768 Shares 8595 views

Objawy zapalenia jelit u psów i ich leczenie

Parwowirus jelit weterynarzy nazywa zakaźną chorobą wirusową psów. Objawy zapalenia jelit u psów towarzyszy silne odwodnienie ciała, ciągłe wymioty i biegunka. Często u młodych zwierząt podczas choroby objawia się zapalenie mięśnia sercowego i leukopenię.


Wirus jelit bezpiecznie tolerować bardzo wysokich temperatur (sześćdziesiąt stopni) i średniej kwasowości. Jego działanie nie jest całkowicie pod wpływem alkoholu, żółci, chloroformie i eterze. W stanie zamrożenia (jednostek, kał), psiego parwowirusa, jest w stanie utrzymać przez cały rok.

Wirus ten jest całkowicie zabity podczas wrzenia. Formaliną, wodorotlenek sodu lub potasu zabić przez jeden dzień.

Psy mogą zachorować w każdym wieku jelit. Często chore szczenięta w wieku od dwóch tygodni do jednego roku. Rzadziej choroba starszych psów. Miniaturowe rasy najczęściej cierpią parvovirsunym jelit.

Choroba zazwyczaj przenoszone przez kontakt z zakażoną normalnego psa. Pewne niebezpieczne są gryzonie, różne owady, odchody psów chorych, a nawet sam człowiek.

Znacząco zwiększa ryzyko infekcji jelit w złej pielęgnacji psów i karmienia. Może prowadzić do choroby:

– stres;

– różne operacje;

– niektóre robaki;

– znaczne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Objawy zapalenia jelit u psów:

– Odmowa paszy dla zwierząt;

– regularna wymioty, w którym śluz jest nieobecne;

– ciężka biegunka;

– kał żółte lub szary kolor, śluzu, krwi lub w postaci wodnej o bardzo ostrym zapachu;

– objawy zapalenia jelit u psów czasami są wyrażone w klęsce układu oddechowego;

– temperatura ciała wzrasta do czterdziestu jeden stopni.

Objawy zapalenia jelit u psów pojawia się bardzo wyraźne. Błona śluzowa pęcznieje jelit staje się nierówny i stan zapalny, często pojawiają się na erozję. Śledziony wzrosła do sercowego występuje tam i z włóknieniem powłoki. Zapalenie jelit u psów są bardzo zapalenie węzłów chłonnych.

Okres inkubacji trwa od czterech do dziesięciu dni. Według smutnych statystyk, umrzeć od pięciu do trzydziestu procent psów.

Wymioty i biegunka szybko doprowadzić do ciężkiego odwodnienia, wstrząsu śpiączka. Szczenięta często nie przenieść tego stanu, i umrą w ciągu trzech dni. W ostrej postaci choroby pies może umrzeć na pięciu do sześciu dniach od rozpoczęcia choroby.

Diagnoza jest zazwyczaj na podstawie danych klinicznych, patologicznych epizootologicheskih. Obecność na wymioty psów i biegunki, które nie mogą być traktowane z silnymi antybiotykami, punkt bezpośredniej infekcji jelit.

leczenie jelit powinien być skierowany bezpośrednio na eliminację biegunki i wymioty, odwodnienie, aby zatrzymać zwierzę. Po tym następuje zajęcie kilka wtórnych zakażeń i mleczanowej.

Każdego dnia należy podać chorego psa od trzydziestu pięciu do czterdziestu mililitrów płynu na kilogram masy ciała. Weterynarzy pies dożylnie roztwór chlorku pięciu do dziesięciu procent uzupełnienia jonów chlorkowych w organizmie. Biegunka jest eliminowane przez otaczającą narkotyków. Można użyć rokitnika zwyczajnego (jedną łyżeczkę trzy razy na dobę) lub olej parafinowy. Przeciwko zapalenie jest konieczne, aby dać psu wywar z rumianku, jedna łyżka trzy razy dziennie.