870 Shares 3042 views

Guma na „pole” – co wybrać?

SUV VAZ „Niva” został pierwotnie opracowany jako pojazd drogowy. Posiada napęd na cztery koła i strukturę nośną, dzięki czemu świetnie pokonuje wszelkie przeszkody. Jednak niektórzy właściciele samochodów nie mają wystarczająco dużo, a oni zaczynają zmieniać ich przyjaciela żelaza w prawdziwym potworem – zdobywca terenu. A pierwszym krokiem, który wyróżnia kierowców, wykonując strojenie – jest wybór odpowiednich opon. W tym artykule, będziemy rozumieć, co ma gumę na „pole” dla opon terenowych i jakie rozmiary do wyboru.

średnica

Przede wszystkim, przed zakupem należy dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie na kole przyszłości. W zasadzie, to wszystko zależy od preferencji i stopnia usprawnień. Często kierowcy, którzy działają w ich samochód wyłącznie na wycieczki poza miasto (w lesie, łowiectwa i rybołówstwa), wybierają opony o średnicy 29 cali. R16 opony na „pole” to podstawa, więc różnica w 13 lub więcej cali pociąga za sobą nie tylko znaczne zwiększenie prześwitu, ale także długofalowe ulepszenia systemu działa, jak po prostu nie dużych opon vlezut w łuki. Ponadto, ze względu na duży rozmiar kół interwencja jest wymagana w skrzyni biegów, a przełożenia fabrycznych nie są w stanie zapewnić normalnej jazdy opony 33-calowych. Według wielu właścicieli samochodów, najbardziej odpowiednie opony na „pole” powinna mieć rozmiar 29 do 31”.

Wybierz typ opony

W tej chwili wśród wielu ofert dwa podstawowe typy opon może być zidentyfikowany dla entuzjastów tuningu. To błoto i skrajne opcje. Jeśli chodzi o pierwszy gatunek, tego typu koła radzi sobie z pokonywanie małych przeszkód w postaci moczony polnej drodze lub trawy. Ale w tej dziedzinie, aby pomóc jego kierowca autobusu. Ze względu na duże bieżnika i boczne przeciągów to opona na „pole” jest w stanie dostarczyć samochód w dowolne miejsce w kraju – nawet do odległych jezior, nawet w terenie górzystym. Jeśli chodzi o pokonywanie bagien i kałuże błota, ten typ opony jest również radzi sobie z takimi problemami. Jednak warto pamiętać, że błoto opony letnie i zimowe na „pole” jest na tyle miękki, więc do pracy w terenach górskich powinna nabyć koło z dużą ilością strun.

I drugi typ – ekstremalne opony. Opona ta opcja ma bardzo silne i duże łapy. Dlatego te koła szczególnie popularne wśród fanów imprez zawodowych (wiece, na przykład). Z różnych urazów i skaleczeń opona jest ubezpieczony na 100 procent, a szkoda to może być tylko specjalny młynek na metalu. Taka wysoka wytrzymałość osiąga się kosztem grubej warstwy kordu, która nie pozwala na obce przedmioty wewnątrz komory. Jednakże, pomimo obecności dużego ciągnika bieżnika, które mogą dostać „Pole” od wszelkich bagna, to opona może być stosowana przy drodze asfaltowej. Dlatego, jeśli używasz samochodu w przeważającej części na chodniku, stosuje ekstremalne guma nie jest konieczne.