788 Shares 7844 views

Zamek Kronborg: historia, zdjęcia, jak się tam dostać?

Zamek Kronborg znajduje się w Danii, w pobliżu miasta o nazwie Helsingor, który znajduje się w północno-wschodniej Zelandii. Cieśnina między Szwecji i Danii tutaj ma szerokość 4 km, która prowadzi do wielkiego strategicznym i wojskowym znaczeniu pozycji przez długi okres czasu.

opis

Zamek Kronborg (Dania) został wpisany na Listę Dziedzictwa w listopadzie 2000 roku. Został uznany za jednego z najważniejszych struktur architektonicznych, które zostały zbudowane w okresie renesansu w Europie północnej.

Wcześniej nie był położony fortecę zwaną Krog, zbudowany w 1420s. Król Eryk Pomorski. Było to dość ważny krok w życiu państwa. Tu realizowany przejazd ze statków, które nadchodzą z Bałtyku, a tym samym wzbogacił skarbiec.

Początkowo było tylko kilka budynków i otaczających ścian, dalekie od dzisiejszej skomplikowanej świetności architektonicznej. Zamek Kronborg zaczęto nazywać ten sposób w 1585-m. Podobnie jak Frederick II, obowiązujące w czasie monarchy, zaangażowanych w restrukturyzacji budynków, co czyni je bardziej wielkość, budynek wyróżnia się od reszty obiektów architektonicznych czasu.

Odzyskanie budowie

We wrześniu 1629 roku było katastrofalne pożaru, który zadał znaczne szkody w wielu częściach konstrukcji, po mniej lub bardziej tylko kaplica pozostała nienaruszona. Mając na celu aktualizowania i dając jej dawny zamek siły zostały przeprowadzone prace konserwatorskie, który zakończył się w 1639-m. Ich przywódcą był w życie w momencie Korol Kristian IV, ale przebudowa wnętrz nie udało się wyprodukować z doskonałą dokładnością.

W 1658-m Zamek Kronborg został zaatakowany przez Szwedów, których liderem był Gustaw Wrangel. W rezultacie, wciąż zwrócony do liczby duńskich mienia. Kiedy to się stało, władze zaangażowane w umacnianie podejść, aby zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji i bezpiecznie zachować władzę nad terytorium w swoich rękach. W 1688-1691 gg. crownwork zbudowany tutaj.

Od 18 wieku, rodzina Król stał się mniej korzystać z tej budowy. W okresie od 1739 roku do drugiej połowy 19 wieku. Zamek Kronborg, oprócz wykonywania funkcji obronnych, był także więzieniem. Więźniowie strzeżone przez żołnierzy, którzy służyli w garnizonie. Przestępcy pracowali nad fortyfikacji.

Ci, którzy zostali skazani drobnych wad, prawo do pracy poza murami twierdzy. Dziś każdy turysta może zejść do lochów zamku do zapoznania się z podziemnym środowisku. Więzienie tutaj zawarte Caroline Mathilde, siostra Jerzego III. Jej konkluzja trwała trzy miesiące.

znaczenie

W okresie 1785-1924 gg. Jesteśmy rządzeni przez wojskowego Danii. Chociaż są one również można znaleźć tutaj aż do 1991 roku, kiedy to załoga, która odbyła rozpadzie elsinskogo że eksploatowane od 1452-ty.

Teraz to miejsce będzie służyć jako centrum turystycznego państwa. Każdego roku przyjeżdżają tu do 200 tys. Ludzi. Odwiedzający może zapoznać się z umocnień zamkowych, kazamaty pod ziemią, pięknej kaplicy. W 2010 roku otwarto proszku domu, który jest również bardzo interesujący odwiedzić.

Od 1915 roku Muzeum Morskie duński działa. Istnieje szeroki zakres danych dotyczących historii floty kraju od okresu renesansu do współczesności. W roku 2013 Historic Site zostanie przeniesiona do nowych pomieszczeń specjalnie przygotowanych, które zajęły miejsce dawnych doków. Małgorzata II, królowa Danii, był obecny na ceremonii otwarcia projektu.

Dom duński książę

Ciekawostką jest fakt, że to miejsce jest również nazywany Zamek Hamleta. Kronborg dostał tę nazwę, ponieważ w swojej sztuce Szekspir opisał zdarzenia na tle tego miejsca. Gdy utwór literacki stał się popularny i zaczął stawiać w teatrach, aktorzy odtwarzane bezpośrednio na ścianach konstrukcji architektonicznej. Stało się to w 1816 roku. Imprezę czasowym do 200. rocznicy śmierci mistrza dzień dramatu. Rola bohaterów następnie próbował na żołnierzy pełniących służbę w garnizonie.

Od tych wydarzeń stał się regularny. Istnieją posągi Ofelii i Hamleta. Po tym wszystkim, na planie Szekspira jest tu rozwinął wielką tragedię miłości i zdradzie wokół nich. Czytając znaną grę, wszyscy starają się przedstawić wydarzenia opisane w nim, najżywiej. Raz w Kronborg, człowiek ma okazję zetknąć się z opisaną sytuacją i atmosferą najgęściej.

wizyty

Niezwykle ciekawy i zalecane miejsce do odwiedzenia jest Zamek Kronborg. Tryb działania w kompleksie jest różna w różnych porach roku. Tak więc, można spacerować od czerwca do sierpnia na nim od 10:00 do 17:30 oraz od września do maja – od 11:00 do 16:00. W okresie od listopada do kwietnia, praca jest wykonywana na wszystkie dni, z wyjątkiem poniedziałków, w pozostałych miesiącach – każdego dnia.

Dobrą wiadomością jest to, że można wjechać na terytorium za darmo. Odwiedzić muzeum, trzeba zapłacić co najmniej 35 koron. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ekspozycji chcesz odwiedzić. Opinie ludzi, którzy odwiedzili tutaj wskazują, że ludzie pracują bardzo mili i pomocni przewodników, prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie.

ścieżka

Raz w Danii, warto odwiedzić słynne miejsca jak Zamek Kronborg. Jak się tam dostać? Kierowcy mogą wykorzystywać współrzędne N 56 ° 2.383 'E 12 ° 37,332'. Również tutaj jest pociąg, na którym można usiąść na stacji kolejowej w mieście Kopenhaga. Powinien udać się do Helsingor.

Interval – odjazdy co 20 minut. Droga trwa około godziny. Po pojawieniu się w okolicy przystanku, trzeba będzie udać się do zamku, który można zobaczyć już od stacji. Piesza zwykle nie dłużej niż 15 minut trwa.

Jest to z pewnością warto odwiedzić

Z biegiem czasu, nie utraciła wielkość zamku Kronborg. Zdjęcia pokazują skalę budowę. To miejsce jest naprawdę godny pełnić rolę rezydencji królów. Para królewska, a teraz przychodzi do ściany obchodów ważnych okazji. Oto one oznaczone rocznicę jego ślubu i wiele innych imprez.

Oczywiście, ten styl architektury inspiruje trochę duszę mistyki i zabobonny strach. Dlatego istnieją legendy o duchach wciąż wędrując w tych murach. Jest to jeden z czynników, który przyciąga zainteresowanie turystów. Wycieczki są naprawdę fascynujący i bogaty w cenne informacje.

Idąc przez lochów zamku i nieść ludziom w sytuacji nie tkwi w ich codziennym życiu. To zupełnie inny świat, narożnik zachowane i nie utonął w piaskach czasu minęło. To miejsce wyróżnia się spośród wszystkich innych budowli architektonicznych tej samej epoki, dzięki swojej dużej skali, fundamentalnego charakteru i urody.