371 Shares 5693 views

Paliwo: szybkość zużycia. Dawki nanoszenia paliw i smarów dla samochodu

Firma, która opierała pojazdy, należy zawsze brać pod uwagę koszty ich eksploatacji. W tym artykule przyjrzymy się, jak odpady powinny być dostarczone do paliw i smarów (lub oleju). Stopa zużycie jest zwykle obliczana przez eksperta, który zna wszystkie niuanse.

To pytanie staje się jeszcze bardziej istotne, gdy ceny produktów naftowych gwałtownie zatrzymał się. W przedsiębiorstwach zaczęła rozwijać nowe standardy zużycia paliwa i spróbować znaleźć obieg dokumentów kontroli paliw i smarów, a także możliwości ich minimalizacji, przy jednoczesnym zachowaniu efektywności firmy.

Podstawy racjonowania

Koszty racjonowania – jest porównanie kosztów różnych paliw z tymi faktycznie opłatą. W tym mechanizmie, istnieją dwie technologie.

Pierwszy opiera się na ilości zużytego paliwa po fakcie. Jeśli jednak weźmie pod uwagę podstawowe wskaźniki zużycia paliwa, resztki benzyny muszą zostać potwierdzone w szczegółach.

Druga technika jest oparta na standardach, który zatwierdził szef firmy w zależności od modelu samochodu i stopnia jego zużycia i eksploatacji funkcji. Nie należy również zauważyć, że odpis i stosowania norm płynności określonych przez Ministerstwo Transportu.

Optymalnym rozwiązaniem

Oczywiście, łatwiej będzie stosować się do Ministerstwa Transportu stawek zużycia paliwa. Jednak wiele firm woli dochodzić własnych. W większości przypadków, rozwój jej standardów czynienia z firmami, które wykorzystują wiele TC. Praca ta nie jest najbardziej proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Po pierwsze, szef podpisuje dekret o pomiar zużycia paliwa na trasie wszystkich dostępnych tras, biorąc pod uwagę różne warunki.

Wykonując pomiary dla każdego uczestniczącego pojazdu składa się czynu.

Na podstawie tej kolejności jest wydawane na norm zużycia produktów naftowych w firmie. Dane są wprowadzane do stanowiska kontroli przepływu paliwa i smarów.

Aby organy podatkowe nie mają zbyt wiele pytań, konieczne jest, aby potwierdzić, że zasady określone w polityce rachunkowości przyjętych zgodnie z rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych transportu i stanu pojazdu używanego. Szczegółowa kalkulacja i rachunkowość produktów naftowych w przedsiębiorstwie jest wystarczająca, aby zapewnić, że organy kontrolne, aby zrozumieć, że koszty te są uzasadnione. Reszta zasad, które oferują do Ministerstwa Transportu, może on być stosowany jako baza.

Na czym polega?

W celu anulowania w przypadku paliwa, tempo stosowania powinno być uzasadnione ekonomicznie. inspektorów podatkowych na myśli to, że rzeczywiste zużycie muszą być zgodne z normami, które zostały zatwierdzone w tej samej firmie. Chodzi w tym tych organizacji, które działają w ramach systemu uproszczonego opodatkowania.

Ministerstwo Transportu

W Ministerstwie Transportu w opracowywaniu norm i uwzględniać pewne cechy operacji.

Zatem natężenie przepływu paliwa zimą wynosi od 5 do 20 procent w zależności od klimatu.

Na drogach w obszarach górskich oczekuje się do 20%, w zależności od wysokości nad poziomem morza.

Na różnych drogach o złożonym planu poprawy natężenie przepływu może wynosić do 30%.

W kontekście miasta jako że są chwile, kiedy wzrasta szybkość do 25%.

Zawiera 10% z częstym zatrzymywaniem transportu.

Podczas transportu ciężkich, wielkogabarytowych, niebezpiecznych lub wrażliwych ładunków, gdy pojazd jest zmuszony przenieść w zwolnionym tempie, zapewniają do 35% nadwyżki.

