406 Shares 8431 views

W jednym z mlekiem matki nie wystarczy – co robić? Jak karmić piersią

Doświadczenia młodych matek o tym, że w ciągu kilku mleka matki, są dość powszechne. Dyskusje na Forum Kobiet problemu – to zjawisko powszechne. Co robić i jak to naprawić sytuację? Powodów, dlaczego w jednej z piersi produkują mniej mleka niż w drugiej, istnieje kilka.

nierównowaga piersi: od genetyki do nawyków dziecka

Asymetria piersi może być spowodowany przez ich budowy anatomicznej (z niewielkimi różnicami w obrębie tej samej wielkości, to istnieje w prawie 70 procent kobiet). Bardziej zauważalna dysproporcja tych parametrów jest znacznie rzadsze, a to jest związane z hipoplazją genetyczna tkanki gruczołowej, w której piersi nie zwiększa się nawet w czasie ciąży, choć niewielka ilość mleka wciąż produkuje. Oprócz wrodzonej asymetrii widocznej różnicy w wielkości piersi również występuje ze względu na kształt smoczka. W okresie karmienia piersią może mieć rację piersi jest mniejszy niż po lewej stronie, lub, wręcz przeciwnie, ze względu na ich nierównego opróżniania.

Nierówne wniosek o ilości mleka piersi może zmieniać się pod wpływem:

 • zmniejszenie poprzecznych wydalniczo kanałów ze względu na ich nieidentycznych szerokości;
 • słaba mocujący do jednej z piersi;
 • nierówne pompowania;
 • preferencji w zakresie komfortu, aby utrzymać okruchy mają bardziej komfortowe klatki piersiowej (na przykład, jeśli matka nosi je w chuście obok siebie);
 • nocne karmienia z jednej strony (produkowany przez maksymalną ilość mleka, a jeśli dziecko będzie ssać tylko jedną pierś, potem drugą będzie zauważalnie mniej w tej porze dnia);
 • Leczenie lactostasis za pomocą pewnych środków ludowej (wódka, alkohol lub kamfory, które hamują produkcję hormonu oksytocyny, która pomaga pozbyć się stagnacji zjawisk równocześnie ze zniknięciem laktacji).

Patologiczne problemy mogą być również powodem, że w jednej piersi wystarczająco mleka. Ta odmiana tkanki gruczołowej urazu, zabiegu chirurgicznego lub chorób: lactostasis zapalny, zapalenie sutka. Dużą rolę w mleku jednolitych ssanie matki i nawyki grą dziecka. Na przykład, dziecko chwyta brodawka nie jest całkowicie, co może prowadzić do bolesnych pęknięć. Z powodu dyskomfortu kobieta karmi swoje dziecko piersi mniej, zablokowany przepływ mleka i żelaza jest zmniejszone.

Prolaktyna odruch – co to jest?

Wise Matka Natura dostarczyła do piersi podczas karmienia stale wzbogacone mleko. Dlatego mechanizm stymulację zakończeń nerwowych smoczka jest uruchamiany za każdym razem, gdy zacznie absorbować okruchy jedzenia. W tym czasie, sygnał nerw przybywa do przedniego płata przysadki, jest odpowiedzialny za regulację laktacji i produkcji mleka przez odpowiedniego hormonu. Stymulacja sutka, co powoduje zwiększenie wydzielania produktu i dostarczania jej do prostaty, zwany odruch prolaktyny. Specjalne jedzenie pokarmów i pić dużo płynów – to tylko podstawa żywieniowa dla produkcji mleka. Przywiązanie dziecka do piersi tak często, jak to możliwe, a proces ssania maksymalizuje matkom karmienie piersią. I zwiększa ilość mleka w nich.

matek alarmowe

U kobiet, u których pojawienie pierworodny był prawdziwym wydarzeniem, niedostateczna laktacja w jednej z piersi może powodować wielkie cierpienie. Eksperci ostrzegają, że zdenerwowany o nim nie warto. Według statystyk medycznych, niezdolność do karmić piersią swoje dziecko cierpi mniej niż trzy procent nowo wykonanych matek. Warunek ten jest spowodowany ciężkimi zaburzeniami hormonalnymi. W normalnych okolicznościach w ciągu pierwszych kilku miesięcy po urodzeniu (w ciągu dwóch do trzech) matek do karmienia piersią w trakcie naturalnego procesu adaptacyjnego.
Mniejsza piersi, co do zasady, powinny podlegać częstszej i dłuższej stymulacji. W ten sposób możliwe jest dostosowanie żądania do wytwarzania produktu, a tym samym wyrównać biust wielkości po obu stronach. Eksperci od dawna odkrył, że ilość żywności produkowanej nie zależy od wielkości gruczołu krokowego dla dziecka. Często zdarza się, że piersi więcej mleka produkuje się trochę, a kobiety z pierwszej liczby karmionych dzieci do jednego roku lub dłużej. Przegląd znaleźć przykłady HBV od matek z małym rozmiarem i pół roku lub nawet rok i osiem miesięcy.

