449 Shares 5229 views

Jak stosować rurę wylotową gazu. Właściwa wprowadzenie rury gazowej

Jak korzystać z rurki pary, nie wie każdy. W związku z tym, nasz artykuł jesteśmy zobowiązani do tego problemu.


informacje ogólne

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, jak wykorzystać rurę wylotową gazu, należy dowiedzieć się, co to w ogóle konieczne. Jak wiadomo, w normalnym stanie w jelicie człowieka, zawiera od 200 do 900 ml różnych gazów. Powstają one na styku mikroflory przewodu pokarmowego z mas spożywczych. W ciągu dnia, te gazy mogą uciec wraz z kałem lub w sposób naturalny.

Należy zauważyć, że czasem pewne patologiczne stany organizmu ludzkiego spowodować nadmiernego gazowania albo tak zwanego wzdęcia. W takich przypadkach, nie tylko zmienia objętość mieszaniny gazowej, a także jego skład jakości. W związku z tym, zaczynają gromadzić się w jelitach siarkowodoru, amoniaku, merkaptanu, i innych substancji o bardzo nieprzyjemnym zapachu i własności toksyczne. Wzdęcia towarzyszy pełności w jamie brzusznej, wzdęcia, zgaga, odbijanie, bóle i kolki, które często ustępują po przejściu gazów jelitowych. W efekcie pacjent czuje dudnienie i pęcherzyków.

Należy zauważyć, że taki stan nie jest nieszkodliwa, bo gdy wyrażone wzdęcia występuje destabilizacji serca, zwiększone duszności, a ciśnienie krwi wzrasta sprowokowany. Eksperci zalecają, aby pacjenci używać rurki pary. Najczęściej ten atrybut medyczny jest stosowany do łagodzenia stanu małych dzieci niż u dorosłych, ponieważ dzieci nie są w stanie na własną rękę, aby pozbyć się zwiększoną produkcję gazu. Zanim porozmawiamy o tym, jak ustawić rurę do pary noworodka, należy dowiedzieć się, jak to wygląda produktu.

Opis urządzenia

Odprowadzającej rurki jest miękki, grubościenne dętce polerowana i średnicy 35 mm oraz długość od 30-50 cm. Produkt końcowy, który jest wstrzykiwany bezpośrednio do jelita cienkiego, zwykle około centralnym zaokrąglonym otworu. Po drugiej stronie urządzenia, a wręcz przeciwnie, cięte w poprzek. Rurka ta może być wprowadzane na różnych głębokościach. Co do zasady, to zależy od wieku osoby i jego indywidualnych cech fizjologicznych.

Jak iw jakich przypadkach odprowadzającej rurki? Instrukcje tego atrybutu medycznej nie jest zwykle w pakiecie z produktem. W związku z tym zdecydowaliśmy się powiedzieć, w jaki sposób powinny być stosowane w praktyce.

Jak wybrać?

Odpowietrzenie rurki dla dzieci (i dorosłych też) są sprzedawane w niemal każdej drogerii. Należy zauważyć, że istnieje różnica między tymi dwoma produktami. Na przykład, cecha medycznych przeznaczonych specjalnie dla niemowląt, wykonywane z materiałów nietoksycznych. Temperatura takiego urządzenia powinien być zbliżony do temperatury ciała, a jej końcówka jest – muszą zaokrąglone. Te cechy zapewniają bezbolesne i bezpieczne wprowadzenie rury gazowej w odbyt.

Obecnie rynek oferuje szereg producentów takich atrybutów. Ale przed zakupem nie powinni myśleć o marce, ale główny parametr taki jak jego średnicy. Należy podkreślić, że powinien być w przedziale 2,5-3 mm. Wartość ta odpowiada 16-tej i 17-tej wielkości urządzenia.

obróbka wstępna

Przed włożeniem rury gazowej do odbytu dziecka lub osoby dorosłej, musi koniecznie podlegać obróbce wstępnej. Aby to zrobić, produkt należy umieścić w pojemniku szkliwa, wypełnić zwykłą wodą pitną i gotować na małym ogniu przez około 15 minut. Ta procedura czyści urządzenie, które jest niezbędne, jeżeli jest on stosowany w odniesieniu do małych dzieci.

Co zrobić, aby ułatwić wprowadzenie produktu?

Przed użyciem rury gazowej zgodnie z jego przeznaczeniem, jego zaokrąglona końcówka powinna być zawsze smarowane wazeliną lub kremem tłuszczu niemowlęcym. Bez zastosowania takich środków do przeprowadzenia takiej procedury jest surowo zabronione. Jeżeli zignorujemy tę radę, można łatwo uszkodzić błonę śluzową jelit, co następnie prowadzi do dość poważnych powikłań.

przygotowanie terenu

Aby używać tego urządzenia, przed zabiegiem należy umyć ręce wodą z mydłem. Następnie należy umieścić ceraty na twardą powierzchnię, i położyć na wierzchu pieluszki bawełny. Jeśli używasz dziecka odbytnicy rury, wymagane jest, aby gotować. Ponadto, produkt musi być całkowicie chłodny po obróbce cieplnej.

pozycja pacjenta

W takim przypadku, jeśli wydobycie gazu jest przeprowadzana w stosunku do młodocianego lub dorosłego, należy położyć na lewym boku i nogi zaciśnięte na brzuchu. Jeżeli takie postępowanie jest konieczne dla noworodka, to powinno być łatwe do leżał na plecach.

Jak umieścić niemowlę rury gazowej lub osobie dorosłej?

