622 Shares 9886 views

„Lewocetyryzyna”: instrukcja obsługi, opis leku analogów i recenzje

Ile jest lekiem „lewocetyryzyny”? Cena tego leku zostaną zaprezentowane na końcu. Dowiesz się również jak korzystać z leku, powiedział, że jest on używany od lekarzy i pacjentów, forma, w której jest on sprzedawany i jakie właściwości.

Forma i zawartość opakowania leków

Preparat „Lewocetyryzyna Teva” nie wydaje się w postaci tabletek. Jego substancją czynną jest dichlorowodorek lewocetyryzyny. Również lek są drobne składniki w postaci monohydratu laktozy, celulozę mikrokrystaliczną, stearynian magnezu i krzemionka koloidalna.

Kupić to lek może być w kartony, które są umieszczone w blistry aluminiowe do 7, 14 lub 10 tabletek.

farmakodynamiki leku

Jakie są pigułki „lewocetyryzyny”? Instrukcje użytkowania stwierdza się, że ich substancja aktywna jest lewoskrętny izomer cetyryzyny, która działa jako bardzo selektywny i silny antagonista receptora H1 obwodowej.

Oglądany leku może wpływać gistaminozavisimuyu fazy reakcje alergiczne, w celu zmniejszenia migracji granulocytów eozynochłonnych, przepuszczalność naczyń i zmniejsza uwalnianie mediatorów zapalnych.

Zapobiega to nie tylko lek rozwoju, ale również tłumienie wycieku reakcji alergicznych. Posiada właściwości przeciwświądowe i przeciwwysiękowy i ma minimalny przeciwcholinergicznego antiserotoninovoe wpływ. W zalecanych dawkach terapeutycznych tego leku jest prawie nie powoduje senność i ospałość.

Farmakokinetyka

Jakie parametry mają „kinetic lewocetyryzyny” tabletkę? Instrukcje do stosowania donosi, że po podaniu pojedynczej dawki leku jego skuteczność terapeutyczną u 50% badanych pacjentów po 12-13 minutach i 95% pacjentów – po około 60 minutach (efekt kontynuuje w czasie kolejnych dni).

Lek ten ma farmakokinetykę liniowych. W przypadku połknięcia nie wchłania się szybko, niezależnie od posiłków.

Biodostępność leku dochodzi do 100%. Najwyższe stężenie substancji czynnej obserwuje się po 55 minutach po spożyciu, a wiązanie białka wynosi około 90%.

metabolizm leku zachodzi w wątrobie i jest wydalana przez nerki w całości.

wskazania

„Lewocetyryzyna” tabletki jest wskazany w objawowym leczeniu następujących chorób:

 • pollinosis (lub tak zwany katar sienny);
 • nieżyt nosa i spojówek pochodzenia alergicznego, towarzyszy swędzenie, łzawienie, wyciek z nosa, kichanie i zaczerwienienie spojówek;
 • obrzęk naczynioruchowy;
 • pokrzywka, włączając idiopatyczną, która przepływa do postaci przewlekłej;
 • alergiczne zapalenie skóry, która charakteryzuje się swędzeniem i wysypki.

Przeciwwskazania

Jaką przeciwwskazań należy wiedzieć przed użyciem „lewocetyryzyny” tabletkę? Instrukcje użytkowania Według tych zakazów, takich jak:

 • wiek dziecka w wieku do sześciu lat;
 • CRF być ciężkie;
 • w trakcie ciąży;
 • nadwrażliwość na elementy leków i obserwowano piperazyny i jej pochodne;
 • podczas karmienia piersią.

Z wielką starannością lek jest przepisywany przez CRF formy łagodne i umiarkowane, a także w podeszłym wieku (ze względu na możliwe zmniejszenie filtracji kłębuszkowej).

Lek „lewocetyryzyny”: instrukcje użytkowania

Zgodnie ze stanem techniki, aktywny leku do podawania doustnego, niezależnie od spożywania pokarmu. Tabletki powinny być wykonane z czystej wody.

Dzieci starsze niż sześć lat, a także dorosłych pacjentów zalecana dawka jednorazowa wynosi 5 mg. Jest to maksymalna dawka dziennie.

Średni czas trwania leczenia wynosi 3-6 tygodni, w zależności od nasilenia objawów. W krótkotrwałego leczenia alergen może być zakończona w ciągu tygodnia.

