501 Shares 4389 views

Co to jest candida zapalenie sromu?

Candida zapalenie sromu jest bardzo poważną chorobą, w której występuje stan zapalny narządów płciowych zewnętrznych bezpośrednio u kobiet. Czynnik tej choroby są grzyby, które znajdują się w mikroflory pochwy. Ich aktywacja jest obserwowana tylko w przypadku, gdy aktywność atenuowane bakterie, które je hamować. Obecnie ten rodzaj problemu jest bardzo powszechne.

Objawy choroby

Candida zapalenie sromu objawia się głównie w postaci pieczenia i swędzenia najsilniejsza w dziedzinie zewnętrznych narządów płciowych. Z uwagi na ciągłe drapanie często pojawia się obrzęk i zwiększone. Ponadto, Candida zapalenie sromu towarzyszy również wyglądu serowy wylocie z ostrym kwaśny zapach. Ze względu na fakt, że choroba ta charakteryzuje się zapaleniem, mogą często pojawiają się bolesne współżycie.

możliwe przyczyny

Jak wspomniano powyżej, Candida zapalenie sromu pojawia się w związku z osłabieniem aktywności bakterii, jak również z powodu przekroczenia mikroflory pochwy. Zmiany te występują zwykle w wyniku zmian hormonalnych poziomach kobiet. Ponadto, pod wpływem stresu, zwiększoną aktywność fizyczną, zmieniając strefy klimatycznej i antybiotykami flory pochwy może się zmieniać, co często prowadzi do wzrostu grzybów Candida. Zauważ, że kandydozy może być również zainfekowany, i człowieka, w szczególności w niezabezpieczonym stosunku. Dlatego eksperci zdecydowanie zaleca zaostrzenie choroby i odmówić na wszystkich relacjach intymnych przez jakiś czas.

Niż leczyć candida zapalenie sromu?

  1. Po wykryciu objawów podstawowych opisanych w tym artykule, należy odwiedzić ginekologa. On z kolei, należy wziąć wymaz. Po wykonaniu testów laboratoryjnych postawić ostateczną diagnozę. Ze względu na fakt, że choroba jest dość powszechne, zabiegi dzisiaj obejmują szeroki.
  2. Terapia w każdym przypadku musi być indywidualna. Lekarz w zależności od wskaźników zdrowia pacjenta, powołuje leki przeciwgrzybicze odpowiednie dla niej. Są one wytwarzane w postaci leków miejscowych (maści, czopki), w postaci konwencjonalnych tabletek. W wielu przypadkach leczenie jest wymagane, i partnera kobiety.
  3. Oprócz leków przeciwgrzybiczych, specjalista powinien również starać się wyeliminować przyczynę, która spowodowała zmianę flory pochwy (stres, niedobór odpornościowy, zakażenie, itp).

Candida zapalenie sromu Leczenie środków ludowej

Medycyna alternatywna w takiej sytuacji zaleca się zwykle kąpiele z różnymi dodatkami – na przykład wywary z ziół. To może być rumianek i dziurawiec, nagietek i. Głównym efektem działania tych ziół ma na celu zmniejszenie objawów, tj swędzenie i pieczenie. Ponadto, uważa się bardzo dobrymi i tamponów dopochwowych impregnowane w zwykły jogurt.