396 Shares 3963 views

Do głównych atrakcji Costa Brava

Hiszpania – kraj, który chce dostać się do prawie każdego. Jego historyczne regiony, które łączą w sobie starożytną architekturę i ducha wiecznie żywy miejscowych ludzi, przyciągają turystów z całego świata. Między innymi, ten kraj jest największym nadmorskie kurorty w Europie z jego cech narodowych i smaku. A najbardziej popularny teren rekreacyjny jest uważany Costa Brava. Znajduje się w Katalonii, w miejscu, w którym ogromna liczba muzeów, kościołów, zamków i, oczywiście, piękne plaże. A żeby znaleźć drogę w tym regionie, uważamy wszystkich atrakcji na Costa Brava i rozpocząć, być może, od plaż.

Pomimo faktu, że Katalonia znajduje się w północnej Hiszpanii, w regionie ma bardzo ciepły i łagodny klimat. Latem temperatura wzrośnie powyżej tutaj 30 stopni, a woda morska jest podgrzewana do 25-27 stopni. W tym regionie są słynnym kurorcie Złote Piaski w Hiszpanii, które obejmują szerokie plaże, znajdujące się wzdłuż turkusowego morza. To miejsce jest idealne dla miesiąc miodowy, i podróżować z dziećmi oraz dla miłośników historii, którzy są zainteresowani w lokalnych atrakcji. Costa Brava, można powiedzieć – jest to miejsce, które ma wszystko.

Wiele dzielnic tego regionu są przepojone duchem średniowiecza. Większość budynków, które tutaj powstały właśnie w tej epoce. Słynna jest miasto Lloret de Mar, gdzie znajduje się wiele muzeów, a także miejscowości Girona, który wcześniej był swego rodzaju twierdzy do obrony całego kraju.

W tych miejscach można znaleźć wiele kościołów i klasztorów, jak to było w średniowieczu te budynki zostały wzniesione częściej. Służyły one jako więzienie dla wielu ludzi, którzy odważyli się działać wbrew woli Kościoła. Ale dzisiaj te miejsca są tylko strony z historii, a my jesteśmy dumni, że nazywają je „punkty orientacyjne”.

Costa Brava w czasach starożytnych był również prowincją Cesarstwa Rzymskiego, a więc na terytorium hiszpańskim regionie można znaleźć wiele zrujnowanych zabytków starożytności. Należą obrony i rzymskiej fortecy, a Akropol i małych teatrów. Jednak wszystkie te aktywa, które odległy czas prawie całkowicie zniszczony, a czuć całą swoją chwałę, nie będzie w stanie nikogo. Ale dają pewien rodzaj mistyki i urok niewidzialnego na całym wybrzeżu Costa Brava.

Atrakcje, które są teraz bardzo interesujące dla nas, zostały zbudowane tutaj, aw ostatnich czasach. Szczególną uwagę należy poświęcić małym miasteczku o nazwie Cadaques, gdzie żył i pracował słynny malarz Salvador Dali. Prace muzeum jego sztuki, a także dom, w którym żył, odizolowane jako głównych atrakcji miasta. Costa Brava była dla niego miejscem inspiracji i swobodę wyobraźni, która przejawia się w jego każdym płótnie.

Niesamowity i wyjątkowy jest hiszpańskim Costa Brava. Atrakcje, które są pełne opinii o jego różnorodności, jest daleki od zakończenia wszystkich wyżej wymienionych. I aby w pełni poczuć ducha tego miejsca, konieczne jest, aby odwiedzić.