239 Shares 9273 views

panel boczny


Nowe komputery z preinstalowanym Vindous XP lub 7, co do zasady, nie ma żadnych dodatkowych specjalnie zaprojektowane panele boczne. Ktoś może powiedzieć, że wzory pojawiły się w siedmiu, z ingerencja może być uznana za paneli bocznych, w rzeczywistości – to nie jest. Mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, więc wszyscy oni – a nie pasek boczny, w klasycznym tego słowa znaczeniu. Ponadto, nie będzie mógł dodać coś własnego, opcje są ograniczone do treści, które są przygotowane przez Microsoft i programistów stron trzecich.

I tak czasami chcę mieć trochę więcej kontroli nad systemem operacyjnym do wygodnej regulacji głośności, zestaw narzędzi, liczniki, alarmy i inne o odpowiedniej treści można zorganizować tak, jak chcesz, po prostu za to i opracowanych aplikacji, takich jak pasek boczny. Na XP istnieje kilka możliwości rozwiązania tego problemu. Produkt, który początkowo będzie mówić, zwany pasek boczny systemu Windows.

Wydaje się, że wraz z wydaniem Vista w firmie z Redmond sobie sprawę, że nadszedł czas, aby zmienić sytuację w dodatkowe paski narzędzi, a wydany aplikacji WS. Ten boczny firmy Microsoft, a następnie przeniesione na niemal niezmienionym poziomie w Vindous 7, to pozwala na dodawanie wielu różnych gadżetów, aby ułatwić życie użytkownika oraz pomóc w ich codziennej pracy. Ale to nie ma swobody, o której mówiliśmy.

Jednak, jak to dość duża liczba użytkowników Vindous 7, jak jej pulpit ożywa i staje się mniej rygorystyczne.

Ten pasek boczny jest ustawiony prosto w Vista i Seven, gdy jest on zainstalowany w systemie operacyjnym, ale dla XP należy pobrać ze strony internetowej firmy Microsoft. Po instalacji, WS poprosi o ponowne uruchomienie komputera, należy potwierdzić uprawnienie do procedury i po ponownym uruchomieniu, trzeba będzie panel boczny systemu Windows 7 na swoim XP Vindous.

Cóż, dla zaawansowanych użytkowników, które niewielu z tych możliwości oferowanych przez system Windows Sidebar, firmy Stardock, który stał się sławny po wydaniu aplikacji, takich jak: Object Desktop i Okna żaluzje gotowane świeże Program «Płytki ceramiczne».

Pełna wersja tego oprogramowania jest wart około stu zielonych prezydentów, ale nie jest to darmowa wersja demo. Więc co można ten produkt, po prostu go sprzedać za pieniądze?

W rzeczywistości – jest to typowy panel boczny, ale o niezwykłej konstrukcji. Podstawą został przyjęty przez nowego interfejsu „Metro” (nazwa powinna zmienić wkrótce), który Microsoft wprowadza w nadchodzącym Vindous 8. Program „Płytki” wyglądają dokładnie tak samo jak aplikacja wygląda w „Metro” – kolorowych płytek z nazwami. I wszystkie okna uruchamiania aplikacji są wyświetlane w tym samym miejscu, prostokąty, od góry do dołu.

Przemieszczanie między programami związanymi na panelu, wygodnie za pomocą kółka myszy, tak jak łatwo przemieszczać, dodawać lub usuwać panele programów, wszystkie te działania są prowadzone prawym przyciskiem myszy.

Jeżeli chcesz zmienić ustawienia „płytki” w oknie konfiguracji, całkowicie wykonany w „Metro” stylu, będzie dostępna ogromna różnorodność opcji, wielkość okien, ich wzajemnego położenia, a dostępne w celu dopasowania do potrzeb dociekliwy użytkownik wiele innych opcji.

„Biczować” to mało interesujący produkt z Stardock, wielu ekspertów są bardzo dobrze reagują na temat jego możliwości. Jest to oczywiście bardzo obiecujące i terminowe ruch z wielką przyszłością. Główne zalety tego narzędzia jest to, że zamyka lukę w oprogramowaniu wymienionych w Vindous po jego wydaniu, nikt nie może powiedzieć, że nie pojawił się normalny pasek boczny w tym OS. A po drugie, ważne jest, moim zdaniem, jest fakt, że «Płytki ceramiczne» obsługuje 32-bitową i 64-bitową architekturę i działa ze wszystkimi wersjami systemów operacyjnych firmy Microsoft, począwszy Vindous XP. Zatem rozkład ten program nie ogranicza się do nowych komputerów.