628 Shares 2460 views

Co jest insulinozależna cukrzyca?

Insulinozależna cukrzyca, według ekspertów, jest chorobą, w której istnieją poważne zmiany hormonalne w organizmie, dzięki czemu glukoza nie jest wykorzystywany jako źródło energii. Taka sytuacja jest, ponieważ hormon zwany insuliną nie jest wytwarzany w wymaganych ilościach, dlatego, że organizm traci swoją zwykłą wrażliwość na działanie.

przyczyny

Zdaniem ekspertów, insulinozależna cukrzyca pojawia się, ponieważ najbardziej konsekwentnego zniszczenia komórek trzustki, i są bezpośrednio odpowiedzialne za produkcję insuliny. Zasadą jest, że choroba jest zdiagnozowana przed ukończeniem 40 lat. W osoczu poziomu hormonu stopniowo maleje i ilość glukagonu, odwrotnie, wzrasta. Aby zmniejszyć tę liczbę przez chyba tylko insuliny.

objawy

Z tej diagnozy, jak insulinozależną cukrzycę, pacjenci skarżą się na ciągłe pragnienie, suchość w jamie ustnej, zwiększonego apetytu i utrata masy ciała w tym samym czasie poważnego. Ponadto często występuje zwiększona drażliwość, bezsenność, zmniejszenie niepełnosprawności, ból mięśni łydki i serca.

Główne etapy rozwoju choroby

W tej chwili, eksperci zidentyfikować następujące etapy powstawania i rozwoju chorób takich jak insulinozależną cukrzycą:

  1. Predyspozycje genetyczne.
  2. Wpływ negatywnych czynników środowiskowych (bardzo często stają się przyczyną choroby).
  3. Procesy zapalne, w większości trzustki.
  4. komórki beta są postrzegane jako układ odpornościowy bardzo ciał obcych, czyli jest stopniowe niszczenie.
  5. P-komórki są całkowicie zniszczone. Zdiagnozowana cukrzyca insulinoniezależna 1 typ.

leczenie

Przede wszystkim, bez wyjątku, wszyscy pacjenci, lekarze przepisał specjalną dietę. Jej podstawowe zasady są w codziennym liczeniu kalorii i obserwując wymaganą proporcję tłuszczów, węglowodanów i białek. Ponadto, absolutnie wszyscy pacjenci prawie zawsze potrzebują insuliny. Z reguły pacjenci „doświadczony” zupełnie niezależnie poradzić sobie z jego wprowadzenia do organizmu. Operacja jest bardzo prosta. Początkowo trzeba stale monitorować poziom cukru we krwi. Dla osiągnięcia tych celów w praktycznie każdej aptece można zakupić specjalną aparaturę. Następnie już pacjentów, w oparciu o stężenie glukozy we krwi jest wybrany z odpowiedniej dawki insuliny. Więc dość prosty sposób są w stanie utrzymać normalny (zalecane) poziom cukru.

wniosek

W tym artykule przyjrzeliśmy się, co jest cukrzyca insulinozależna. Niepełnosprawność w tym przypadku, oczywiście, dostępna dla wszystkich pacjentów bez wyjątku. Jednak psychologowie są nadal zaleca, aby nie stracić serce i mimo takiej nieprzyjemnej choroby, do walki o własne zdrowie.