399 Shares 6489 views

Nowy Athos Klasztor niezwykłe miejsce w Abchazji

Prawosławny klasztor Athos (nawiasem mówiąc, jest inna od jego imienia brzmi jak Simon klasztoru Gorliwy) ma stosunkowo krótką historię. W sierpniu 1875 roku mnisi z klasztoru, która nosi nazwę St. Pantelejmona i znajduje się na górze Athos (Grecja) odwiedził Abchazję w celu wybrać dobre miejsce do budowy nowego klasztoru. Rok wcześniej udali się do księcia Michaiła Romanowicz, namiestnika Kaukazu, z prośbą, aby dać im ziemię na nową aranżację krużganku klasztornego. Przez zgody, a dopiero kilka lat później, w 1876 roku, na bezludnej brzegu Morza Czarnego zaczęli budować dolną część klasztoru.

Osiem lat później, mnisi rozpoczęli budowę na górze kompleksu klasztornego. Mieli pracować bardzo ciężko – aby wyczyścić miejsce dla Nowego Athos klasztoru, to najpierw trzeba odciąć część Atosa, a zatem przybierać wiele dziesiątków ton ziemi i skał. Co więcej, problem jest poważnie utrudnione przez fakt, że wybrane miejsce zamieszkania był w znacznej wysokości i miała całkowicie oblicówki.

Jednak z pomocą Bożą jest to ogromna ilość prawie ciężkiej pracy została przeprowadzona przez 12 lat, tak że już w 1896 roku klasztor był gotowy. Teraz bracia postanowili zacząć, oczywiście, o poświęcenie obiektu i migracji do nowej siedziby.

Nawiasem mówiąc, New Athos Klasztor, Abchazja na budowę, która jest podana w odpowiednim czasie, został zbudowany w pobliżu starożytnej świątyni Szymon Gorliwy, jednego z dwunastu świętych apostołów Jezusa. Tutaj jest też relikwie świętego. Położony w pobliżu siebie i niezwykłym miejscu, a mianowicie jaskini, w której według legendy religijnej w rekolekcjach modlił Zelota. W 1884 roku miejsce to było błogosławiony wodą święconą i uczynił go ikoną Świętych Szymona i Andrzeja Apostoła (inny). I klasztor może być dumny z obecności w jego murach takie relikwie jak cudownego krzyża, który zawiera drzewo życiodajnego ziarna z Krzyża Pańskiego.

Nawet Athos klasztor znany jest z tego, że w jego budowę w 1888 roku wzięło udział cesarza Aleksandra III. Dał również klasztor i dzwonków muzycznych, które można zobaczyć w najwyższej wieży budynku, jak również elektrownię i lokomotywę.

Pod wieżą klasztoru dzwon to dawny refektarz – jego ściany malowane piękne freski Olovyannikovyh braci, znanych w tamtych czasach, kapitanowie Wołgi.

tworzyć obudowa Klasztor czworokąta w centrum którego stoi Katedra Panteeymonovsky w stylu neo-bizantyjskim, zwieńczona pięcioma kopułami. Budynek został wzniesiony w 1888 roku do 1900 roku.

Malowidła zdobiące katedrę wewnątrz pomalowano Palekh (Vladimir województwo) wraz z grupą artystów z Moskwy. Obraz ten jest niezwykły, że jest to jeden z ostatnich zabytków malarstwa ikonowego szkoły Kościoła rosyjskiego. Nawiasem mówiąc, Panteleimon katedra jest największym miejscem kultu na terytorium Abchazji – w tym samym czasie może pomieścić około 3000 osób. Obok katedry klasztoru Nowy Atos posiada 5 więcej kościołów.

Siedziba przeżywał swój rozkwit aż do roku 1924, kiedy komunistyczny rząd postanowił go zamknąć z powodu „kontrrewolucyjnej propagandy”. Od tego czasu kompleks był używany do celów innych niż duchowych – były tu magazyny wyposażone i ośrodkiem turystycznym i szpitala i muzeum. Dopiero w 1994 roku, ożywienie pięknym klasztorze zaczęło.

Do tej pory, klasztor Athos zamienił się w prawdziwego duchowego centrum całego Kaukazu. To przyciąga tysiące pielgrzymów i turystów każdego roku. Do tej pory można zobaczyć ślady dawnej potęgi klasztoru – wokół niego wciąż rosną dzikie sady, przynosząc dość obfite żniwo i winnice obsadzone braci nadal dawno temu.