118 Shares 2388 views

Telefony z dwoma modułami radiowymi dla "Android"

Dwie karty SIM w nowoczesnym smartfonie, być może, standard, który nie jest zaniedbywany nawet przez wybitnych liderów na rynku, takich jak Samsung. Nawet konserwatywne Apple ma podobne zmiany. Często takie urządzenia są mylone z telefonami wyposażonymi w dwa moduły radiowe, w rzeczywistości nie chodzi o zwykłe telefony na dwóch kartach SIM. Dwa moduły radiowe są okazją do korzystania z każdego z nich naraz. Większość urządzeń, niestety, pozwala każdemu z kart SIM używać tylko na przemian, podczas gdy druga jest w trybie gotowości.

Technologie: DSDS i DSDA

Prawie wszystkie, bez wyjątku, telefony dostępne obecnie na rynku współpracują z dwoma kartami SIM w trybie DSDS (Dual SIM – Dual Standby), co oznacza alternatywną pracę każdego z nich. Obydwa karty SIM przyjęte w gadżecie wykorzystują jeden moduł radiowy do komunikacji, co oznacza, że nawiązanie połączenia przy użyciu jednego z nich nie będzie możliwe odbierać połączenia z drugiej strony. To samo dotyczy Internetu, rozmawiając przez telefon przy użyciu jednej karty SIM, niemożliwe będzie korzystanie z mobilnego Internetu na inny.

W przypadku DSDA (Dual SIM – Dual Active) sytuacja jest wprost przeciwna, telefony komórkowe z dwoma modułami radiowymi mogą współdziałać z każdą kartą SIM równolegle, nie przerywając pracy nawzajem.

Telefony z dwoma modułami radiowymi: zalety i wady

Oczywiście, takie urządzenia nie są nabywane z bezczynności, mają wiele zalet, które zwracają uwagę na siebie:

  • Telefon z dwoma aktywnymi modułami radiowymi pozwala właścicielowi nigdy nie stracić kontaktu. Jeśli karta SIM jednego operatora może być bezsilna, karta innej karty będzie doskonale radzić sobie, dlatego obecność dwóch jednocześnie działających modułów radiowych pozytywnie wpływa na dostępność użytkownika jako abonenta.
  • Inną zaletą tych gadżetów jest bardziej stabilna praca mobilnego internetu, która nie wyłącza się nawet w przypadku rozmowy na jednej z kart SIM.
  • Naturalnie, mobilność. Dwie karty SIM, wraz z dwoma modułami radiowymi, trwale eliminują potrzebę posiadania i przenoszenia dwóch telefonów.
  • Ostatni z listy, ale nie ostatni z wartości plus – możliwość łączenia korzystnych warunków dwóch różnych operatorów. Schematy mogą być wielkie, ponieważ każdy operator ma swoje własne warunki. Ponadto wiele osób lubi podróżować i nie robi bez dodatkowej karty SIM w dodatku do głównego.

Wzorzec tęczy, opisany powyżej, psuje kilka niedociągnięć:

  • Po pierwsze, telefony z dwoma modułami radiowymi wymagają wysokich wydatków na produkcję, elementy są droższe, proces montażu i optymalizacji jest znacznie trudniejszy.
  • Po drugie moduł radiowy jest złożonym urządzeniem, a zarazem najbardziej wymagającym w telefonie (po wyświetlaczu). Obydwa fakty prowadzą do nieuchronnych strat w autonomii, zmuszając do stale żyć w pobliżu wylotu lub przenosić baterię przenośną.
  • Po trzecie, istnieją badania, które twierdzą, że fale radiowe negatywnie wpływają na ludzkie ciało, prowadzą do rozwoju raka. Obecność dwóch modułów radiowych w telefonie jest taka sama, jak trzymanie dwóch telefonów w pobliżu głowy. Wielu uważa, że w ten sposób można dosłownie smażyć mózg.

