801 Shares 3405 views

Rezerwa Puszkin „Mikhailovskoye”: „Zdrowaś, opuszczony rogu!”

Puszkin Rezerwat „Mikhailovskoye” położony jest w centrum regionu Pskowa, w lesie, z dala od zgiełku miasta. Jest to szczególnie cenny zabytek kultury narodów Federacji Rosyjskiej od 1995 roku. Uważa się, że jest to poetycka narodzin Aleksandra Sergeevicha Pushkina (1799/37). Pagórkowaty teren, przestrzeń jezior i Kucan Malenets potężny las sosnowy, rozłożone na połowie siedmiuset akrów okupowanej skarbu narodowego – tak wygląda naturalnie bóstwo, stał się inspiracją życia, łzy, miłość klasyka literatury rosyjskiej.


trzy daty

Wszyscy, którzy cenią twórczość poety, marzenie, aby odwiedzić Puszkina Reserve. Stan, zachowując wspaniałe karty historii, w tym majątku Mikhailovskoye, Trigorskoye i Pietrowski, jak również rozliczenia Woronicz, SAVKIN, Vrevo, Vella. W XVIII wieku majątek założony przez dziadka matki Puszkina Osip Abramowicz Hannibal. Na pamięci dojrzałego poety jest rodzajowy gniazdo Matka Nadziei Osipovna Puszkina.

Uważa się, że Psków przestrzeń nadaje szczególną inspirację Aleksandra. Tu urodziły się ponad stu jego utworów – wierszy, poematów. Potomek Hannibal odwiedził St Michael w 1817-1819, mieszkał przez dwa lata na uchodźstwie (1824-1826 lat). Wiele lat później, w 1922 roku, na mocy decyzji rządu radzieckiego Puszkina miejsca zadeklarował rezerw naturalnych.

W muzeum na świeżym powietrzu odbywają się liczne zajęcia. głównym:

  • Poety urodziny – 6 czerwca (Old Style – 26 maja).
  • Dzień linki do Mikhailovskoye (sierpień).
  • Śmierć Day – 10 lutego (29 stycznia).

W tych terminach Reserve jest wypełniona mnóstwem ludzi. To mieszkańcy i goście z całej Rosji, WNP i zagranicy. Puszkin święto poezji, która odbyła się na początku czerwca w miejscowości Góry Puszkina, jest znany na całym świecie.

prezent Elizabeth

Przynajmniej raz w życiu odwiedzić Puszkina Rezerwat „Mikhailovskoye”. Opinie mówią: to jest specjalny świat, ukrywając wiele ciekawych faktów, które stanowią kronikę Puszkina House, Hannibal z sąsiednich budynków i gruntów. Wiadomym jest, że w 1742 roku część dóbr królewskich St. Michael Bay dał Abrama Pietrowicz ( „Hannibal Arap”), najmłodsza córka Petra Alekseevicha Romanova Elżbiety I.

Po śmierci posiadanie odszedł syn Osipa Abramowicz Hannibal, dziadek A. S. Puszkina, który, jak wspomniano, był organizatorem i stworzenie małej wiosce na brzegu rzeki Soroti. Siedziba Pana i personel rosły skrzydła na wzgórzu. Przed nim i we współczesnych czasach jest rodzajem symbolu Michajłowski – okręgu podjazd. Od południa, dwór jest urządzony park płynnie przepływa do lasu sosnowego.

Ze wzgórzami widoczne Soroti, Jezioro Dolina Pietrowski (czasami określane jako staw Kucan) i tytułowego parku. Dom nie jest taki, w którym mieszkał Puszkin, ale został odbudowany dokładnie według zachowanych opisów. To było zbudować dużą wystawę muzealną w nim ustalone. Od wielu lat jest ona popularna.

