180 Shares 5180 views

Właściwa opieka dla chomików – klucz do zdrowia

Istnieje wiele rodzajów zwierząt domowych, które nie przynoszą widocznych korzyści. Nie dają mleko do nich ciętym wełna, z nich nie zrobić kebab. Co więcej, nie chronić dom i nie łapać myszy. Ale mimo to, te zwierzęta są zwierzaki ich właścicieli. Oni po prostu się nas uszczęśliwić swoją obecnością i stworzyć pozytywną atmosferę w domu. Ponadto, jeśli rodzina ma dzieci, opiekę nad zwierzęciem uczy młodszego pokolenia do dyscypliny i odpowiedzialności. I idealnym wyborem w wyborze zwierzęcia dla dziecka jest wspólnym chomika. Te gryzonie są dość mało wymagająca, nie trzeba chodzić albo karmić jakieś specjalne jedzenie. I troska o chomik nie przyniesie wiele kłopotów. Ale dziecko może bezpiecznie bawić się z bestią, a zachowanie dorosłego przyniesie radość.


Przede wszystkim na utrzymanie domu pasować chomików syryjskich i kilka gatunków karłowatych swoich „braci”. Te zwierzęta żyją długo, około 2-2,5 roku, ale opiekuńczy stosunek ich długości życia może zostać przedłużony o półtora roku. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo dbać o chomika. Najpierw musimy wybrać odpowiedni „mieszkania” dla tych zwierząt. Jeśli chomika w domu sam, to nadaje się do standardowej komórki, która jest dostępna w każdym sklepie zoologicznym. Oczywiście, istnieje kilka rodzajów karłowatych chomików, które można łatwo dostać się na parę w „płaskim”. Ale sposób, większość ludzi te gryzonie są samotnikami natury. A jeśli masz tej samej płci zwierzęcia w małej klatce parę, ich rywalizacja może nawet doprowadzić do śmierci.

I dla zawartości pary te futrzane zwierzaki zajmie dość pojemną klatkę. Jego długość musi wynosić co najmniej 50 cm i powinna być 2-3 piętra. Może to być zwykły klatki drucianej z dnem z tworzywa sztucznego. Można również zakupić więcej „czubatą” komórka wyposażona w specjalne tunele. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy właściciel jest gotów zainwestować w swojego zwierzaka. I opiekuńczy dla chomików, a zwłaszcza ich mieszkań – procedura ta jest prosta, ale wymaga pewnej ilości czasu. Ta komórka wystarczy okresowo czyste i umyć.

W komórkach tych zwierząt potrzeba coraz śmieci. I może być stosowany jako trocin, kawałki papieru lub drewna wypełniaczy. Jest to bardzo ważne, że ma właściwości chłonne. I znaleźć dobrą pościel dla tych zwierząt może być w normalnym sklepie zoologicznym. nie powinny być wykorzystywane do tej pracy, która jest następnie wydrukowany. Ze względu na to, zwierzę może pojawić się problemy z oddychaniem. Nie jest również wskazane, aby korzystać z wiórów drzewnych o silnym zapachu. Oni też mogą mieć wpływ na zdrowie chomika.

Chociaż chomiki są doskonale przystosowane do życia w domu i szybko przyzwyczaić się do ludzi, dzikie instynkty nadal „śpi” w swojej istocie. W szczególności jest to instynkt samozachowawczy. Rzeczywiście, żadne zwierzę nie będzie spać na otwartej przestrzeni, gdzie mogą stać się łupem dla drapieżników. Dlatego dbając o chomików wymaga ich obudowa była zaciszne miejsca. Tam istota może ukryć i czuć się bezpiecznie. A ponieważ chomiki obudzić w nocy i spać w ciągu dnia, jest to ciche miejsce będzie im służyć „snem”. Nawet te małe zwierzęta nie przeszkadzają, a niektóre zabawki. Pomagają one utrzymać je w dobrej kondycji. Jak chomiki są czyste zwierzęta. Lubią oczyścić sierść w łaźni z piaskiem. Dlatego właściciel musiał dostarczyć je z tym „produktów higienicznych”. Wziąć piasek na ulicy nie jest zalecane, ponieważ może to być bakterie lub pasożyty. Piasek dla szynszyli, sprzedawane w sklepach zoologicznych, i jest idealny dla tych gryzoni.

Główną cechą, która odróżnia gryzoni i innych zwierząt, jest struktura zębów. Ta klasa zwierząt jest wyjątkowy. Znajdują się one na dnie, a górna szczęka jest umieszczony na parze dużych siekaczy. Te zęby nie mają korzeni? i rosną aż do śmierci zwierzęcia. To samo odnosi się do chomików. A więc są zmuszeni do ciągłego szlifowania noży. W tym zakresie opieki dla chomików żyjących w niewoli, i wymagają opieki dla swoich zębów. Aby to zrobić, muszą stale w klatce umieścić kawałek drewna, a następnie zwierzęta same muszą poradzić sobie z ich siekaczy.

Dobre odżywianie nie jest na ostatnim miejscu w celu zapewnienia właściwej opieki chomików. Pasza dla tych zwierząt musi być w odpowiednich proporcjach i wystarczające są elementy, które są mu potrzebne do energii powstawania i wzrostu. A do tego potrzebują chomiki minerały, tłuszcze, białka, węglowodany, witaminy i wodę. Wszystko to jest w specjalnych mieszanek paszowych przeznaczonych dla chomików. A ponieważ te gryzonie są nocne życie, i trzeba je nakarmić w nocy, około około 8 pm. Można również dać im jedzenie, a nawet w nocy. Żywność dla nich powinien być świeży i łagodny.