884 Shares 1832 views

Jak semoliny farby DIY? Wszystkie metody produkowania alternatywę, kolorowego piasku

Dla kreatywności dzieci dziś oferuje szeroką gamę materiałów i technik. Jest zyskuje coraz większą popularność takiego niezwykłego rodzaju robótek ręcznych, jak rysunek kolorowego piasku. Już obecnie na rynku można znaleźć zestawy do tworzenia rzemiosła w tej technice w domu. Problem polega na tym, że te zestawy, składające się z piasku i zdjęć do koloru, są często niewspółmiernie kosztowne. W razie potrzeby, można to zrobić w robótek w domu przy użyciu kolorowego zad. Jak farby semoliny kreatywności dzieci, za pomocą improwizowanych środków i materiałów?

Przygotowanie barwnik w domu

Jednym z wariantów kolorowanie zboża – z użyciem farb i alkoholu. Wziąć małą miskę lub słoika. Wymieszać guasz wybrany kolor (1 godz. L.), wódka (2 godzin. L) i wody (2 godzin. L.). W jednorodną ciecz tuszu wlać semoliny. Zad powinien dobrze wymieszać i grind do malowania nad nim równomiernie. Jak malować bez grudek semoliny? To bardzo proste – dokładnie zagnieść je ręcznie. Po upewnieniu się, że dobra farba na zadzie, przesiać ją przez sito na kartce papieru i pozostawić do wyschnięcia. Jak alkohol szybko odparowuje, kasza manna wyschnięcia na kilka minut i będziesz mógł rozpocząć pracę.

Jak malować z gwasz semoliny z blenderze?

Jeśli masz co ręka jest robot kuchenny lub blender, można pokolorować jęczmień bez alkoholu. Mieszać gwasz wodą farby można dodać dowolnie, w zależności od żądanego nasycenia koloru. Uzyskaną mieszaninę wlać do misy i do tego wlać grys. Następnie dobrze wymieszać, zad nie powinno być zbyt mokry. Wlać gotową mieszankę na papierze i pozostawić do wyschnięcia w ciepłym miejscu. Ta wersja malarstwa zbóż jest idealne, jeśli chcesz uzyskać dużą liczbę kolorów „piasek”. Jeśli w jednym czasie namalował kilka partii zbóż w różnych odcieniach, nie zapomnij umyć blender dobrze po każdym kolorze.

Barwienie zboża kredki

Jeśli masz co ręka jest niepotrzebne kredki do rysowania przewodów lub ołówkiem, mogą być również wykorzystywane do produkcji kolorowych „piasek”. Jak malować semoliny w domu z wykorzystaniem takich barwników? Mielenie ołowiu lub barwione kreda pyłu się stan. Następnie wymieszać otrzymaną farbę z kaszy. Mieszać, kasza manna powinny być kolorowe. Ponieważ ten sposób malowania nie wymaga dodawania wody, należy zboża może od razu, bez marnowania czasu na wyschnięcie.

pomocnych wskazówek

Teraz, gdy wiesz, jak malować gwasz semoliny, ale co jeśli farba nie jest w zasięgu ręki? Teoretycznie możliwe jest, aby używać innego barwnika, na przykład, żywność. Najważniejsze, że wybrany kolor farby dał wystarczająco dużo o minimalnej zawartości wody. Staraj się nie zmoczyć zad zbyt dużo, inaczej zacznie puchnąć i „piasek” efekt, nie dostaniesz. Farbować semoliny każdorazowo przed twórcze zadanie nie zawsze jest wygodne. Wystarczy mieć zapas gotowy „piasek” w różnych kolorach. Przygotuj wyraźne słoje o tym samym rozmiarze i przechowywać je w kolorowym zadzie po wysuszeniu.

Jeśli zrobiłeś coś źle i kasza zamrożone nierówne, spróbuj mash je ręcznie lub za pomocą wałka do ciasta. Spróbuj poeksperymentować z ilością barwnika użytego do jednej porcji płatków. Dodając więcej lub mniej farby, można zmienić intensywność kolorów. Oczywiście, jak kolor semoliny, w jasnym odcieniu lub wyciszony, to zależy od ciebie. Ale jeśli chcesz, nawet przy zastosowaniu podstawowej palety kolorów, można uzyskać całą kolekcję „piasek” wszystkich możliwych kolorach.

Pomysły dla „piaszczystych” kreatywności

Teraz znam wszystkie sposoby, jak malować semoliny dla rzemiosła. Ale co do stworzenia z gotowym kolorowym zboża? „Piasek” rysunek jest wykonywana w następującej techniki: weź kartkę papieru z wydrukowanym obrazie być barwione lub ręcznie narysować kontury. Następnie, PVA klej z pędzelkiem pokrywać wszystkie miejsca, które muszą być pomalowane. Ostatnim etapem jest najbardziej interesujący – warstwa klejąca powinna być traktowane kolorowych ziaren. Usuń nadmiar serwetką i pozostawić do wyschnięcia. Obraz gotowy na bok na czas z boku, a po jej delikatne suszenie strząsnąć nadmiar.

Ta sama technika może być urządzone i niektórych nieporęcznych przedmiotów, takich jak wazony na kwiaty lub stanąć na ołówki. Ostrzeżenie: jeśli ozdobić kasz rzeczy używane w domu, w końcu przykryć 1-2 warstw lakieru bezbarwnego powszechnej. Starają się wymyślać i tworzyć jeszcze kilka artykułów z tego interesującego materiału, bo wiesz jak malować semoliny. Kreatywne zajęcia z kolorowego piasku jest zalecana dla dzieci od 1,5-2 lat. Zaproponuj ciekawe formy robótek dla swoich dzieci, a oni go kochają.