338 Shares 3985 views

Menopauza. Wiek i objawy

Nieubłagany upływ czasu, niestety, nie wykazuje miłosierdzie każdemu, pozostawiając ślady nawet na najpiękniejszych twarzach. U kobiet, zwłaszcza starzenie postępuje, gdy jest naturalnym procesem fizjologicznym – menopauzy. Wiek, jeśli chodzi, jest w przedziale 45-60 lat. W tym przypadku jest to niemożliwe, aby uniknąć starzenia się, jak byłoby to pożądane, nie jest w stanie pomóc nawet najbardziej cudownych leków i zabiegów kosmetycznych. Wiek ma swoje żniwo i nic nie można na to poradzić. Konieczne jest, aby znaleźć wdzięki w dowolnym okresie życia i dostosować się do niego.

A jednak, w jaki sposób opóźnić przedwczesnemu starzeniu się organizmu? Ale zarówno chce zatrzymać młodych i atrakcyjne! Co można zrobić? Należy zauważyć, że kobiety teraz „postbalzakovskogo” wiek wygląda dużo młodziej niż w dawnych czasach, i to jest ich kredytu. Dziś, pół wieku milestone nie znaczy, starość i jest średni wiek, pomimo rozpoczęcia zmian hormonalnych, takich jak menopauzy. Wiek Rosjanki podczas jego wystąpienia, według statystyk, wynosi 52 lat. Czy to możliwe, aby spowolnić starzenie się i jak?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na znaki szczególne do tego ważnego etapu w życiu kobiety, w rodzaju okresu przejściowego do końca płodności.

 • Znaczne zmiany w cyklu miesiączkowego okresach mogą być łatwiejsze lub trudniejsze niż zwykle. Nie może być ich nieregularne, nietypowy dla wcześniej.
 • Nieoczekiwane, czasem bezmyślne przyrost masy ciała, zwłaszcza w obszarze pasa.
 • Depresja może przejawiać się bez konkretnego powodu.
 • Zaburzenia snu, a niekiedy bezsenność, które wcześniej nie obserwowano.
 • Tak zwane „uderzenia gorąca”, gdy tak jak od stóp do głów ciała powitalny blasku.
 • wahania nastroju, które nie mogły sobie poradzić.
 • Suchość pochwy.
 • Nerwowość.

Długi proces poprzedzał okres, kiedy w końcu przychodzi menopauzy, wiek kobiety jest nie do winy – uważa się, że tylko kompletny brak miesiączki przez cały rok można uznać za obraźliwe. I to niekoniecznie jest oczekiwać, że wszystkie środki będą obecne wszystkie z tych objawów. Każda kobieta jest menopauza pojawia się na swój własny sposób, poza tym te objawy są uważane za patologiczne. Zdarza się, i odwrotnie: w okresie menopauzy, niektóre kobiety zaczynają bud, a nawet może się pożegnać z kilkoma ranami, nagromadzonych w ciągu całego okresu jego życia. Nic nie jest niemożliwe do przewidzenia, i to wszystko idzie ściśle indywidualne – menopauza, wiek, w którym zaczyna.

W celu poprawy zewnętrznej i wewnętrznej samopoczucie, ważne jest, aby zachować zdrowy i aktywny tryb życia, ćwiczenia, aby organizować zrównoważoną niskokaloryczną dietę bogatą w żywności pochodzenia roślinnego, zawierają w diecie ryb, szczególnie tłuszczowe odmian. Pożądane jest, aby wyeliminować słodycze i ciasta, preferując owoców i warzyw. Jest to na tyle ważne, sen, bo chroniczny brak snu może powodować pewne patologiczne objawy. Wczesna menopauza może rozpocząć się z różnych powodów, a pierwszy z nich – dziedziczność i córką menopauzy mogą występować przez kilka lat wcześniej niż u matki. Ponadto, przyczyny wczesnej menopauzy mogą być:

 • zmniejszenie odporności organizmu;
 • Schorzenia dróg oddechowych;
 • zakłóceń układu hormonalnego;
 • Leki hormonalne oraz doustne środki antykoncepcyjne bez recepty.

Odmowa złych nawyków znacznie ułatwia zdrowia, ponieważ przedwczesna menopauza może być spowodowane nawet palenie. Więc najważniejsze – przestrzegać zdrowego stylu życia, poruszać się, nie zapomnij, aby regularnie badane przez lekarza ginekologa, ale w przypadku wczesnej menopauzy – także endokrynologa i onkologa. Jeśli nie złość, nie bierz go na przyjaciół, być przyjazne dla ludzi wokół, a nie zmiany hormonalne nie przyniesie znaczących zmian w wyglądzie. Nie na darmo uważa się, że aż do trzydziestu lat na twarze ludzi na charakter danych, a po – rodzaj, które sami stworzyli, czy zarobiłeś. Ich sposób życia, zwyczaje i postawy wobec ludzi.