Smarem wazeliną lub gotowane i chłodzi olejem roślinnym zaokrąglone produktu końcowego, należy zachować ostrożność i powolne ruchy koliste, aby wprowadzić do odbytu. Dorośli stwarzają takiego urządzenia nie jest głębsza niż 7-10 centymetrów. Noworodki – do 3,5, a dziecko do 1 roku – mniej niż 5 centymetrów.

W tym położeniu, doodbytniczo rurki powinny być w odbycie przez około pięć minut. Jeśli to konieczne, to może być trochę skręcie w prawo lub w lewo. W tej rury, należy trzymać rękę na wszystkich etapach procedury.

Wynik z użytkowania produktu

Odpowietrzenie rurki (algorytm działań na jej stosowanie zostało przedstawione powyżej) służy specjalnie do łagodzenia nieprzyjemnych objawów osobę i skutki wzdęcia. Efektem takich zabiegów powinny być skuteczne odprowadzanie stolca lub gazu. Jeśli to nie nastąpi, urządzenie nie powinno być wstrzyknięty głębiej lub utrzymać przez dłuższy czas. Należy ostrożnie usunięto z odbytu i dokładnie przemywa. Jeśli to konieczne, procedura ta może być powtórzona, ale nie wcześniej niż po upływie 4-5 godzin.

Jak rozumieć, że gazy odeszły?

Teraz już wiesz, jak wykorzystać rurę wylotową gazu. Ale jeśli spędzasz raz pierwszy w tym procedurę samemu, to jest bardzo trudne do określenia, czy twoi gazy pacjent wyjdzie czy nie. W razie wątpliwości można odwołać się do kolejnej sztuczki. W tym celu wolny koniec rury musi być opuszczana do basenu z czystej wody. Na udany przejazd flatus pojawi się w cieczy odpowiadającej pęcherzyków.

Czy ta metoda jest bezpieczna odpowietrzanie?

Przed rozpoczęciem korzystania z rury gazowej, należy spróbować wszystkich możliwych sposobów, które mogłyby pozbyć się wzdęcia. Jeśli te metody nie pomagają, można korzystać z tego urządzenia. Jednak, aby to zrobić w odniesieniu do małych dzieci, wskazane jest tylko w skrajnych przypadkach, ponieważ takie zabiegi są nie tylko nieprzyjemne, ale również niebezpieczne, szczególnie jeśli nie są one prowadzenie lekarza i zwykłe macica gospodyni.

Możliwe powikłania i przeciwwskazania do stosowania

Jeśli nie zrozumieć jak umieścić rurkę pary w domu, najlepiej jest nie do przeprowadzenia takiej procedury. Pamiętaj, że jeśli nie zostanie prawidłowo podawać u pacjenta mogą wystąpić następujące powikłania:

 • urazy błony śluzowej odbytnicy z późniejszym ryzykiem krwawienia;
 • Perforacja jelit, co z kolei może prowadzić do zapalenia otrzewnej lub ciężkiego krwawienia.

Należy również zauważyć, że urządzenie to jest zabronione w użyciu, jeśli dziecko lub dorosły zidentyfikował chorób odbytnicy lub krwawienia.

Ważne jest, aby pamiętać!

Podczas użytkowania tego produktu, należy pamiętać, kilka świateł.

 • Rura ustawienie Własna może być wystarczająco niebezpieczna procedura dla noworodka. Optymalnie, aby włączyć do doświadczonych specjalistów, którzy wielokrotnie wprowadzanych podobnych urządzeń do odpowietrzania.
 • To nie ma znaczenia, procedura odbyła się rozładowaniem stolca i gazu oraz czy nie, należy zmyć w każdym przypadku dziecko.
 • Ponowne użycie rurki parowej jedynie po 4-5 godzinach, a dopiero po dokładnym przetwarzania produktu (temperatura, smarowanie wazeliny i tak dalej.).
 • Aby korzystać z takiego urządzenia do usuwania gazu w nowo narodzone dziecko powinno być tylko wtedy, gdy jest bardzo potrzebne.

Recenzje urządzenia

Dokonać obiektywnej opinii na temat konkretnego produktu lub usługi jest możliwe dopiero po vospolzueshsya je lub dowiedzieć się, co mówią inni konsumenci. Jeśli chodzi o pary rurkę doodbytniczą, to idzie na bardzo wielu komentarzy, które są bardzo różny charakter. Ktoś twierdzi, że to urządzenie eliminuje ich dzieci z wzdęcia, a ktoś mówi o marności tego atrybutu medycznej. Oczywiście, aby jego wyjście, produkt ten powinien być stosowany samodzielnie. Ze względu na fakt, że ludzie są różni, a nie fakt, że to pomoże.

Zapobieganie produkcji zaparcia i gazu

Jak wspomniano powyżej, stosuje się do rury odpowietrzającej powinien być tylko w skrajnych przypadkach. Przed ta procedura jest lepiej, aby spróbować rozwiązać obecny problem za pomocą innych metod, takich jak:

 • trzymać się regularnie i zrównoważonej diety;
 • dać mnóstwo dzieci napoju (tylko nad wiek dziecka);
 • używać wzdęcia środków ludowej, która jest do picia różnych herbat;
 • zastosowanie alternatywnego urządzenia – rurowy odpowietrzający lub lewatywy micro enema;
 • zawsze skonsultować się z lekarzem.

produkty Cena

Odpowietrzający rury musi być obecny w każdym zestawie. Nigdy nie wiadomo, kiedy to proste urządzenie przydatne. Można go kupić w każdej aptece w przystępnej cenie – około 40-60 rosyjskich rubli.