807 Shares 5169 views

Transport: objętość i pojemność wagonów

W dziedzinie nowoczesnego transportu towarowego jest jednym z najbardziej dostępnych i wygodnych sposobów dystrybucji towarów. Określenie „wagon” pochodzi ze starej niemieckiej nazwy dla dużego wagonu do przewozu różnego rodzaju rzeczy. We współczesnym znaczeniu – jest pokryta cargo trailer, naczepa lub przyczepa do przewozu przesyłek towarów, które zostały sklasyfikowane pod względem wielkości i ładowności. Wagony waga zależy od wielu parametrów, takich jak projektowanie, liczby osi, wymiarów.

Przyczep i naczep

Trailer – napędzany pojazd przeznaczony do transportu pojazdów (ciągnik siodłowy). Są podzielone na trzy klasy: osie przyczepy z od 1 do 6, bez przednich osi przyczep i przyczep rozpuszczeń dla długich ładunków. Na podstawie miejsca przeznaczenia, istnieje kilka typów przyczep i naczep: indoor, outdoor, wyżywienie, platforma, lodówka, wywrotki, niskopodwoziowe i inne.

W ogólnej konstrukcji pojazdów przyczepnych składa się z ramy, z korpusem, zawiesiny, hamulców i sprzęgła. Mocowanie przyczepy do urządzenia ciągnącego pojazdu przyczepy jest podtrzymywany przez ramię poziome (wału) o różnych kształtach. Naczepy transportowane za pomocą specjalnych pojazdów wyposażonych w piątym mechanizmu ciągnącego koło (miejsc). Stąd nazwa pojazdów – traktor. Kiedy przyczepa lub naczepa połączony z pojazdem holowniczym, cała konstrukcja nazywa się pociąg drogowy (wagon).

Główne rodzaje samochodów ciężarowych i przyczep

Wagony objętość i pojemność zależy od marki i przeznaczenia:

  • Naczepa. Najczęstszym typem. Nadaje się do większości rodzajów transportu ładunków. W zależności od konstrukcji nadwozia umożliwia załadunek i rozładunek z góry, z boku iz tyłu. Użyteczna objętość od 60 do 92 m3. Ciężarówka Waga – 20 ton, ale może być 25 m wyżej, w zależności od ciągnika, konstrukcji ramy oraz liczby osi.
  • Lodówka. Naczepa do przewozu towarów łatwo psujących się, wymagających kontroli temperatury. Instalacja wyposażona zdolny do utrzymywania stałej temperatury w zakresie od 0 ° C do + 25 0 -25 C. W związku z tym dodatkowe zużycie paliwa potrzebna do działania urządzenia chłodniczego operacyjny naczepa chłodniczy jest droższy o 10-25% w porównaniu do innych typów wózków. Domowe wielkość ładunku od 60 do 92 m3. ciężarówka chłodnia ładowność 12-22 ton.
  • Przegubowy pojazd z przyczepą (s) – rama wózka z jednym lub więcej przyczep. Przydatne objętości, ciężarówek łącznik może wynosić od 60 do 160 m3. Sprzęgło nie nadają się do transportu długich ładunków, zaletą jest wygodny załadunek i rozładunek. Maksymalna zaczepu obciążenia samochodów ciężarowych, 25 m, ale najczęściej objętości pociągów sprzęgające kwadratury 115-120 m3, ta wartość jest nie większa niż 18 m, w związku z cech.
  • Platformy dla ciężkich i ponadgabarytowych ładunków i maszyn budowlanych. Ciężarówka Waga 40 ton i powyżej. Niektóre rodzaje platform są w stanie wytrzymać ciężar 200 ton.

naczepa plandeka

Evrotenty, evrofury – firana, najbardziej praktyczny rodzaj pojazdów drogowych do przewozu towarów. Główną zaletą – uniwersalna konstrukcja nadwozia. W razie potrzeby można usunąć bok ramy markizy, która umożliwia załadunku / rozładunku góry, boku, za pomocą specjalnych dźwigów i podnośników. W postaci rastentovannom i usuwane z ramki może być wykorzystywana jako przestrzeń. Głębokość 30-50 cm. Wymiary i kształt evrofury znormalizowane dla załadunku palet (palety załadowane) dwóch rzędach szerokości. Użyteczna wysokość, w zależności od wysokości ramy 92 m3. Przenoszenie eurowaggon, w dużej mierze dzięki swojej wszechstronności, najbardziej popularnych firm usługowych towarowych. Masa wagonu do 25 m.

Izoterma i lodówki

Przeznaczony do transportowania produktów spożywczych, produktów farmaceutycznych i innych produktów, które wymagają konserwacji pewnej temperatury izolacji cieplnej ze środowiska zewnętrznego. Izoterma i lodówki może być naczep i pojedynczy rama samochodu. Wagony waga zależy od konstrukcji przyczepy (naczepy), a mianowicie pod własnym ciężarem i może osiągnąć 25 m.

Izotermy przyczepy nie mają własny agregat chłodniczy, ale ze względu na izolację zdolną długi czas, aby utrzymać istniejącą temperaturę wewnątrz przedziału ładunkowego. Chłodnie są zaopatrzone w izolację cieplną, oprócz własnego systemu chłodzenia autonomicznym. W rzeczywistości, lodówka – a (na zimno) komora chłodnicza komórkowego. Nadaje się do transportu produktów mrożonych.

Ciężarówka duża pojemność

Maksymalnie wagony pojemność duża pojemność jest mniejsza niż standardowe evrofury, ale znacznie większa pojemność.

Rodzaj ten obejmuje:

  • Objętość Autotrains Sprzęgacz od 110 do 125 m3.
  • Autotrains MEGA – naczepa o płaskiej powierzchni i dużej wysokości (3,0-3,1 m).
  • Jumbo pół-dużą skalę. Wydajność wzrosła o posadzki L-kształtny. W ten sposób wszystkie Komora ładunkowa z dala od piątego koła wózka umieszczony poniżej RV zmniejszonej średnicy. Objętość: 96-125 m3, obciążenie do 20 ton.

Ograniczenia dotyczące rozmiaru i wagi pociągów na świecie

Największa dopuszczalna długość i masę ciężarówek dozwolonych w krajach skandynawskich (pierwsze były Finlandia i Szwecja). Dopuszczalne parametry do 60 m kerbweight (+ ładunkowej przyczepy) i do 25,25 m długości, podczas gdy objętość 160 m3. W tych krajach są obsługiwane pociągi, które zawierają samochód-ciągnik, naczepa standardowych i opcjonalnych przyczepy 2-osiowe.

Maksymalna dopuszczalna masa własna 6-osiowa ciężarówka CIS wynosi 38 m w UE – 44 m długości naczepą w krajach Ameryki Północnej powinna być mniejsza niż 16.15 m, szer. – 2,6. Podobne ograniczenia dotyczą szerokości i w Europie, ale nie więcej dopuszczalna długość 13,6 m.