817 Shares 3210 views

Ustawienia IPTV Kodi. Wstępna konfiguracja centrum mediów

Pakiet oprogramowania Kodi, dawniej XBMC, jest potężnym centrum medialnym, które pozwala na organizowanie w domu prawdziwego kina i oglądanie nie tylko filmów, ale również programów telewizyjnych. Konfigurowanie oglądania IPTV w systemie Kodi nie powinno powodować żadnych szczególnych trudności. Ale przeciętny użytkownik może zmierzyć się z pewnymi niuansami, o których trzeba wiedzieć bez problemu.


IPTV Kodi: Konfigurowanie powłoki systemu

Program Kodi jest cross-platformowy i może być instalowany w zupełnie różnych systemach operacyjnych. Proces instalacji jest standardowy i nie ma sensu zamieszkiwać.

W aplikacji Kodi ustawienia IPTV muszą zaczynać się od ustawień ogólnych aplikacji . Po pierwszym uruchomieniu centrum mediów pierwszą rzeczą do zrobienia jest wprowadzenie ważnych ustawień.

Przede wszystkim przejdź natychmiast do menu Ustawienia sekcji System, gdzie najpierw przejdziesz do sekwencji podmenu Wygląd / Międzynarodowy / Język. Tutaj jest wyświetlany język rosyjski lub inny język (domyślnie jest używany angielski).

Następnie używany jest język i menu regionalne, które określa położenie i wymagany układ klawiatury. Dalej w sekcji ustawień wybrano podmenu "System", w którym ustawienia wyjścia wideo i dźwiękowego są konfigurowane zgodnie z konfiguracją terminala komputerowego lub laptopa (rozdzielczość ekranu, schemat dźwiękowy, na przykład 5.1 itd.).

Kodi: konfigurowanie protokołu IPTV (listy odtwarzania m3u i dodawanie pojedynczych plików)

Odejdźmy od oglądania telewizji, a zamiast tego będziemy pracować nad zasadami ogólnymi programu. Konfigurowanie protokołu IPTV Kodi 16.0 zapewnia zrozumienie zasad dodawania plików do biblioteki.

Odbywa się to w sekcji wideo, w której wybierane jest menu dodawania plików. Użyj przycisku Przeglądaj, aby aktywować lokalizację określonego pliku lub folderu. Jeśli chcesz dodać więcej niż jedno źródło, wystarczy użyć przycisku "Dodaj". Można określić katalog lokalny lub folder (lub pliki) w zasobie sieciowym. Następnie określono nazwę nowego katalogu. Wybór zostanie potwierdzony przez naciśnięcie przycisku "OK".

Jak widać, nie jest konieczne, aby do listy dodać tylko pliki multimedialne. Łatwo jest otworzyć pliki playlist M3U lub dowolny inny format. Obiekty znajdujące się na takich listach będą automatycznie "podciągane".

Klasyfikacja danych

W programie Kodi 16 ustawienie IPTV umożliwia także weryfikację danych wprowadzonych do listy bibliotek za pomocą kilku kryteriów (filmów, seriali, muzyki itp.).

Metadane dla każdego obiektu uzyskuje się za pomocą kilku wbudowanych usług, w tym popularnej wtyczki "Film Search". Powiązanie metadanych pochodzi ze źródeł internetowych, więc przy określaniu sortowania w tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę.

Warto również rozważyć, że w przypadku rozszerzenia "Kinopoisk" można określić nazwy filmów w dowolnym języku, ale ze wskazaniem roku zwolnienia. W przypadku utworów muzycznych metadane zsynchronizowane z zasobami w internecie będą wyglądać jak standardowe tagi ID3.

Zarządzanie treścią multimedialną

W aplikacji Kodi nie można skonfigurować IPTV bez zrozumienia narzędzi zarządzania danymi, które są zawarte w programie.

Dostęp do filmów można uzyskać na przykład w sekcji "Wideo", używając podmenu "Pliki". Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy na wybranym obiekcie, pojawi się wyskakujące menu , w którym można wybrać żądane działanie. Aby uniknąć niepotrzebnych działań, możesz skorzystać z menu na ekranie po lewej stronie. Oto ustawienia widoku. W razie potrzeby można ustawić ten ekran tak, aby informacje były wyświetlane bezpośrednio, bez korzystania z menu kontekstowego.

Parametry DLNA

Przejdźmy do IPTV Kodi. Parametry są ustawiane bezpośrednio na terminalu, w którym zainstalowany jest program. Możliwe jest również użycie programu jako klienta UPnP w sieciach DLNA. Pozwala to na nadawanie sygnału innym urządzeniu, na przykład panelowi telewizyjnemu o wysokiej rozdzielczości. Sieć automatycznie rozpoznaje aplikację.

