512 Shares 1536 views

Jak i gdzie mogę dostać się na aborcję? Rodzaje aborcji medycznej

Aborcja dotyczy zakończenia ciąży medycznymi. Każda taka manipulacja może mieć swoje konsekwencje i komplikacje. Im większy okres rozwoju zarodka w macicy, więc są one bardziej nasilone. W artykule dowiesz się, gdzie uzyskać aborcji i że potrzebuje. Można również dowiedzieć się, jakie rodzaje aborcji istnieje.

Gdzie mogę dostać aborcji: Opcje

Przerwanie ciąży może odbywać się na dwa sposoby: na życzenie pacjenta i według zeznań. W pierwszym przypadku, kobieta wybrana klinika, gdzie to jest możliwe, aby dokonać aborcji. Jeżeli zakończenia życia zarodków odbywa się przez dłuższy okres czasu, jeśli nie wskazano inaczej, pacjent otrzymał kierunek instytucji. Wiele możliwości wyboru nie jest dostępna tutaj.

Do przerwania ciąży jest możliwe w instytucji publicznej. Cała procedura powinna być wolna od opłat. W przypadku niektórych pacjentów, sposób według aborcji czasowym. W takim rozwiązaniu, pacjent powinien mieć paszport lub ubezpieczenie zdrowotne.

Ponadto, pacjent może wolą prywatnych klinik. Muszą płacić za manipulację pewnej kwoty. Cena zależy od metody aborcji. Najpopularniejsze placówek medycznych, oparte na tej działalności – „ULTRAMED”, „Klinika Ginekologii”, „Toast” i inne.

Jak do aborcji: przygotowanie

Gdy już zdecydujesz, gdzie się aborcji, trzeba przygotować się do zabiegu. Aby to zrobić, należy odwołać się do ginekologa. Lekarz przepisze szereg badań. Diagnostyka obejmuje analizę moczu, kilka rodzajów badania krwi, wymaz z pochwy i miednicy USG z definicją tego terminu. Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wystąpieniu reakcji alergicznej na leki. Metoda aborcji dobiera się biorąc pod uwagę wszystkie indywidualne cechy: wiek pacjenta, objawów choroby, czas trwania ciąży. Rozważmy główne rodzaje aborcji.

Stosowanie tabletek

Ta metoda jest również nazywana aborcji w pastylkach lub aborcji medycznej. On produkowany tylko we wczesnych stadiach. Gdzie można dokonać aborcji medycznej? Tylko w specjalistycznych klinikach. użytku domowego narkotyków jest niedopuszczalne i może doprowadzić do katastrofalnych skutków.

Aborcja medyczna jest wykonywana przez okres do 6-7 tygodni. Niektóre źródła mogą używać narkotyków i do 9 tygodni. Ale lekarze nie mają skłonność do podejmowania ryzyka. Wszelka manipulacja składa się z kilku etapów. Skonsultować się z ginekologiem, aby dowiedzieć się, gdzie uzyskać aborcji przy użyciu pigułki na danym obszarze. Po tym odwiedzić urząd ultradźwiękowych diagnostyki i określić czas trwania ciąży. W dniu zabiegu będziesz miał kilka tabletek. Ich liczba może się zmieniać od jednego do trzech. To wszystko zależy od rodzaju leku. „Mifepriston” powszechnie używane „Mifegin”, „Mifepreks” i wiele innych. Istota działania preparatów jest przerwać produkcję progesteronu i oderwania jajeczka na ścianie macicy. Po leki kobieta ma kilka godzin, aby pozostać w murach szpitala. Dla pacjenta przeprowadzana jest uważnej obserwacji. Po tym płci pięknej może iść do domu.

Kilka dni po otrzymaniu pierwszej części tabletki pacjentów zaoferować inny lek. Konieczne jest zwiększenie aktywności skurczowej genitaliów. Leki mogą być wybrane indywidualnie przez lekarza, ale większość z nich składa się z oksytocyną.

wdychaniu podciśnienia

Do przeprowadzenia tego typu przerwy konieczne jest wszystko jedno, aby zobaczyć się z lekarzem i dowiedzieć się, gdzie można zrobić mini-aborcji. będzie oferowane kilka klinik. Można również skorzystać z usług publicznych. Należy pamiętać, że niektóre szpitale nie wykonują tego typu aborcji.

aspiracja próżniowa polega na szybkie i bezpieczne usunięcie z komórki jajowej w macicy. To przeprowadza procedurę aż do 12 tygodni. Cała operacja trwa mniej niż pięć minut. Pre-pacjent zapewnić znieczuleniu miejscowym. Plusy próżnia aborcja jest to, że nie ma potrzeby, aby rozwinąć kanał szyjki macicy i spowodować obrażenia szyi. Najlepiej nadaje się do takiej manipulacji młodych kobiet, które chcą mieć dziecko później.

Ginekologiczny łyżeczkowanie: łyżeczkowanie

Ta metoda jest najbardziej popularna przerwań. Gdzie mogę dostać aborcji przez ginekologicznej łyżeczkowanie? W każdym ośrodku medycznym, który specjalizuje się w manipulacji danymi.

Ginekologiczny łyżeczkowanie wymaga użycia znieczulenia. W czasie zabiegu pacjent jest uśpiony. Skrobanie trwa około 15 minut. Istotą aborcji jest następujący. Przy pomocy specjalnych urządzeń rozszerza szyjkę macicy. Genitalia jamy wprowadzono skrobaka – urządzenie w postaci pętli z długim uchwytem. Dr rejestruje fragmenty endometrium i zgarnia je.

Ta metoda aborcji jest jednym z najbardziej wiarygodne. Ale w tym samym czasie, może mieć wiele skutków: od zwykłego stanu zapalnego, a kończąc na perforacji macicy. Po zabiegu pacjent musi pozostawać w murach szpitala na kilka godzin.

Jak i gdzie uzyskać aborcji (późno rozrządu)?

Przerwanie ciąży po 12 tygodniach odbywa się tylko w placówkach zdrowia publicznego. Przed udaniem się do tej komisji, która zadecyduje o możliwości manipulacji. Najczęściej późnej określenie poronienia wykonywane w połączeniu z obecnością różnych patologii płodu niezgodnych z życia, choroby genetyczne, i tak dalej. Rzadsze aborcja przeprowadzona w związku ze stanowiskiem kobiet: nagłej śmierci męża, bezrobocia i warunków społecznych.

Do 14-16 tygodni manipulacja obejmuje zastosowanie łyżeczką, jak opisano powyżej. Po 20 tygodniach, możemy mówić o sztucznej urodzenia. W trzecim trymestrze ciąży, aborcja nie jest wykonywana.

Wreszcie, mała

Jeśli jesteś zainteresowany, gdzie można zrobić aborcję płatną, trzeba zobaczyć ginekologa. Lekarz powie ci o każdej metody, przedstawił główne zalety i wady. Zgodnie z określeniem swojego ginekologa zaleci taktyki. Zauważ, że po zabiegu konieczne jest, aby odwiedzić urząd Badania ultradźwiękowe. Konieczne jest, aby ocenić stan macicy i upewnij się, że nie istnieją żadne resztki komórki jajowej. Wszystkiego najlepszego!