752 Shares 962 views

Zwiększona lepkość plemników: przyczyny i leczenia. Normalna lepkość spermy

Niektórzy przedstawiciele silniejszej płci uważa się, że znaczna ilość płynu nasiennego, a jego gęstość pokaz wybitny mężczyzna moc. Jednak w większości przypadków wskaźniki te są oznaką poważnych chorób. Odchylenia od normy prowadzi do niemożliwości udanego poczęcia.

Preparat do spermogramme

W celu określenia lepkości nasieniem jest nasienie wymaga analizy. Badanie jest ważne dla większości par, które mają regularne życie seksualne, jak chronić się przed ciążą nie jest używany, a pojęcie nie występuje na dwa lata lub więcej.

W celu niezawodnego oznaczenia lepkości nasienia, konieczne jest, aby przygotować się do dostarczania materiałów biologicznych. W tym celu zalecane jest, że:

 • brak dostępu do sauny, łaźni parowej, solarium, na tydzień przed zabiegiem;
 • nie wziąć gorący prysznic, wannę, nie opalać się przez siedem dni;
 • nie uprawiać seksu przez trzy do pięciu dni;
 • nie pić mocnej kawy, herbaty, napojów alkoholowych i narkotyków w okresie abstynencji.

Przestrzeganie zasad zapewni najdokładniejsze wyniki.

sperma

Nasienie musi być pobierane poprzez masturbację w pomieszczeniu przeznaczonym na ten cel w budynku laboratoryjnym. Dopuszczalna dostarczania nasienia do analizy bezpośrednio z domu, w którym są wytwarzane podczas przerwania stosunku płciowego. Transportowany przez prezerwatywy medycznej.

Ważne jest, aby pamiętać, że ejakulat powinny być w laboratorium w ciągu trzech godzin. W tym zakresie temperatur odpowiada trzydzieści sześć stopni, w przeciwnym razie lepkość nasienia zostanie określone prawidłowo. Należy wziąć odpowiedzialność za jego transport, ponieważ na drodze przechodzenia materiału biologicznego może znacząco wpłynąć na parametry nasienia.

Oznaczanie lepkości nasienia

Dedykowany ejakulat najpierw mocno zamknięte, a także inne środowiska, które zawierają białka. Ponadto stopniowo skroplone, zwykle powinno to nastąpić przez jedną godzinę. Pod koniec sześćdziesięciu minut rozpoczyna badanie materiału biologicznego. Mieszaninę miesza się za pomocą pręta szklanego i wątek zostaje podniesiona do określonej wysokości. Otrzymaną długość i wyznacza lepkość nasienia. Od tej kwoty zależy od żywotności plemników, ich ruchliwość, zdolność do stworzenia nowego życia.

Jeśli wyniki nie są zadowalające, specjalista może dodatkowo przeprowadzić mianowanie analizy, USG moszny, badanie odbytnicy lub bakteriologicznego siewu cewki moczowej.

Normy nasienia

Dla badaczy krajowych jest przyjęta jako norma długości żarnika w jednej do pięciu milimetrów. Światowa Organizacja Zdrowia ma inną orientację. Dla niej jest uważane za optymalne wysokości do dwudziestu milimetrów. Wartość jest średnią z chłopców na całym świecie.

Dolna granica nie jest ustawiony. Należy zauważyć, że im mniejsza długość żarnika, tym lepiej. Te wyniki badań są dobre. Jednak przy badaniu lepkości nasienia, stopa nie jest zawsze obserwowane. Czasami dane są zbyt wysokie. W tym przypadku wskazane jest, aby mówić o dużej lepkości. Może to być:

 • wysoka, gdy gwint jest większa od dwudziestu milimetrów;
 • wyraźny, gdy wartość w zakresie od jednego do dwóch centymetrów;
 • umiarkowane jeśli szybkość – do dziesięciu milimetrów.

Podwyższone wyniki w większości przypadków wskazują polizoospermii – choroba, w której w jednym mililitrze ejakulatu zawiera więcej niż 120 milionów plemników. Wskaźniki te nie są kluczem do pięknej męskiej płodności. I wszystkie ponieważ Dominująca część byłby pozbawiony plemników żywotność ze względu na małą prędkość i ewentualnej obecności wad. Warto zauważyć, że normą jest zawartość 20 milionów plemników na mililitr materiału biologicznego.

Przyczyny podwyższonej lepkości nasienia


Zdrowe ejakulat musi być mętny i nie jest zbyt płynny śluz przypominający masowe heterogeniczne. Czasami jest też zwiększona lepkość nasienia, przyczyny tego mogą być zróżnicowane. Na przykład:

 • Obecność chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową;
 • Wygląd procesów zapalnych układu moczowo-płciowego;
 • nadmierne spożywanie napojów alkoholowych;
 • leki anaboliczne
 • palenie papierosów;
 • Przewaga w diecie białko produktów spożywczych – dodatki mineralne, żelatyna, ryb morskich, jaj;
 • Zmniejszenie wagi wody;
 • długi brak płeć;
 • brak witamin z grupy B, niedobór witamin;
 • brak niezbędnych pierwiastków śladowych i minerałów;
 • nadwagę.

