322 Shares 1764 views

Kilka słów o tym, jak nauczyć kota do drapak

Kotek w domu – to w porządku. Uważa się, że zwierzęta te oczyszczają aurę i wziąć udział trudności naszego życia. Nie jest jasne, jak oni to robią, ale istnieje wiele dowodów potwierdzających, gdy kot pomógł leczyć nieuleczalnie chory, umierający w tym samym czasie sami. Ale Przedmiotem artykułu jest zupełnie inny – Mercantile. Jak chronić swoje meble i naprawy tych „zbawicieli”, a dokładniej, jak przyzwyczaić kota do drapak?

To pytanie nie jest bardzo istotne dla tych, którzy wzięli kociaka od przedszkola. Najczęściej hodowcy wkładać wiele wysiłku na treningu, a kotek jedzie do nowego domu z dobrze zapamiętanej lekcji. Ale dla tych, którzy zlitowała nad bezdomnymi zwierzętami , i przyniósł go z ulicy, to problem może być ból głowy. Powód jest prosty. Ulica zwierzę nie jest obarczony „ramki”, to idzie do toalety, gdzie chce, i wyostrza paznokcie, też, nie tylko w dozwolonych obszarach. Więc oni są przyzwyczajeni, ponieważ powtarza się z pokolenia na pokolenie. Nie można powiedzieć o rodowodzie, że tak powiem „grzeczne” Koty żyjące wyłącznie w apartamentach. Tu matka przekazuje zdobytą wiedzę do swoich kociąt.

Jak przyzwyczaić kota do drapak? Najlepiej radzić sobie z tym matka-cat. Dlatego nie należy brać kociaka wcześniej niż dwa miesiące po porodzie. Lepiej jest dać więcej czasu na edukację matki. Wierz mi, robią to bardzo dobrze. Wybór zwierzaka, poszukaj właścicieli domów, zawierający kota ojczystego. Jeśli ich dom pachnie moczem, zabrana meble i narożniki – odmówić. Kotek zrobi to samo.

Ale wracając do sytuacji, w której kotek przyszedł do domu przez przypadek. Oto kilka zaleceń, jak przyzwyczaić kota do drapak. Doprowadzenie zwierzęcia tymczasowo (kilka dni), nie ograniczają jego ruchy na małej powierzchni, która wytrzyma tacę i kociąt. Na przykład, korytarz. Uważnie obserwować go, aby zapobiec możliwości wyostrzyć pazury w niewłaściwym miejscu. Po kotek obudził się i zaczął się rozciągać, oddaj je do kociąt i „przypominać” gdzie i co należy zrobić.

Jak przyzwyczaić kota do drapak z minimum „ofiar”? W domu powinien być wyposażony w co najmniej jeden „ciekawe” miejsca, najlepiej w każdym pomieszczeniu, w wymaganym kątem do ostrzenia pazurów. W sklepach zoologicznych można kupić dom dla kota (z kociąt) i mały bar, specjalne kanap tekturowe i nasączone zapachem mięty, że koty zaledwie kochać. W rezultacie – zwierzę będzie ostrzyć pazury na sobie. nie są one bardzo drogie, ale będzie trwać przez długi czas.

Jak przyzwyczaić kota do drapak gdyby nie wybiera coś, co jest konieczne do tego wydarzenia? Będziesz musiał podjąć naukę poważnie. Złapanie tyranem podczas brudnej manipulacji, trzeba wziąć go za grzywę i delikatnie (!) Ze zdobyciem na pysku, z wielką syczenie. Pamiętaj, aby ukarać zwierzę może być tylko w przypadku, jeśli złapać go na gorącym uczynku. Pięć minut później, to już nie ma żadnego znaczenia. Kotek po prostu nie rozumiem, co wycierpiał. Kara powinna być nieunikniona! Byłoby otrzymała jego matka kota.

Wszystkie gospodarstwa domowe rozpowszechniać opryskiwacze czystą wodą. Jak tylko ktoś znajdzie swojego zwierzaka przez obieranie narożniki, konieczne jest, aby rozpylać. Jednocześnie wyrażają negatywne w odniesieniu do zwierzęcia nie jest tego warta. „Nauczyciel” ma być jednym! Z biegiem czasu, kotek rozwijać odruch, tak szybko, jak on przychodzi do tego miejsca – to plusk wody i syczeć (pracę atomizera). Najczęściej trening trwa dłużej niż tydzień.