Przyczyny bólu w klatce piersiowej podczas karmienia

Dyskomfort w sutek i piersi w ogóle, matek karmiących podczas normalizować laktacji może być związany z silnym napływem mleku (jako lekkiego wzdęcia) i szkody dla smoczków delikatna skóra bez zrogowaciałej dostatecznie (zwykle na ich adaptacji trwa około dwóch tydzień). Jeśli kobieta regularnie zgodnie z reżimem i zasady stosuje się okruchy do gruczołów, naturalny ból w klatce piersiowej podczas karmienia bardzo szybko przechodzi.

Jeśli dolegliwości nie powstaje w ciągu pierwszych kilku dni laktacji, a znacznie później, gdy tryb żywienia jest już wyważone, a ich przyczyny mogą być następujące:

 • silny napływ mleka bezpośrednio podczas procesu;
 • tworzenie pęknięć i rany na brodawki, zakażenia urazów bakterii lub grzybów;
 • Zastój mleka (lub lactostasis);
 • zapalenie sutka;
 • pierś.

Aby dowiedzieć się, z której nie jest ból w klatce piersiowej podczas karmienia oraz inne informacje na temat sposobu, aby uniknąć zranienia do sutków, ustalenie prawidłowego procesu w celu zapewnienia mleka matki dziecka lub leczyć choroby, konieczne jest natychmiast odwiedzić lekarza.

Z tego, co pojawia się lactostasis i jak sobie z tym poradzić?

Seal w klatce piersiowej, pojawiają się ze względu na fakt, że z powodu zatkania goździki wychodzi pokarmu – to zjawisko powszechne wśród młodych matek, po raz pierwszy w obliczu bolesnych łojowych. Co może być przyczyną lactostasis?

Są to:

 • zbyt duże przerwy między karmieniami, powodując zastój mleka (rady utrzymać produkt na tyle na wieczór prowadzą do uszczelek!);
 • ograniczony okres, spożycie pokarmu, gdy dziecko ma czas, aby pić mleko tylko przód i cięższe do ssania, ale tłuszcz i pożywne pozostaje w przewodach piersi punktacji;
 • karmienie w zwykłej sytuacji, w której te same plastry są opróżnione, aw innych są uszczelki;
 • przedłużonym snu po jednej stronie (face na dziecko), prowadząc do powstania grudek w dole pachowym;
 • ciasne i niewygodne bielizny;
 • zmęczenie, a chroniczny brak snu;
 • jednostajne prace domowe;
 • Rozpowszechnienie produktów spożywczych tłuszczowych w diecie;
 • zimne przystawki (należy zwrócić szczególną uwagę na lactostasis prewencji).

W rezultacie, wpływ negatywnych czynników w jednej piersi staje się trochę mleka. Co zrobić w tym przypadku? Ginekolodzy powinni wyeliminować mechaniczne grudek zgniatania w klatce piersiowej, które mogą zaszkodzić, pogorszyło sytuację. Ponadto nie jest możliwe, aby ograniczyć spożycie płynów. Mit, że karmienie piersią skażoną lactostasis zabronione, jest nie do utrzymania. Należy to zrobić koniecznie, ponieważ dziecko z pomocą ssania mogą najbardziej efektywnie i bezpiecznie zwolnić plastry clog mleka w stagnacji. Tuż przed karmieniem piersią, trzeba go zorganizować tak, aby broda dziecka była bezpośrednio pod uszczelkę – tak maksymalny efekt można osiągnąć, ponieważ najsilniejsze dziecko stymuluje przysadkę pomocą podciśnienia pod język podczas ssania. Dzięki zastosowaniu miękisz w różnych pozach, mama może dostać łagodny opróżniania wszystkie zraziki. Jeśli dziecko jest trudne do uzyskania całkowitego wyczerpania mleka matki, należy zlać pozostałości.

