani tego rodzaju akwarium docenione dzięki pstrokacizna niezwykły kolor. Najbardziej popularne z nich są indywidualne, pomalowane w kolorze czarnym, pomarańczowym, czerwonym i ich odcieni. Hodowcy przyniósł nowe kolory: jasny żółty, fioletowy, ciemnozielone. Zaletą tego typu uważa się za czas trwania życia i łatwość pielęgnacji.

Labe-bicolor

Jeśli nie jest to najpiękniejsze akwarium ryby, to jest z pewnością jednym z nich. Labe-dwubarwna – rodem z Tajlandii. To jest często porównywana z sumów. Wynika to z jego niesamowitą umiejętność pływania w górę brzucha. Zazwyczaj taki obrót związane z gromadzeniem paszy znajduje się na powierzchni zaczepy.

Ryby z tego rodzaju są niesamowici właściciele, którzy nie tolerują konkurencji. Najczęściej akwarystów mieć jedną osobę. To uczucia pełnego kochankę całego terytorium. Jeśli chcesz mieć dwóch przedstawicieli tego typu, trzeba będzie długo akwarium.

gurami mozaikowy

W pięknym, zarośniętych angustifolia rośliny akwariowe ryby te nakrapiane wyglądać świetnie. mężczyźni karłowaty są znacznie większe niż samice i bardziej kolorowych. Jeśli gourami zapewnić odpowiednie warunki przetrzymywania, bardzo szybko będą zadowoleni z właścicielami ich małżeństwo aktywnych gier.