Upadek dostaw

Oczywiście, liczba telefonów obsługujących DSDA jest niezrównoważnie mała, w porównaniu do telefonów, ta technologia nie jest wspierająca. Jest zdania, że takie urządzenia zostały zakazane w Unii Europejskiej z powodu nadmiernego promieniowania takich smartfonów, które nie spełniają standardów krajów, które tworzą związek zawodowy. Istnieje również pewna teoria spisku dla operatorów, podobno nie chcą widzieć karty SIM konkurenta w jednym telefonie obok. W każdym razie rynek nie może pochwalić się bogatym asortymentem smartfonów DSDA, ale można jeszcze znaleźć parę diamentów.

HTC Desire 700

Tajwańskie biuro HTC, być może najbardziej długo cierpiące na rynku smartfonów. Raz kwitnąca marka, przez ostatnie 5 lat straciła wszystko: pieniądze, sławę, reputację. Niemniej HTC nadal produkuje urządzenia, ma swój własny, unikalny i najważniejszy styl.

Pragnienie – symbioza stylu i poziomu zgromadzeń wysokiej klasy, z "żelazem" klasy budżetowej. Cena za wszystkie te towary różni się w przeciętnej cenie.

Na przednim panelu Desire 700 jest duży 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 w 540 (liczba punktów na cal wynosi 220). Sercem smartfonu była, nietypowa dla producenta, chip Spreadtrum Shark z prędkością zegara 1200 megaherctów. Ponadto, pod maską smartfona, zaszyfrowano 1 gigabajtę pamięci RAM i 8 gigabajtów głównej pamięci (obsługuje karty pamięci o pojemności do 64 gigabajtów). Nie imponujące i pojemność baterii, w dość imponującym rozmiarze, gadżet może pasować do baterii tylko przez 2100 miliamperów godzin.

Obsługiwane są standardy sieciowe: GSM i HSDPA

HTC One M7 Dual

Kolejny gadżet dotyczący tajwańskiego producenta, tym razem flagowy. Model M7 pojawił się nie tak dawno temu, dlatego jest bardziej niż istotne i zaawansowane.

Z przodu M7 miał dość duży wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala o wysokiej rozdzielczości 1920 x 1080 punktów (liczba punktów na cal – 469) z technologią Super LCD. Wydajność jest zgodna z popularnym procesorem firmy Qualcomm, pracującym z częstotliwością 1700 megaherców. Ilość pamięci przekracza rozmiar urządzenia Desire 700 na pół: 2 gigabajty pamięci RAM i 32 gigabajty pamięci ROM. Wewnątrz baterii jest zainstalowany przez 2300 miliamperów.

Firma "chip" urządzenia stała się dynamiką Boom Sound, która umożliwia odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku stereo bezpośrednio przez głośniki smartfona. Cechą wyróżniającą jest również aparat fotograficzny o rozdzielczości 4 megapikseli z technologią podwójnego piksela, umożliwiający fotografowanie w ciemności.

Obsługiwane są standardy sieciowe: GSM i WCDMA

Biorąc pod uwagę fakt, że telefony komórkowe z dwoma modułami radiowymi wyszły ze zwyczaju, podobne rozwiązanie HTC wygląda bardzo godne i atrakcyjne.

Huawei Honor 7

Producent smartfonów z Chin, o nazwie trudnej do wymówienia, niedawno rozpoczął działalność na rynku rosyjskim i na rynku CIS. Marka jest aktywnie promowana w internecie, popularyzowana przez operatorów telefonii komórkowej i podgrzewana przez wszystkich tych elokwentnych prezesów, obiecując zamachowic wszystkich konkurentów w nadchodzących latach. Między innymi Huawei kochają telefony z dwoma modułami radiowymi, których lista w asortymencie firmy jest dość obszerna.

Jeden z najlepszych gadżetów, płynnie wyważony pomiędzy ceną a jakością – Huawei Honor 7, wydany w połowie ubiegłego roku. Telefon ma duży wyświetlacz o przekątnej 5,2 cali i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Za nim leży moc chipa Silicon Kirin 935 firmy z częstotliwością do 2200 megaherców. Zadowolenie i ilość pamięci, którą Chińczycy nigdy nie przerwali, 3 gigabajty operacyjne i do 64 głównych. Innym argumentem przemawiającym za Honorem 7 jest duża bateria o pojemności 3100 miliamperów godzin.

