853 Shares 5989 views

Centrum Pompidou w Paryżu: fantazji architektonicznych i modne obiekt sztuki

Centrum Kultury, znajduje się w dzielnicy Beaubourg (Rue Beaubourg, 9), jest to miejsce, gdzie „sztuka trafia do ludzi.” Każdy turysta na wakacjach w Paryżu, chce dostać się do wspaniałego świata fantazji architektonicznych. Niezwykłe budynku podziwiać oryginalną konstrukcję modelu systemu łączności i cały projekt jest na zewnątrz, a przestrzeń wewnętrzna jest zajęta przez hal wystawowych i koncertowych.

Po wieży Eiffla i Luwr najsłynniejszego muzeum świata, Centrum Pompidou w Paryżu jest na trzecim miejscu wśród głównych atrakcji stolicy Francji.

Dzieło sztuki architektonicznej

Prezydent kraju w 1969 roku podjęto decyzję o budowie centrum kultury, która byłaby w stanie realizować projekty kulturalne, nie zostało jeszcze zrealizowane. Zobowiązała się do modernizacji kraju Zhorzh Pompidu chciał stworzyć oryginalny obiekt architektoniczny. W konkursie wzięło udział 49 krajów, a Francuzi wybrali jednogłośnie projekt włoski i Anglika, który został poproszony jakie należy podjąć poza obwodzie wszystkich sieciach komunikacyjnych, uwalniając powierzchnię.

Szybko zyskał popularność Centre national d'Art et de Culture Georges-Pompidou, nazwany na cześć prezydenta, otworzyła swoje podwoje dla zwiedzających w 1977 roku. Publiczność w różny sposób oceniać budynek przypominający potwora architektoniczne: windy, rurek, prętów zbrojeniowych, odpowietrzyć przewody były na zewnątrz i były malowane w różnych kolorach. Ekstrawagancki budynek, którego wygląd w żaden sposób nie przypominał wdzięku architekturę Paryża, wywołał burzę emocji, ale oryginalne pasje minęło, a instytucja kultury, aby otrzymać porównania z rafinerii ropy naftowej, szybko staje się najbardziej popularną atrakcją turystyczną.

A w 2007 roku, nawet architekci otrzymał prestiżową Nagrodę Pritzkera, a budynek został nazwany prawdziwym przełomem w świecie architektury. jedyny na świecie budynek, elementy architektoniczne, które czynią go wyjątkowym, składa się ze szkła i betonu, a jako innowacyjne rozwiązanie przewiduje nowoczesnych technologii budowlanych.

Centre Georges Pompidou w Paryżu – instytucja publiczna należąca do Ministerstwa Kultury Francji, a jego głowa jest mianowany dekretem prezydenckim.

Centrum kultury dla wszystkich grup wiekowych

Oczywiście, unikalny ośrodek kultury przyciąga nie tylko niezwykła forma, ale również treść. Zakwaterowanie pięciokondygnacyjny, otrzymując ponad 16 tysięcy odwiedzających dziennie, zawiera ogromny teatr, gdzie różne festiwale, włącznie z kinem artystycznym, biblioteki publicznej, muzeum sztuki nowoczesnej, halach wystawowych.

Dużą zaletą dla centrum dla odwiedzających są miejsca, gdzie można zostawić dzieci bez martwienia się o tym, co będą robić. Dla dzieci z systemem specjalne warsztaty, gdzie pod okiem dorosłych, będą mogli wprowadzać dane liczbowe z gliny lub dostać lekcje malarstwa.

Centrum Pompidou w Paryżu, otrzymał ponad 150 milionów odwiedzających. Szesnaście lat temu, jego powierzchnia została zwiększona kosztem wszystkiego obcego terytorium, a w 2000 roku odnowiona instytucja ponownie swoje podwoje dla zwiedzających.

Muzeum Sztuki Współczesnej

Więc, co zobaczyć turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić Centrum Pompidou w Paryżu? Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej, którego kolekcja obejmuje około 60 tysięcy eksponatów, znajduje się na 4 i 5 piętrze centrum. Poziom górny przeznaczony jest do początku i połowy ubiegłego stulecia, zapoznają zwiedzających z dzieł Chagalla, Kandinsky'ego, Malewicza, Picassa i wielu innych wielkich artystów. Ponadto, tutaj można zobaczyć ciekawe projekty struktur architektonicznych i rzeźb.

Na parterze pokazuje różne trendy w sztuce współczesnej. Aby utrzymać się na powierzchni i nie stracić swoje stanowiska, Centrum Pompidou w Paryżu, konkuruje z nowoczesnym muzeum, stale aktualizując kolekcje, a goście nigdy nie znudzi monotonii eksponatów. Przez cały rok goście mają możliwość dostać się na wystawach indywidualnych i tematycznych, które obejmują nie tylko architektury, malarstwa, rzeźby, ale także fotografii, projektowania, sztuki i rzemiosła.

biblioteka publiczna

Biblioteka Publiczna, w ramach którego ustanowione drugie i trzecie piętro, aktualizować corocznie jako środków książek i bazy technicznej. Na przykład, oferuje chcąc wykorzystać laboratoria językowe, czytelniach dla niewidomych. To nie dość powszechnym instytucja: istnieją książki, czasopisma, filmy na różnych nośnikach.

Na podstawie biblioteki odbywają twórcze spotkania i seminaria naukowe. Muszę powiedzieć, że edycje książki są dostępne do wglądu w czytelni i zabrać do domu głośność ulubionych wierszy nie będzie działać. Nasi rodacy będą zadowoleni wiedzieć, że, między innymi, jest również literatura w języku rosyjskim, a całkowity fundusz biblioteki 350 tysięcy książek, czasopism, 24.000 więcej niż dwa tysiące filmów i nagrań muzycznych.

Kino i teatr etap

Na drugim piętrze znajdują się dwa kina, które są regularnie utrzymywane taśmami retrospektywy znanych reżyserów. Tutaj można zobaczyć najlepsze prace i poszerzyć swoją wiedzę na temat wycieczek tematycznych.

Pomieszczenia piwniczne Centrum zajmują cztery miejsca, które zatrudniają zaawansowanych reżyserów i aktorów teatralnych. Jest to bardzo nietypowe miejsce, pozbawione zwykłej scena, kurtyna i orkiestry. Widzowie będą mogli zobaczyć nie tylko dramat, ale także taniec imprezy, koncerty muzyczne.

IRCAM

Centrum Georges Pompidou w Paryżu obejmuje IRCAM (Instytut Badań i Koordynacji muzyki i akustyki), który jest częścią całego kompleksu, ale znajduje się w oddzielnym budynku. Prace tworzone przez instytucję badawczą, można usłyszeć w różnych przedstawieniach i koncertach w Paryżu.

obszar Strawiński

Obszar przed centrum kulturalnym Strawińskiego od dawna ulubionym miejscem dla ludzi kreatywnych. Tu spędzają karnawały, targi, wystawy sztuki i recitale. Oraz prawo arcydzieło architektury o tej samej nazwie jest oryginalna fontanna – dziwna ekstrawagancja wodnych przedstawiających motywy muzyczne z dzieł rosyjskiego kompozytora.

Centre Georges Pompidou w Paryżu, zdjęcia, które pokazują cuda sztuki architektonicznej jest najbardziej niezwykłych miejsc artystyczne miasta, a dzięki odwadze twórców i innowacyjnych instytucji kultury stał się projekt na dużą skalę. Jak mówią organizatorzy wystawy, jedynie sprzedaż biletów na rok zysk wyniósł 24 mln euro.