202 Shares 3249 views

Paka – komórka lub część domku?

Raz w rosyjskim lądem lub miasta, gdzie między wieżowcami można jeszcze zobaczyć domy z drewna, z zachwytem podziwiać rzeźbione okiennice i starannie złożone z całych ścian dzienników. Historia starożytnych budynków, ale nie są one mniej fascynujące.

Czym jest skrzynka?

Domy, które zostały zbudowane w Rosji, miał kilka pokoi: przejście (korytarz), klatka i ogrzewanym pomieszczeniu (Cournota hut). Jeśli warunki ganek i smoky chaty są całkiem zrozumiałe, pojawia się pytanie: co jest podstawka?

Paka – zimne część domu, który był gotowy do użycia natychmiast po uzgodnieniu z dachu. W zależności od regionu, chciałaby wybudować na pierwszym piętrze, a na drugim, otstraivaya Courneuve chacie lub pieca wieży. Czasem jednak to nie dołączyć do jednej z górnej sali z kominkiem.

Klatka została wykorzystana jako sypialnia w lecie, a podłogi były ziemisty, a pokój nie mógł się rozgrzać w ciągu dnia. A zimą zimno część służył jako rodzaj lodówki, w której przechowywanych produktów łatwo psujących się, zboża i niepotrzebnych rzeczy.

przemysł

Ale poza głównym, nadal istnieje więcej niż jedno znaczenie słowa „klatki”. Termin ten jest używany w przemyśle wydobywczym, a także metalurgii. On mocno wszedł w życie robotników, to trudno sobie wyobrazić, jeśli zamiast tego miał inną nazwę.

Metalowa klatka – specjalne urządzenie, które pozwala na zautomatyzowanie walcarki oraz wytwarzanie pewnego rodzaju produktu. W innych gałęziach przemysłu klatki walcowniczej może mieć różne modyfikacje.

Głównym zadaniem klatki – przy wydaniu przez różne rolki wielkości kompresji (w stanie sprasowanym spłaszczyć) zwinięty metalowych i przez obrotowe łożyska przekierowanie ruchu gotowego produktu w pożądanym kierunku do następnego etapu produkcji.

Firmy zajmujące się produkcją stalowych klatkach, które oferują różne rodzaje do różnych etapów walcowania. Głównym celem takich urządzeń: odporność na stres, łatwy dostęp do wszystkich elementów w przypadku awarii, automatyzacja całego procesu.

górnictwo

Określenie „klatka” jest używany w przemyśle górniczym. W kopalniach, klatka – jest specjalnym urządzeniem służącym do podnoszenia górników na powierzchni węgla, rudy i innych minerałów.

Do końca XVIII w kopalniach wygenerowany materiał podnoszący ręcznie lub za pomocą wciągarki. Miski wypełnione łopaty, a następnie wznosi się do powierzchni. Wraz z pojawieniem się prądu, wszystko się zmieniło, a zamiast ludzi lub konie stoją zaczął podnosić za pomocą specjalnego mechanizmu.

W kopalniach za pomocą trzech typów stanowisk: ładunki, przewóz ładunków i pasażerów. W zależności od rodzaju, mają dodatkowe funkcje. Ponieważ klatka pasażer jest zamknięty ze wszystkich stron, tak że w razie nagłego wypadku, pasażerowie nie zostali ranni.

Ale paka towarowego są pochylania lub odchylania w zależności od produkcji. Z nachyleniem wał stoi gdzie wydobywanie kopalin odbywa się przez całą dobę, można skrócić czas dostawy i transportu materiałów.

Arabowie i komórki

Niektóre źródła podają, że „klatka” – tłumaczenie z greckiego słowa „chacie”, „namiot”. Ale nie jest to jedyna możliwość używania słowa. Najbardziej skłonni są myśleć, że Arabowie zwana klatka klatki dla zwierząt.

Ponadto wygląda na to, że polskie słowo na klatce ptaka. Wiele podobnych brzmiące słowa w innych językach, najczęściej myśli szafie, stodoła, piwnica, namiot, w domu lub nawet siodło Pack. Ale większość z języków, w których słowo „klatka” w różnych odmianach, są słowiańskie.