kryzysy laktacyjne

Jeżeli w trakcie karmienia dziecka wykazuje troskę, to może to nie wystarczy mleko matki. Takie sytuacje występują w różnym stopniu w każdej kobiecie, ze względu na skoki w rozwoju Malisch gdy wzrasta jego potrzeb żywieniowych. Pierwszym etapem niedoboru mleka mogą pojawić się w 21-45 dni po urodzeniu, w następstwie wahań w stosunku „podaży i popytu” może być widoczny na 3., 7., 11. i 12. miesiącach karmienia piersią. Czas trwania kryzysów laktacyjnych jest indywidualna i może być normalnie od 2-3 dni do tygodnia. To nie znaczy, że matka stała się mniej mleka, gruczoł w międzyczasie mieć czas na dostosowanie się do nowych wymagań. W tym czasie rodziły kobiety, martwiąc się, że dziecko nie je, może popełnić błąd i rozpocząć uzupełniające mieszanin żywieniowych.
Rezultatem jest często niechęć do ssać mleko z piersi dziecko, zwłaszcza z tyłu składnika. Dlatego pediatrów zaleca się umieścić dziecko w tym czasie tak często, jak to możliwe, aby karmić piersią i dłużej niż zwykle, tym korzystniejsze dla produkcji mleka w nocy. Uważane za szkodliwe porady dać Babies Smoczek dopaivat wody, należy użyć butelki z brodawki sutkowej, aby wątpić w obecność wystarczającej ilości mleka matki i poddać się, nie zadając sobie trudu, by walczyć o karmienie piersią dziecka.

Inna ilość mleka w gruczołach mlekowych nie jest usprawiedliwieniem dla odstawieniu

W ciągu pierwszych trzech miesięcy po porodzie następuje przywrócenie równowagi między potrzebami produkcji mleka dla niemowląt i mama. Z biegiem czasu przewody poszerzyć produkt staje się mniej tłuszczu, a ilość zaczyna się odbijać, dopasowane do potrzeb dziecka. Ale jeśli ktoś przychodzi więcej mleka z piersi, kobieta czuje się nieswojo: zatłoczone ból piersi i bóle. Jest to często przedmiotem lactostasis. Dziecko doświadcza dyskomfortu, chwytając sutek, dławiki i jednocześnie połyka porcji powietrza, co prowadzi ostatecznie do niedomykalności i bolesne skurcze brzucha. Matka w tym przypadku karmienia również powoduje nie tylko ból: mleko ze smoczka pobity się gęste smugi, smug nawilża ubrania i prowadzi do podrażnienia skóry. Dodatkowo, nadmiar produktu powoduje pojawienie się rowków (odcinek).

Jakie zasady należy przestrzegać podczas karmienia nie czuć dyskomfortu? potrzebne:

 • Dziecko karmienie jednej piersi do odbioru;
 • Stosuj techniki przechwytywania dziecku sutek (otoczka czyniąc źle przechwytywania niedostępne tylny pożywne mleko oraz słodki przedni przyswajane szybko – głodne dziecko prosi, aby jeść przez stymulowanie nowych produkcji i napływ coraz większej ilości produktu);
 • przepełnione piersi trzeba zlać trochę przed karmieniem dziecka, aby umożliwić podjęcie sutek łatwo.

Karmić go z najlepszych w pozycji pionowej lub trzymając dziecko pod kątem (do głowy było powyżej żołądka). Jeśli jedna pierś więcej mleka niż jest to potrzebne, aby nakarmić okruchy w czasie, gdy reszta jego dekantuje w celu uniknięcia ryzyka stagnacji (lactostasis) oraz pojawienie się grudek. Zaprojektowany tak, że piersi mogą przeciekać, więc trzeba postawić biustonosz w higienicznego wyrobu chłonnego. Drugi gruczoł również trzeba zlać, jeśli dziecko jest już pełna. Fakt, że przy odstawieniu (nawet tymczasowo) mleko matki w piersi, w której jest mały, szybki zanik.

Nawyki dziecka, jeśli on ma tylko jedną pierś

Od samego początku, naturalne karmienie mlekiem matki dziecko powinno bezwzględnie upewnić się, że nie są tam okruchy „ulubiony” piersi. Zwyczaj leżący na jednej stronie brzucha matki w czasie ciąży może doprowadzić do tego, że będzie on dać pierwszeństwo gruczołu sutkowego, który znajduje się bliżej swojej tradycyjnej pozycji. Konieczne jest, aby włączyć do zaoferowania, w prawo, w lewo podczas karmienia piersią, należy zapamiętać, która strona okruchy zastosowano po raz ostatni. Podczas kryzysu laktacji , gdy mleko staje się mniej, można korzystać z obu piersi przy jednym karmieniu, ale następny posiłek dać dziecku, które było wcześniej drugi. Do stymulowania produkcji produktu doświadczonego matki często zaleca się umieścić malucha do mniejszej piersi. I po sesji karmienia należy zlać każdą kroplę. Pomoże to zwiększyć liczbę naturalną matką produktu w jednej piersi (ilość mleka w nim, a więc dziecko nie chce ssać).
konsultantów GV często zaleca się umieścić dziecko do piersi w nocy, zwłaszcza od 3 do 5 nad ranem, gdy organizm jest aktywnie syntetyzowanych prolaktyny – hormonu, który wpływa na tworzenie się mleka w kobiecych piersi. Nie tylko, że senny okruchy można zauważyć, że w celu zaspokojenia głodu nie dał mu klatkę piersiową, co kocha. Zwiększenie ilości mleka, przed podaniem pomaga ciepłe brodziki i opakowania z umiarkowanie gorącej wodzie – procedury, które sprzyjają i ułatwiają proces kanał rozszerzenie karmienia niemowląt mleka. Przy wyborze optymalnej temperatury wody do tych manipulacjach, należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić delikatną skórę sutka i raka piersi w ogóle.