Aby określić dokładną przyczynę problemu, konieczne jest, aby przejść szczegółowe badanie diagnostyczne.

zasady terapii

Zwiększona lepkość nasienia – nie jest to zdanie. To odchylenie może być całkowicie wyleczony. Leczenie rozpoczyna się od odrzucenia stosowania sterydów anabolicznych, alkoholu, narkotyków i palenia. Mogą również znaleźć następujące proste zasady:

 1. Poprawy stanu środowiska naturalnego. Jedna osoba w celu normalizacji środowiska jest niemożliwe. Jednak, aby zminimalizować ilość szkodliwych czynników potrafią.
 2. Minimalizacja stresu.
 3. Kontrola masy ciała. Większość lepkość nasienia jest charakterystyczny dla ludzi otyłych, jak tłuszcz przechowywano ujemnie wpływa na aktywność plemników.
 4. Zgodność z rytmem życia seksualnego. Seks, para nie powinna być zbyt rzadkie, ale nie często. Stawka wynosi od trzech do pięciu razy w tygodniu.

Jeśli człowiek nie chce stać się bezpłodny, ważne jest, aby postępować zgodnie z powyższymi wytycznymi, nawet jeśli inne problemy zdrowotne nie będzie.

środki zapobiegawcze

Do przodu przedstawiciele silniejszej płci nie poruszył kwestię jak zmniejszyć lepkość nasienia, potrzeba czasu, aby pomyśleć o profilaktyce. Aby to zrobić, nie należy zaniedbywać regularnych badań, zwłaszcza z pojawieniem się podejrzanych objawów. Urolog zidentyfikuje problem i pomóc go rozwiązać.

Życie seksualne dorosłego samca będzie pełny. Zbyt często płeć będzie nasienia cieczy zbyt rzadko – wywołują viskozipatiyu i innych dolegliwości.

Ponieważ jądra są na zewnątrz, powinny być one zabezpieczone nie tylko przed przegrzaniem, ale z hipotermią. Ważne jest także, aby prowadzić zdrowy tryb życia, pić dużo płynów.

leczenie

Jeśli viskozipatiya jest wrodzona, para może mieć dzieci poprzez sztuczne zapłodnienie. W tym przypadku, mężczyzna wytrysk jest leczony w specjalnym roztworze, co sprawia, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wyżej.

W identyfikacji naruszeń ukrwienie narządów płciowych urolog przepisywane przez różnych zabiegów, które eliminują ten problem. Na przykład, elektroforezę specjalnych kąpieli, obróbce mułu. Również istotne jest wykorzystanie „Viagra”, a jego ogólnym lub terapeutycznego treningu fizycznego.

Jeśli ustawione żyły jąder wada jest eliminowana poprzez zastosowanie chirurgii minimalnie inwazyjnej. To normalizuje działanie płynu nasiennego poprzez tworzenie nowej zdrowej spermy.

zabiegi chirurgiczne często konieczne i jąder urazu. Konsekwencje mogą wpływać na lepkość nasienia, leczenie z tego powodu nie powinno być opóźnione. W przeciwnym razie, cechy morfologiczne i fizjologiczne właściwości materiału biologicznego jest niezadowalające.

Poprawę jakości spermy

Problemy z poczęciem mogą występować w niemal każdym człowieku. Jeśli niezależne próby przynieść wymierne efekty nie zaleca specjalista obratitya. On będzie w stanie prowadzić terapię hormonalną, aby zwiększyć poziom testosteronu. Zawsze uważane za odpowiednią temperaturę. Nie ma potrzeby, aby wziąć udział w gorący prysznic, sauny i łaźni.

Niezwykle ważne jest prawidłowe odżywianie. Stosunek mężczyzn do być naturalne, użyteczne, zróżnicowane. Ważne jest, aby umieścić go w mleku, grzyby, fasola, ryby, mięso, owoce, orzechy, owoce morza, wątroby, warzywa, witaminy C, B, E, cynkowe i tak dalej. Od tłustej i fast foodów przynajmniej przez jakiś czas, będzie musiał dać. Lepiej jest poświęcić więcej czasu na słońcu witaminy D może być wytwarzany w wymaganych ilościach. Medycyna ludowa zaleca użycie nasiona dyni i mleczko pszczele do ejakulacie nie stają się grubsze.

Tak więc, nadmierna lepkość nasienia – to poważny problem dla kogoś, kto chce być ojcem. Jeśli ciąża nie występuje długi okres, konieczne jest, aby zdać analizę nasienia w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Dopiero po utworzeniu prawdziwych powodów można je wyeliminować, co zwiększa wydajność płynu nasiennego.