768 Shares 2514 views

Odsłonić najbardziej użyteczne i zabawne tajemnic „Google”

Każdy z nas uważa się dość zaawansowany w odniesieniu do korzystania z internetu. Przynajmniej zasięgnąć informacji z pewnością zna każdego i gdzie to zrobił nie ma wątpliwości. No, może ten artykuł będzie potrząsnąć swoje przekonania firmy. Następnie będziemy ujawniać pewne tajemnice „Google”, z których większość „zaawansowanych użytkowników” nie zdają sobie nawet sprawy. Po zapoznaniu się z nimi, będziemy odkrywać nowe horyzonty przestrzeni wirtualnej. Tak, twoja uwaga superpoleznye sekrety wyszukiwania Google.


Jak zwykle wpisuje zapytanie w polu wyszukiwania? Wystarczy napisać słowo lub frazę i kliknij przycisk „Szukaj” lub Enter. Oczywiście, w końcu możemy uzyskać wiele informacji w formie linków, z których większość jest bezużyteczna. W rezultacie, uważamy, że nie jest (lub nie całkiem) szukaliśmy. A wszystko dlatego, że nie wiedział, jak to zrobić dobrze. Dowiedz się, jak znaleźć odpowiednie informacje w Internecie, aby pomóc te tajemnice „Google”.

Szukaj w określonym języku

Jeśli trzeba szukać emisja była w jakimś konkretnym języku, użyj do tego operatora wyszukiwania Lang. Praca z nim jest łatwa. W polu wyszukiwania wpisz je, a następnie poprzez skrót grubego języka, informacje, na których można znaleźć. Na przykład dla języka angielskiego byłoby pl, dla ukraińskiego – Wielka Brytania, dla Francuzów – fr, i tak dalej.

Wyszukaj na stronie

Jeśli trzeba znaleźć żadnych informacji na specjalnej stronie internetowej, należy użyć do tego specjalnej stronie: operator. Po dwukropku, wpisz adres strony internetowej i żądania. Wyniki wyszukiwania będą się linki do stron o tym szczególnym zasobem.

Wyszukiwanie wg typu dokumentu

Powiedzmy, że nie trzeba po prostu strona internetowa zawierająca informacje określone w zapytaniu i dokumentu określonego typu (na przykład, .pdf lub .xml). W tym celu używamy mim operatora i dwukropek napisać rodzaj żądanego dokumentu.

wykluczenie Szukaj

Jeśli nie chcesz w wynikach wyszukiwania i zobaczyć słowo, to można wykluczyć ze swojej wyszukiwanie, wstawiając znak „-”. Na przykład, "Apple Stiv Dzhobs-".

Szukaj z

Aby dokumenty znalezione na żądanie zawierają określone słowo / frazę, dodaj go poprzez umieszczenie znaku „+”. Na przykład: "Ranking najlepszych komediach + Adam Sandler". Należy pamiętać, że miejsca po „plus” jest nie na miejscu.

Znaleźć miejsce

Jeśli szukasz konkretnego środki, ale słowo to po prostu z mojej głowy – to nie ma znaczenia. Zamiast tego położył „*”. Bardzo cytat cytowane. Na przykład, „Najwyższa mądrość -. * Dobra i zła”

Szukaj oferta

Jeśli trzeba wejściowych słowa w zapytaniu są w tym samym zdaniu, należy użyć symbolu „&”. Potem w poszukiwaniu wyniki są tylko wyniki, w których wszystkie słowa kluczowe są stosowane razem w tym samym zdaniu.

W każdej przeglądarce pracuję wszystkie te tajemnice. „Google Chrome” nie jest wyjątkiem. Przy ich pomocy można znaleźć dokładniejsze informacje, zamiast próbować złapać wyszukiwarkę wybitnych górach wyników, które będą bardzo cenne.

Ale nie sądzę, że jest to. Mapy nie są jeszcze w pełni ujawnione. Wychodzimy z poważnych informacji w zabawy, ale całkiem interesujące. Ci 10 tajemnic „Google”, które są zdolne do myśli, a przynajmniej zainspirować. Krótko przejść przez nich.

śmieszne efekty

Pierwsza tajemnica – fajne efekty, które mogą być uzyskane poprzez wyszukiwarki. Przejdź do strony głównej i wpisz poszukiwaną frazę:

  • „Plandeka” – co to jest? „Google” został wypaczony.
  • „Zerg Rush” – strona wyszukiwania jest zniszczony zaatakował go zerami.
  • „Czy beczkę” – strona główna odwija, obracając o 360 stopni!

Translator "Google"

On również posiada sekrety „Google”. Jeden z nich – beatbox. Poprzez wprowadzenie specjalnego frazę "pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk" w oknie i przenoszenie go na język niemiecki, można słuchać bardzo interesujący beatbox (naciśnij "Beatbox" na przycisk, który jest przeznaczony na podsłuch tłumaczenia).

przetwornik

W wyszukiwarce „Google” jest obecny konwerter aby dowiedzieć się dolara, na przykład. Aby to zrobić, wpisz „USD do euro” i będziesz miał odpowiedź gotowa. Teraz starają się dowiedzieć, ile papugi boa. Odpowiedź jest również tam.

Chiński "Google" -shutnik

Wyszukiwarka Google chiński posiada funkcję, która pozwala na wyszukiwanie obrazów na wszelkie prośby. Spróbuj zrozumieć siebie: www.google.com.hk/intl/zh-CN/landing/shuixia/.

pomóc w znalezieniu

Już raczej znudzony z prośbą, aby pomóc znaleźć coś w Internecie? Same w sobie nie mogą. Nie jest konieczne, aby być zły, ale raczej śmiać razem, podając link do odpowiednio nazwanej kak-iskat.ru.

"Google" -kreativ

Z pewnością wszyscy od dawna wiadomo, że „Google” nie próbuje przegap ważnych zdarzeń / świąt i zaznacza je na swojej stronie internetowej, tworząc tak zwane „gryzmoły”. Niektóre z nich są szczególnie interesujące. Na przykład, można pobrenchat gitary, stworzony na cześć urodzin Les Paula. Pamiętasz wszystkie ulubione w ostatnim meczu Pac-man? Teraz jest to możliwe do gry Doodle.

Google Sekrety RSS

Jeśli korzystasz z czytnika RSS „Google”, a następnie spróbować będąc w nim, wprowadź następującą kombinację strzałki w górę: * 2 * 2 w dół, lewo-prawo * 2. Zdejmuje prawdziwy ninja!

"Google" i YouTube

Są tajemnice „Google”, ukryte w „YouTube”. Pierwszy – fortepian. Aby to zrobić, należy włączyć wideo i rozpocząć odtwarzanie numerów umieszczonych nad klawiaturą.

Kolejna zabawa trik – wąż. Podczas oglądania dowolnego pliku wideo szybko zaczynają naciskać w górę iw dół na przemian. Do Twojej dyspozycji – gra w węża.

podsumować

Są zabawne i użyteczne sekrety utrzymuje Google. Powiedz mi, bo zanim się o nich i nie wiedział? Teraz można słusznie nazwać się zaawansowanym użytkownikiem Internetu, który nie tylko wie, jak poprawnie szukać informacji w „google”, ale jak to zrobić z humorem.