94 Shares 3929 views

Karoseria

Jaki jest karoseria? „Wykonany z drewna, metalu lub plastikowym pudełku, w którym transport towarów i pasażerów” – powiedział kierowca. „Najbardziej drogie i ciężkie elementem samochodu” – powiedział projektant. „Aby go zapiąć wszystkie inne szczegóły” – powiedział inżynier. A projektant powiedział: „Ciało – dzieło sztuki!”. Co ciekawe, każdy z nich będzie w sobie.

Bogactwo form

Unia została podjęta do projektowania karoserii innych niż sedan (Moskvich, Wołgi, Łady) i kombi (2104, Wołga 24-13). Na drogach kraju biegali w zasadzie tylko taki samochód. Jednostajny przepływ bliźniaczej maszynie sporadycznie rozcieńczony limuzyny rządowej floty, zagranicznymi coupe, kabrioletów i roadsterów. Jednak pojawienie się tych maszyn są tak rzadkie, zawsze jest postrzegany jako wydarzenie, gromadząc wokół siebie gapiów.

Ale te czasy przeminęły, i teraz, patrząc na ruchliwej autostradzie, jest możliwe na kilka minut, aby wyrwać okiem tych typów karoserii jak fastback, hatchback, notchback, jedno-, dwu-, a nawet samochody trzech rozmiarach i maszynowe srednekapotnye. Jak również niesamowite skrzyżowanie coupe z bardziej ogólnym, kabrioletów z pickupów i SUV do limuzyny. Istnieją opcje gdzie i nie rozumiem, co ciało z samochodu służy w tym przypadku. Teraz każdy producent samochodów jest zobowiązany do wystawienia na jednej platformie „” Nie jest to para, tak jak poprzednio, ale trzy, pięć lub nawet więcej różnych typów modeli, i zrozumieć ich klasyfikacja na pewno trudne nawet przez twórców.

rodzaje ciał

Convertible – korpus samochodu osobowego z miękkim dachem i otwieranymi oknami bocznymi. Instrumenty międzynarodowe kabrioletów wywołana tylko te maszyny, których okna boczne usuwane, a nie tonąć.

Cabover – korpus jednej objętości, znamienny tym, że oś przednia znajduje się za punktem środkowym koła kierownicy. Duża liczba małych japońskich samochodów, na pierwszy rzut oka z „wagon” układu, w rzeczywistości beskpotnikami. Jasny przedstawicielem tego typu – Subaru Sambar.

Shay nazywa ciało pasażerski typu namiot zamiast miękkiego dachu i okien wymiennych. Zamieszanie dodaje fakt, że w Niemczech, zwany leżanka zamienny z sześciu-ciała, składanym dachem i zdolność do usunięcia szyb bocznych rack.

Van uważane nadwozie pojazdu, w którym nośnik jest oddzielony przegrodą od kierowcy. Ten typ z niewielkimi modyfikacjami w postaci wymiennego siedzibą w przestrzeni ładunkowej bez przegród pomiędzy kierowcą i wielkości ładunków zaczął być popularny 90 lat ubiegłego wieku.

Wielofunkcyjna – korpus dwuczęściowy, które mogą zawierać zarówno pasażerów i ładunek są stosunkowo duże (o złożeniu tylnych siedzeń). Tylne drzwi combi ułatwić załadunek i rozładunek. Jak można się domyślić z nazwy, rodzaj nadwozia projektantów połączonych działań sedan i kombi. Pomimo faktu, że IL-Combi produkowanego przez wiele lat, nadal jest to obce słowo „hatchback” stała się bardziej popularna niż radzieckiej nazwie, która niestety nie kij.

Uniwersalny – organ, który ma dwa tomy, pasażerskich i towarowych, między którymi nie ma barier. Tylne fotele złożyć seria wagon.

Niektóre samochody tego typu, na przykład, Reno Espace, można nazwać jedną objętość uniwersalne. Tak wszechstronny – to niekoniecznie jest dwutomowa.

Roadsters – rzadkim typem nadwozia dwumiejscowego miękką dachu.

Targa – zwykle coupe lub sedan z możliwością usunięcia środkową część hardtop. Jasny przedstawicielem tego typu – Porsche 911 Targa i Porsche 914.

Pickup – pasażer ciała i typ ładunku na jeden lub dwa rzędy siedzeń, ze sztywnej przegrody oddzielającej ładunek z pasażerów z tyłu, które nie jest otwartą platformą dla ładunków.