896 Shares 9412 views

Jak zamontować klimatyzator własnymi rękami?

Jak sprawić, by klimatyzatora, należy ustawić swoje ręce, trwałe? Oczywiście, trzeba go zamontować prawidłowo, ponieważ według statystyk, większość urządzeń wyjściowych systemu jest to wina nieprawidłowej instalacji, zasad montażu zaniedbanie. Ale, z zastrzeżeniem wszystkich wymagań klimatyzacją, z rękami siedzibę, mogą trwać dziesięciolecia.

Tak, raz warto podkreślić, że w porównaniu z innymi rodzajami instalacji sprzętu AGD (okap, pieców gazowych, wodno-kanalizacyjnych), utworzony climato dość trudne. Jeśli podczas instalacji takiego sprzętu tylko wystarczająco inteligentny, aby podłączyć przewody, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiele czynników przy konfiguracji. Jeśli zdecydujesz się na montaż klimatyzatora własnymi rękami, koncentrują się na głównych punktach instalacji.

Urządzenie składa się z dwóch części – jedną, która będzie stać w domu, a to, co wyjdzie. Prawidłowo zamontowany klimatyzator będzie pracował z ich rąk, jak zegar. Najlepiej jest kupić sprzęt znanych firm – one służyć przez wiele lat. W przeciwnym razie może napotkasz producentów jednodniowych, które tworzą produkty niskiej jakości. Przy wyborze warto rozważyć również zasilanie klimatyzacji, to jest zwykle określony w modelu. Pokój w dwudziestu metrów kwadratowych może zająć siódmą trzydzieści metrów kwadratowych dziewiąty, czterdzieści – dwunastej. Należy również wziąć pod uwagę miejsce, w którym jest zainstalowane urządzenie – to na pewno nie jest wskazane, aby umieścić gdzie ludzie często siedzieć – w przedniej części pulpitu, kanapy. W tym przypadku stała katar zostaną dostarczone. Jeśli klimatyzator znajduje się daleko na zewnątrz systemu, trzeba będzie zapłacić dodatkowe pieniądze do układania rurociągu.

Teraz na temat narzędzi i materiałów: potrzeba rur miedzianych wylotowych wymagana średnica węży, izolacji, kołki i wsporników. Narzędzie jest: perforowania (duże i małe), pompa próżniowa, zestaw kluczy, wiertarka.

Klimatyzacja zawiesić dziesięć centymetrów od sufitu od ściany tak, że nie jest zanieczyszczony pyłem oraz normalnego powietrza wlotowego. Ta sama liczba wycofuje się z zasłonami, lub gdy urządzenie będzie ich stałe „drive” we wszystkich kierunkach. W tym przypadku lepiej jest użyć poziomu, aby gładka i nie przystąpił kondensatu. Następnie wywiercić otwór wykonany z małym nachyleniu, aby uniknąć uwięzienia powietrza. Następnie dozuje się w razie potrzeby rur miedzianych i cięcie go za pomocą specjalnego noża. Wewnątrz, to musi być idealnie czyste, bez kurzu, gruzu, wióry, etc. Od wewnątrz rury connect, rurą odpływową i energii elektrycznej.

Zainstalować klimatyzację z rękami wewnątrz równie dobrze teraz – praca na zewnątrz. Jest zdecydowanie potrzebują ubezpieczenia. Terytorium, nad którym praca ma być ogrodzony przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa.

Aby rozpocząć, należy ustawić wsporniki. Są one ustalone tak, że jednostka nie wykracza poza parapet, więc wstępnie zmierzyć wysokość od jednostki zewnętrznej i opóźnione w dół z parapetu. Po są przymocowane wsporniki umieścić samego bloku. Wszystkie prace powinny być wykonane starannie i bez pośpiechu. Rura miedziana jest rozszerzona na końcu skręcania, a ponadto jest vakuumatsiya połączenia. Aby to zrobić, należy podłączyć wąż i klimatyzator, podłączyć manometr i postępuj zgodnie ze strzałką. Zamknąć wejście do manometru i odłączyć pompę.

Teraz słuchawka – pierwszy otworzył cienką podaż. Następnie otwarte ssącego (grubsza rurka). Czynnik chłodniczy ciśnienie jest stałe, jest włączony. Ustaw ustawienia i zacząć robić. Klimatyzator musi pracować przez około piętnaście minut. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, proces można uznać za zakończony. z rękami klimatyzacji, która jest stałym źródłem dumy każdego właściciela.