283 Shares 6785 views

Decoupage na szkle

Francuski „decoupage” oznacza wyciąć. I po rosyjsku – zrobić „cukierka” z najbardziej popularnych materiałów pod ręką, innymi słowy, aby stworzyć wspaniały piękną rzecz papier z recyklingu: kolorowe wycinki, serwetki, Kopie wykonane na kopiarki, itp Taki prosty sposób ozdobić różne przedmioty stał się bardzo popularny w Europie Zachodniej w XVIII wieku. Następnie niezwykle ceniony meble, ręcznie malowane. Malowidła zdobią drzwi domów, Parawany dekoracyjne, drobnych artykułów gospodarstwa domowego. Ta pasja hołd Antuan Vatto, Jean-Honoré Fragonard i innych znanych malarzy wyrafinowany wieku. Oczywiście, takie rzeczy kosztują bardzo drogie, więc mebli, sprawia, że piękne meble, ale nie są w stanie pracować z pędzlem, zastąpiły ręcznie malowane wycinanki, które są tak starannie i starannie wklejony, które odróżniają je od prawdziwego malarstwa było niemożliwe.

Obecnie zainteresowanie ręcznego kreatywności w różnych formach ożywił do życia wiele bardzo ciekawych technik i metod dekoracji i prostoty i dostępności inżynierii tkankowej stało się bardzo popularne. wycinki papieru zdobią meble, naczynia, lustra, ramki do zdjęć i więcej. Współczesnych mistrzów, wykorzystując szeroką gamę dostępnych materiałów, zrobić Decoupage na szkle i drewnie, tkanin i ceramiki, dodając kolorowe cut złocone, tłoczone pasty, nadaje objętość, lakier krakelyurnym, produkt był w wieku stosując siatkę drobnych pęknięć.

Decoupage na szkle pozwala udekorować wyrafinowany wystrój konwencjonalne produkty wykonane z przezroczystego szkła. Wazony, talerze i szklanki są przekształcane w wykwintnych obiektów jak przyjść do nas z przeszłości, lub, wręcz przeciwnie, utworzony niedawno przez jakiś śmiały awangardy.

Aby wykonać decoupage na szkle trzeba dowolny element wykonany z przezroczystego szkła, wzorzyste serwetki, PVA kleju rozcieńczonego niewielką ilością wody lub specjalnego kleju do decoupage, farb akrylowych, jeśli to konieczne, aby przejrzystego białego szkła matowego koloru, farba akrylowa, aby zabezpieczyć pracę. Jak decoupage na szkle? Bardzo proste. Najważniejsze jest to, aby wykonać bardzo starannie, technika ta nie znosi pośpiechu.

Obiekt szkło przed pracą dokładnie oczyścić, a jej powierzchnia jest odtłuszczona z alkoholem. Z rysunku pielucha jest cięty wzdłuż konturów, wierzchnia warstwa jest usuwana i podpaska jest przyklejona starannie z miękkiego kleju pędzla na powierzchnię szkła, w którym klej jest nakładany na papier. Cięcia na płytę nakłada się na odwrotnej stronie twarzy w dół do rysowania dobry połysk przez szybę. Po wyschnięciu nadmiar kleju wokół obrazu jest zmyta z wacikiem lub szmatką. Jeśli chcesz zmienić kolor szkła, cała jego powierzchnia na tylnej stronie jest pokryty farbami akrylowymi wyjątkiem wklejone wycinki i przycinania po wysuszeniu plamę po niewłaściwej stronie białego akrylu, więc wzór bieżnika bardziej jasno i obrazowo. Dodatkowe inlay różne obwody lub złoto może być osadzone na przednich bocznych płyt, zarówno od wewnątrz do stosowania farb akrylowych. Końcowy etap: – nałożenie warstwy lakieru ochronnego, aby zapobiec aplikacja i warstwę farby przed ewentualnym uszkodzeniem. W ten sam sposób przeprowadzić decoupage na szklane wazony i kieliszki, należy wziąć pod uwagę tylko, że obraz jest przyklejona do wewnętrznej strony wazon lub szkła, nie pozwoli im wlać do wody lub napoju. Dlatego też, jeśli elementy te zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem, decoupage na szkle odbywa się na przedniej powierzchni bez użycia farb akrylowych.

Można zrobić decoupage na szklane drzwi wewnętrzne i drzwi szafy. technika decoupage bardzo dobrze z malowane kolorowe kontury lub barwione szkło farby. W krótkim, jak każdy ręcznej pracy, decoupage – przestrzeń dla wyobraźni.