Jeśli chodzi o obsługiwane standardy komunikacji, sytuacja jest tu bardzo niejasna, ponieważ każdy model jest wyposażony w unikalny zestaw modułów radiowych przeznaczonych dla danego rynku.

ASUS ZenFone 2

Liderem tej listy jest zdecydowanie najlepszy telefon z dwoma modułami radiowymi dla "Androida". Produkt ASUS prawdopodobnie nie wygląda jak statek flagowy, ale może się pochwalić jego wewnętrznym pięknem, najpotężniejszym elementem technicznym.

ZenFone 2 ma największy wyświetlacz w kolekcji, olbrzymia, nasycona, 5,5-calowy pojemnościowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, chroniony przez powłokę Gorilla Glass trzeciej generacji. Wysokowydajny smartfon oferuje procesor firmy Intel, który posiada 64-bitową architekturę i 4 rdzenie, z których każdy ma prędkość zegara 1800 megagretów. Ilość pamięci RAM w 4 gigabajtach pozwala na aktywne korzystanie z wielu jednorazowych aplikacji działających bez ryzyka wyładowania ich z pamięci i utraty danych. 32 gigabajty pamięci głównej można uzupełnić o dodatkowe 64 gigabajty, kartę MicroSD. Długa żywotność baterii z pojedynczego ładowania umożliwia zasilanie akumulatorem o pojemności 3000 miliamperów. Uzupelnij obraz dwóch kamer: z tyłu 13 megapikseli i przedniej na 5.

Obsługiwane są standardy sieciowe: GSM i HSDPA

Zopo ZP980

Opcja dla tych, którzy preferują urządzenia prostsze. Chińska marka Zopo wygląda jak fałszywy, ale mimo to zasługuje na uwagę, ponieważ zawiera dwa moduły radiowe.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę, jest imponująca przekątna wyświetlacza (5 cali) i rozdzielczość (1920 x 1080 pikseli). W takim przypadku urządzenie zachowuje dość zwarty rozmiar. Niestety, to wszystko, co może wywołać ten chiński budżet. Urządzenie to jest chip z MediaTek z prędkością zegara 1200 megahertów, niewielką ilością pamięci RAM, tylko 1 gigabajtem. Ilość pamięci wewnętrznej nie jest też imponująca, 16 gigabajtów z możliwością rozszerzenia dzięki kartom pamięci. Urządzenie okazało się cienkie, więc nie ma miejsca na dużą baterię, właściciele gadżetu będą musieli stawić czoła baterii, której objętość wynosi 1860 miliamperów godzin.

Ogólnie rzecz biorąc, telefon Zopo ZP980 jest wyborem tych, którzy nie są gotowi wydawać pieniędzy na flagowy produkt i nie boją się zamówiania telefonów w sieci.

Zewnętrzne moduły DSDA

To rozwiązanie dotyczy urządzeń firmy Apple. Pomimo faktu, że w Internecie od czasu do czasu miga plotki i zgłoszenia patentowe dotyczące obsługi dwóch kart SIM w telefonie iPhone, do tej pory nic nie istnieje. Aby pomóc niekorzystnej sytuacji przyszli Chińczycy wraz z kolejnym know-how, noszącym nazwę NeeCoo Me 2.

Urządzenie to jest małą jednostką, w której znajdują się dwa moduły radiowe i dwa gniazda kart SIM. Gadżet komunikuje się z iPhoneem przez Bluetooth i umożliwia wykonywanie połączeń z dwóch różnych kart SIM. Połączenia można wykonać nawet wtedy, gdy karta SIM nie znajduje się w samochodzie, co oznacza, że NeeCoo Me 2 jest odpowiedni dla wszystkich gadżetów z systemem iOS, w tym z iPadem.