Jedna pierś produkuje mleko, a drugi – nie

Dlaczego tak się dzieje, że jedna pierś trochę mleka, podczas gdy druga jest bardziej niż wystarczający? Po tym wszystkim, prolaktyny i oksytocyny, stymulują wytwarzanie produktu dominującego, wejść w każdej piersi. Kontrola nad produkcją żywności dla dziecka nosić się gruczoł powodu inhibitorów zawartych w produkcie piersi. Jeśli, na przykład, w prawej piersi stały się mniej mleka, substancje te stymulują dalsze wydzielanie pośrednictwem komórek gruczołowych. W przeciwnym razie hamują powstawanie produktu, co zapobiega wypływaniu z rakiem.
Pod warunkiem, że czynnik charakter zakończenia ssania dziecka: w tym przypadku wraz z mlekiem z gruczołu usunięte „papierkiem lakmusowym” (inhibitorów) w celu uzyskania tworzenia się produktu. Jeśli jedna pierś więcej mleka i dziecko ssie tylko otoczki na nim, a następnie produkt przybędzie dokładnie w tym miejscu, zwiększenie wielkości gruczołu krokowego. Podczas zmniejszy się po drugiej stronie piersi, zmniejszenie laktacji, jeśli nie regularnie odciągać pokarm. Porady jeść więcej, wypić herbatę i specjalne „lecznicze herbaty ziołowe i inne wnioski Apilak” nie skorzysta, jeśli dziecko nie będzie ssać pierś specyficzny. Aby nie było ciągłe wydzielanie mleka, konieczne jest skorygowanie miękisz i często jest stymulowana sutki.

Mity i nieporozumienia

Błędne przekonanie o tym, jak karmić piersią swoje dziecko, nawet w tym oświeconym wieku, istnieje wiele. Na przykład, Rada na fakt, że noworodka przy piersi nie może się odbyć na dłużej niż 5 minut, aby uniknąć pojawienia się pęknięć, nie jest tenable neonatolodzy. Ich odpowiedź wyjaśnia, że trzeba karmić dziecko, aż do momentu, gdy będzie ona zwolnić pierś. Formacja pęknięć z dwóch powodów: nadmierne złączka korekcja (mydła i zelenkoj) niszczenie warstwy zabezpieczającej otoczki i jego nieprawidłowe wychwytywania niemowlęciu ssanie.

Negatywna ocena pacjenta, w którym lekarz zalecił, aby zapisać mleko i karmić dziecko rzadko, że noc była wystarczająco do niego na kolację, uzupełnione komentarzem, że w tym przypadku konieczne jest, aby czekać na zmniejszenie ilości produkowanego mleka i pogorszenie procesu laktacji. Powszechne opinia, że dzieci ssać wystarczającą porcję produktu dominującej w ciągu pierwszych 5-10 minut karmienia, ważny tylko dla starszych dzieci. Newborn trudno nasycić tak szybko, ponieważ są one jeszcze nauczyć się ssać i wcale nie okazuje wydajne. Ponadto, znaczna rola w tym procesie jest prędkością fali w mleku matki, ponieważ u niektórych kobiet wydzielanie produktu odbywa się w małych porcjach i karmione kilka razy podczas jednego karmienia.

I wreszcie …

Dokonaj matkom karmienie piersią symetrycznego przystawki. W tym celu, należy na wczesnym etapie, aby zwrócić uwagę na problem, dostosować proces karmienia piersią, co daje dziecku więcej niż jednej piersi, a dwa, na zmianę. Mniej żelaza powinny być częściej stosowane. Jeśli jest to niemożliwe do samodzielnego radzenia sobie ze specyfiką prawidłowego GV, to jest możliwe, aby zobaczyć się z lekarzem, który pomoże zorganizować proces tak, że karmienie dziecka przyniósł przyjemność mama i dziecko w dobrym zdrowiu.