Dla protokołu IPTV Kodi, konfigurowanie DLNA obejmuje utworzenie udostępnionego zasobu. Na początek wystarczy wybrać sekcję dodawania plików z menu "Video". I jako zasób określ urządzenie UPnP. Następnie w sekcji systemu wybierz kategorię "Usługi", w której jest włączona linia z uprawnieniami zdalnego sterowania przez UPnP. Zatem biblioteka jest "rozszerzona", tzn. Dostępna dla każdego użytkownika podłączonego do sieci.

Ustawienia dotyczące oglądania telewizji

Wreszcie przechodzimy do bezpośredniej konfiguracji IPTV Kodi. Ustawienie jest dokonywane w odpowiednim menu, znajdującym się w sekcji "System". Tu jest wybrana funkcja "TV", a następnie jest ona włączana przez przycisk zasilania. Jeśli pojawi się komunikat, że obecnie nie ma aktywnych menedżerów PVR w systemie, w porządku. Po prostu się zgadzam, klikając przycisk "OK".

Następna jest przekierowanie do ustawień PVR, gdzie należy wybrać PVR IPTV Simple Client, a następnie utworzyć i skonfigurować. W ustawieniach klienta tworzone są pierwsze dwa pola. Najpierw określ lokalizację listy IPTV (np. Zdalny dostęp do internetu w celu samodzielnej aktualizacji list odtwarzania, lokalizacji w zasobach sieciowych lub mobilnym urządzeniu z Androidem).

W drugim polu wprowadzana jest lokalna lokalizacja listy odtwarzania M3U, jeśli została zapisana na dysku twardym komputera lub laptopa.

Po wypełnieniu tego formularza pozostaje tylko potwierdzenie zmian dokonanych przez kliknięcie przycisku "OK", a następnie uruchomienie programu, aby mogły wejść w życie. Po ponownym uruchomieniu menu głównego w menu głównym pojawi się pozycja telewizyjna, przy wejściu do której można wyświetlić listę kanałów IPTV i zacząć oglądać.

Reprodukcja torrentów

Tylko te możliwości programu nie są wyczerpane. Ciekawym "chipem" jest przeglądanie torrentów w czasie rzeczywistym bez konieczności pobierania zawartości na dysk twardy.

Aby to zrobić, musisz najpierw zainstalować specjalną wtyczkę Torrenter przy użyciu repozytorium db wyszukiwania XBMC.ru. Możesz też użyć Kodi Repo lub MyShows.me. Instalacja odbywa się w sekcji ustawień za pomocą menu Add-ons.

Aby aktywować odtwarzanie w dodatkach wideo (już w sekcji Torreneter), wystarczy określić wymagane trackery i potwierdzić ich instalację.

Kodi na Androidzie

W programie Kodi konfiguracja urządzeń IPTV Android praktycznie nie różni się od wersji stacjonarnej. Warto tylko zwrócić uwagę na to, że aplikacja mobilna może współpracować tylko z jedną playlistą, nic więcej.

Niektórzy użytkownicy skarżą się, że program nie został jeszcze opracowany. Częściowo, ale ustawienie podstawowych parametrów jest łatwiejsze niż na komputerze lub laptopie.

Ale jak to się okazuje, wersja mobilna może również działać jako klient pogodowy. Tutaj znajduje się specjalna sekcja. Ponadto, zmiana parametrów jest lepsza w trybie eksperckim. Funkcje aplikacji można znacznie rozszerzyć. Na przykład tutaj jest punkt użycia wymuszonych obrazów stereo i mówienia w zwykłym języku, efekt 3D. Możesz nawet słuchać regularnych płyt audio CD, oczywiście, pod warunkiem, że odpowiedni napęd jest podłączony do urządzenia. Nie dotyczy to smartfonów, ale niektóre modele tabletów można eksperymentować. W pozostałej części, wersja mobilna jest niemal identyczna z wersją stacjonarną.

Wnioski

Jak widać, dla IPTV Kodi, instalacja programu nie jest tak skomplikowana, chociaż początkowo trzeba poświęcić trochę czasu, zwłaszcza jeśli musisz zainstalować dodatki, aby przeglądać zawartość torrentów bez pobierania. W niektórych przypadkach może okazać się konieczne wprowadzenie odpowiednich ustawień na panelach telewizyjnych, które nie wykrywają automatycznie sieci DLNA i urządzeń UPnP. Ale wszystko zależy od modelu telewizora. W skrajnych przypadkach warto przeczytać instrukcje dotyczące konfiguracji panelu telewizyjnego lub synchronizacji z tymi urządzeniami, jeśli są obsługiwane.