Gdy klimatyzator lub „kontroli klimatu” tryb – do siedmiu procent.

Tak, że normy zużycia paliwa dla samochodów uregulowane w całości, należy podać różne tryby zastosowania według konkretnych warunków pracy.

programy

Dziś, prawdopodobnie w leczeniu wszelkiego rodzaju oprogramowania biznesowego jest używany z odpowiednią specjalizacją. Jest to szczególnie ważne dla tych firm, które dążą do optymalizacji procesu tak, aby uzyskać najlepsze rezultaty przy minimalnym wysiłku.

Na przykład, gdy operacja księgowa paliwo pojazd w przedsiębiorstwie mogą być wykonane za pomocą konwencjonalnego programu Exel. Jednakże, aby zapewnić najbardziej komfortowe sterowanie wymaga specjalistycznego oprogramowania. Narzędzie to zautomatyzować proces postępuje, a zużycie paliwa wszystkich pojazdów wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa i monitorowanych z maksymalnym odchyleniem dokładność rzeczywistych kosztów z tym wliczone w cenę zużycie paliwa (Ministerstwo Transportu lub opracowanych bezpośrednio w firmie).

Co jeśli przekroczenia?

Raportowanie przyniesie realne korzyści tylko wtedy, gdy dane są porównywane przeszłości i przyszłości. Przy ustalaniu szczególności fakt znaczny nadmiar sytuacji paliwa muszą być szczegółowo przeanalizowane. Celem jest ustalenie przyczyn, które doprowadziły do tego wyniku. Na tej podstawie, a decyzja w tej sprawie.

Kradzież lub jakikolwiek inny powód?

Gdy poziom paliwa (przepływ) jest znacznie przekroczona, to nie zawsze jest dowodem kradzieży. Czasami, kiedy patrzymy na twórców dojść do wniosku o konieczności zmiany przepisów. Na przykład pojazdy wydać inną ilość paliwa, w zależności od stanu obciążenia i warunków pracy.

Ponadto należy wziąć pod uwagę, a czasem inne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, takie jak cechy drogi używanych i więcej.

wyjaśnienie przyczyn

Aby dowiedzieć się przyczyn, po pierwsze, konieczne jest, aby kierowca napisał objaśniające gdziekolwiek uzasadnione przekroczenia kosztów. W zależności od wniosków wyciągniętych na podstawie przepisu dokumentów, zostanie podjęta decyzja, aby wziąć pod uwagę w nadmiernym zużyciu paliwa i paliwo standardów w zakresie opodatkowania zysków czy też lepiej odpisać koszty środków własnych spółki. Jeśli jednak zostanie ujawniona konsumpcja bez skrupułów, to jest, oczywiście, jest przekazywane bezpośrednio u kierowcy.

W ten sposób paliwo w firmach przeprowadza obliczenia, które są podejmowane w szybkości przepływu kuponie i dalej zdefiniowany oszczędności lub przekroczony. Paliwa i smary zawsze mogą być odpisane jako rzeczywistych kosztów. Będą one jednak zostać uznane za ważne tylko wtedy, gdy firma nie przekraczają ustanowione lub zatwierdzone przez Ministerstwo Transportu podstawowych wskaźników zużycia paliwa.

Kolejność odpisem

Musisz zdecydować, w jaki sposób konto zostanie zakupione paliwo. Najczęściej sami kierowcy kupić na stacjach benzynowych, w razie potrzeby, do czego konkretnie przydzielone pieniądze. Potem dać raport zaliczki na ten wraz z załączonymi wpływów ze stacji benzynowych.

Inną opcją może być dostarczone, gdy spółka zawiera umowę z dowolną siecią stacji benzynowych. Następnie benzyna zostanie zwrócona przelewem bankowym. W tym przypadku, na koniec miesiąca wyśle szczegółowe informacje o ile benzyny i za jaką cenę, został wydany na sterownikach dostarczonych przez kuponów lub kart. Specjalnie czasami wskazane, aby otworzyć specjalne konto dla tego konta.