Dobry przyjaciel ubogich młodzieży

Turyści przybywający do sanktuarium, duch Puszkina czuł, jak tylko okaże się przy głównym wejściu do południowej dworu. Już w korytarzu przed nimi przedstawia historię St. Michael. fale serca, gdy drzwi po prawej stronie: dla niej – badanie Puszkina. On przywrócony do ostatniego szczegółu: istnieje nawet podnóżek pod nogi, co dało Aleksandra Anna Kern. I z ogromnym trzciny żelaza poeta lubił jeździć w Svyatogorye na targach.

Wręcz przeciwnie – pokój z przyjacielem jego trudnych dniach, Dove-zgrzybiały niani. Ten tak zwany panieńskie, gdzie pod kierunkiem Ariny Rodionovny stoczni dziewczyna robi robótkę. Rodzice Aleksandra w jego rzadkich wizyt zajęte trzy pokoje na północnej stronie domu (sypialnia, Salz, jadalnia).

Kolorowe wnętrza uzupełnia stół bilardowy, że tak powiem, włos, jak wtedy, gdy gracz, znanym na całym świecie ze swojego niezwykłego talentu literackiego. Na lewo od domu-muzeum można zobaczyć dom opieki nad dziećmi, czai się wśród bzów i akacji.

Na jednej połowie – wannę, z drugiej – pokoiku, gdzie prawdopodobnie starsza pani i „drzemiącego pod brzęczenie ich wrzecion”, gdy burza zakrywa niebo skrzydło. Dalej – trzy budynki gospodarcze, zamieszkany menedżer i urzędnik, była kuchnia i czwarte dla służby.

Beauty Anna geniusz

Puszkin lubił chodzić w parku, w podziale dziadek Osipom Gannibalom pod koniec XVIII wieku. Świerk Alley dzisiaj przenika tablicę. Przez to raz pojechaliśmy na drugą. Starodrzew jest prawie nie było.

W słynnej rodziny miał własną kaplicę. Jest on przywrócony do historycznym miejscu na koniec królestwa świerkowego. Pod kątem do sklepieniem drzew iglastych jest aleja lipowa Anna Kern. W czerwcu cień młodych limonki Alexander podziwiał łagodny sposób damy jej niebiańskie możliwości. Było lato 1825 kiedy Kern przyszedł Michajłowski, obecnie zawarte w Puszkina Reserve.

Stawy Park zasługują również uwagę. Na jednej z nich znajduje się tajne miejsce – rekolekcje wyspa gdzie Puszkin często odwiedzane poetów jak samotność. Jest to przyjemne, aby pamiętać, że tutaj wszystko zostało przywrócone z wielką starannością: mostochki, przemyślany altaną. Znaleziony i wyluzowany stare szwów-track. Na zachodnim skraju osiedla znajduje się jezioro Malenets otoczone sosnowym lesie, który jest również lubił odwiedzić Alexander.

Ostatnim schronieniem

Rezerwa Puszkin mówi tak dużo, że nie wydaje się, aby ponownie wysłuchać i rozważyć! Więc Trigorskoye (Egoryevsk warga) posiadanych przez sąsiadów i przyjaciół Puszkina Osipov-Wolf. We wsi znajduje się na jednym z trzech wzgórzach (stąd nazwa), na zachód od św.

Trzy kilometry przez las nad jeziorem Malenets – i piękne towarzyszami już odwiedzają Aleksander Siergiejewicz (lub mają go). Puszkin lubił siedzieć w wielkiej bibliotece Osipov. Ich dom spłonął w burzliwym roku 1918, ale przebudowany w latach sześćdziesiątych XX wieku. To zorganizowane muzeum (jak również w domu A. P. Gannibala w miejscowości Pietrowski).

I na świętych górach. Jechali przez Bugrovo (wieś), z pominięciem młyna Svyatogorsk klasztor (woda). Struktura hydrauliczny przywrócone. Wraz z innymi obiektami wyświetlanymi (młynarza dom, dom, stodoła) harmonijnie wkomponowana kompleksu muzealnego. Kościół klasztoru Wniebowzięcia jest znana od starożytności. Tutaj – groby dziadków A. S. Puszkina, jego matka. A obok nich – ostatniej ostoi 37-letniego klasyka literatury rosyjskiej.