Co do przewlekłych chorób, alergiczne mogą wymagać leku przez sześć miesięcy.

Starsi pacjenci i osoby z chorobami wątroby nie jest konieczne dostosowanie dawki.

Gdy choroba nerek dawka powinna być dostosowana do QC pacjenta:

 • mniej niż 10 ml na minutę, – otrzymywanie leki przeciwwskazane;
 • mniej niż 30 ml na minutę, – 5 mg na 6 dni;
 • 30-49 ml na minutę – 5 mg 4 dni;
 • więcej niż 50 ml na minutę, – 5 mg do 2 dni.

Działania niepożądane

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas przyjmowania tabletek „lewocetyryzyny”? Eksperci gości powiedzieć następujące działania niepożądane:

 • zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, drażliwość;
 • senność, niewyraźne widzenie, bóle brzucha, bóle głowy;
 • uczucie suchości w ustach, niestrawność, zmęczenie, duszność;
 • nudności, przyrost masy ciała, tachykardia;
 • reakcje alergiczne, takie jak obrzęk naczynioruchowy, wysypki na skórze, świąd, pokrzywka.

Objawy przedawkowania

Podczas odbierania więcej niż jedną tabletkę dziennie u dorosłych pacjentów rozwijać senność, a dzieci – podniecenie i niepokój.

Leczenie takich stanów jest zmniejszona do objawowego leczenia żołądka płukania i zasysania sorbentów.

interakcji

Równoczesny odbiór „lewocetyryzyny” z „” teofiliny w dawce 400 mg, zmniejsza klirens całkowity w pierwszych 16%, ale nie zmienia kinetyki ostatniego.

Wrażliwych ludzi współ-podawanie leku z substancjami, które hamują ośrodkowego układu nerwowego, takich jak etanol, może nasilać działania zwilżającego.

Synonimy, analogi, a koszt leku

Co to jest analogi narkotyków „lewocetyryzyny”? Krople do podawania doustnego mogą mieć ten sam efekt, jak w postaci tabletki. Dlatego niektórzy eksperci zalecają zastąpienie uznanych leków takich środków jak „Pollezin” i „Suprastineks” (krople). Ponadto, analogi tego leku są "Allertsetin '' ZESTRIL '' Alerza", "Rolinoz", "Zirtek", "Zintset", "Tsetrin", "Allertek", "Zetrinal", "Amertil" "cetyryzyna" "Zodak", "Letizen S", "Parlazin".

Jeśli chodzi o synonimy, następnie takie leki obejmują: "Zodak" Allerset-L "" Zenaro "" lewocetyryzyny "Sandoz", "Tsetrilev", "L-CET", "Tsezera", "Glentset", "Suprastineks" "Aleron" Express "" Ksizal”.

Ile ten lek jako „lewocetyryzyny”? Jej cena waha się między 170-290 rubli.

Referencje

Zdecydowana większość opinii na temat leku „Lewocetyryzyna-Teva” są pozytywne. Wielu pacjentów, którzy regularnie cierpią z różnymi reakcjami alergicznymi, bardzo często korzystają z tego leku. Twierdzą oni, że „lewocetyryzyny” jest skutecznym narzędziem nie tylko dla długotrwałego leczenia, ale także pierwszej pomocy w przypadku alergii sezonowych lub całorocznych. Preparat ten pozwala na utrzymanie zdrowia na odpowiednim poziomie, co eliminuje wszelkie nieprzyjemne objawy alergicznego natury.

Wśród negatywnych opinii można znaleźć te, w których mówimy, że lek powoduje senność, zmęczenie i rozdrażnienie. Lekarze, że podczas otrzymywania właściwej dawki leku Wymienione reakcje są bardzo rzadkie.

„Lewocetyryzyna” lub „Cetyryzyna”: co jest lepsze?

To pytanie jest zadawane przez wielu pacjentów, którzy regularnie cierpią z powodu alergii. Eksperci informują, że dwa prezentowane lek skutecznie poradzić sobie z zadaniem. Jednak, jak pokazuje praktyka, „lewocetyryzyny” pokrywa tabletu i eliminuje wiele objawów alergicznych.

Nie można powiedzieć, że „cetyryzyna” Istnieje kilka form wydaniu (krople, tabletki, syrop). Przyczynia się to wygodniejsze w użyciu, szczególnie u dzieci (sześć lat).