Następnie, należy wziąć pod uwagę politykę odpisywania paliw i smarów. Najczęściej stopy zużycie paliwa (Rosja) sugerują anulowanie paliwa w rachunkowości na ogólnych potrzeb biznesowych, jak i produkcji. Wybór w tym przypadku zależy od charakteru organizacji, a także środka transportu wykorzystywanego.

list przewozowy

GSF jest odejmowana od danych zaprezentowanych w podróży arkuszy. Są to dokumenty, które są wypełnione kierowców, dla których wydaje się, zostały spełnione stóp zużycie paliwa (Ministerstwo Transportu Federacji Rosyjskiej, lub tych opracowanych w firmie).

Ministerstwo Transportu przepisanych dokumentów wskazać dokładną trasę i przebieg, ilość dostępnego paliwa na początku drogi i na końcu. Zależy od różnicy parametrów wykazują wytwarzane przez rzeczywiste zużycie, które są następnie odejmowane. Odbywa się to na koszty, średniego kosztu lub technologii FIFO. W tym ostatnim przypadku, technologia powinna znaleźć odzwierciedlenie w polityce rachunkowości. Należy zauważyć, że metoda ta jest jakościowo różny od innych materiałów odpisuje.

Nakładane wydane tego samego dnia, przesunięcie lub porządku. Dłuższy okres może być zrealizowane tylko w przypadku podróży służbowej, gdy zadanie jest wykonywane więcej niż jedną zmianę. Jednakże prawo to wymóg obowiązkowy wyłącznie organizacje transportowe. Jeśli firma prowadzi innej działalności, nakładane mogą również być przepisywany i przez dłuższy okres czasu, w zależności od potrzeby. Jednakże okres (jak kształt) podróżowania arkusza powinna być początkowo regulowane przez szefa firmy.

opodatkowanie

Przy obliczaniu podatku dochodowego przewidziane paliwo lub materiał koszty lub inne wydatki, które są niezbędne do transportu materiałów. Ordynacja podatkowa nie przewiduje konieczność wyceny kosztów związanych. W związku z tym, mogą być pobierane na rzeczywistych kosztach.

Jednocześnie nie możemy zapominać, że wydatki muszą być uzasadnione. Dlatego zaleca się, aby użyć specjalnego stołu, który będzie odzwierciedlać standardy dla bardziej skutecznej kontroli.

W tym samym celu należy zarejestrować się w dokumencie rejestracyjnym będą: dla materiału i innych, oraz jak utrzymać kontrolę nad kosztami paliw i smarów.

Normy: używać czy nie używać?

Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy nie skorzystać z zasadami określonymi przez Ministerstwo Transportu, należy rozumieć, że zostały one zaprojektowane dla konkretnych pojazdów, a pod pewnymi warunkami. Ale, na przykład, wskaźnik zużycia paliwa zima będzie znacznie różni się od tego przepisywany początkowo. Jest również ważne, obecność światłach, potrzeba przerw technicznych i innych.

Zatem, co do zasady, w praktyce okazuje się, że opracowane standardy różnią się znacząco od rzeczywistych warunków. Gdy wziąć pod uwagę niską temperaturę, niskie prędkości jazdy, na przykład w ruchu miejskim oraz konieczność okresowych przystanków i wielu innych czynników, staje się jasne, że proponowane przepisy będą początkowo znacznie przekroczone.

Z drugiej strony, mogą one być wykorzystane jako podstawa, a ich dane zostaną następnie korygowana w celu odzwierciedlenia rzeczywistych czynników wewnętrznych i zewnętrznych z ruchem pojazdów.

Podsumowując, należy stwierdzić, że dokładne zapisy, które obejmują różne warunki, takie jak szybkość zużycia paliwa zimą, a drugi, zapewniają prawidłową dokumentację i dokumenty, które są zainstalowane w firmie.