468 Shares 2513 views

Morze Jońskie. Ośrodki Morza Śródziemnego

Prawie wszystkich mórz ludzi dało nazwę swojego koloru. Morza w tropikalnych strefach ciemnoniebieski (lub niebieski) w półce – zielonkawym, jak w mętną przybrzeżne – z żółtawym odcieniem.

Morze Białe, najprawdopodobniej, nazwę otrzymała dzięki lodzie śnieżnobiałej i śnieg pokrywa go na zimę.

Morze Czarne został powołany ze względu na silne ciemnienie w pochmurnej pogodzie. Chociaż nie ma innego założenia co do pochodzenia nazwy. Powszechnie wiadomo, że wszystkie elementy wypukłe z tym morzu głębokościach, oczerniać. Dzieje się tak ze względu na wysoką zawartość siarkowodoru na głębokości 200 m (w tym morza). Fakt ten jest znany współczesnego człowieka, ale nasi przodkowie, oczywiście, nie wie o tym i dlatego obawiali się i przypisuje tę morze wyjątkowo okropny moc.

Morze Czerwone zawdzięcza swoją nazwę mikroskopowego czerwony (brązowy) z alg i czerwonych skał otaczających.

Wody Morza Żółtego są kolorowe cząstki gliny, przemywa wodach przybrzeżnych.

joński Morze jest również nazywany Violet. Staje się fascynujący jasny purpurowy (fioletowy) kolor o zachodzie słońca. Nawiasem mówiąc, ION jest tłumaczony z języka greckiego, podobnie jak „Violet”. Spośród pięciuset gatunków fiołków półkuli północnej prawie wszystkie z charakterystycznym fioletowym odcieniu.

Morze Jońskie znajduje się pomiędzy Krety i Sycylii (bałkańskiej i Półwysep Apeniński). Cieśnina Otranto łączy go z Morza Adriatyckiego i policzenia – z Morzem Tyrreńskim.

Morze Jońskie myje południową część Włoch (Sycylia, Basilicata, Kalabria, Apulia), Grecji (Korfu, ok. Kreta, Peloponez, Attyka, zachodniej i środkowej Grecji, Epirus) i Albanii (Vlora). Jego powierzchnia – ok. 170.000 km, a maksymalna głębokość znaku jest 5121 m (miarą maksymalnej głębokości i więcej Morza Śródziemnego). Dół – forma dołu pokryta jest mułem. Wzdłuż wybrzeża – pylastej piaskiem, na wybrzeżu – piasek i Coquina częściowo. Nawiasem mówiąc, Morze Jońskie – część Morza Śródziemnego, a także na Morzu Egejskim, Adriatyk, Baleary, Tyrreńskim.
Morze Śródziemne ma bardzo chropowaty wybrzeża. Projekcje lądowe podzielone są na wodach częściowo izolowane z własnymi nazwami.

Słynne kurorty Morza Śródziemnego – Sardynia, Kreta, Nicea. Cieszą się specjalną, zasłużoną popularnością wśród turystów.

Sardynia (Italie I) – raj z dziewiczych plaż i dziewiczych, olśniewające pięknych lasów. Zachowane ślady starożytnych cywilizacji Hiszpanów, Rzymianie i Fenicjanie – pokaz ekscytujące, inspirujące. Starożytnych ruin i nowoczesne krajobrazy współczesnych miast jest naprawdę fascynujące. Tutaj zawarte są fascynujące szlaki turystyczne przez Costa Smeralda i Gennargentu, tylko tutaj można zobaczyć na własne oczy w dzikich różowych flamingów, zabawny uszczelek i rozbrykany koni. Miłośnicy wędkowania Sardynii gotowi dać niezapomniane wrażenia z nocnego połowu. Spacer przez mistycznych jaskiniach i relaks w dziewiczych plażach ciepłych zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Kreta – podobno zawsze i odą do najpiękniejszej greckiej wyspie, docierane przez trzech mórz Once (Libijskiej, Egejskiego, Jońskiego). Po Kreta była centrum starożytnej cywilizacji minojskiej, jeden z najstarszych w Europie. Klimat wyspy – umiarkowany, „aksamitny”. Główne atrakcje – Fortezza (Zamek w Rethymno), starożytne ruiny w Gortyna, Malia, Knossos, Festa. Chociaż atrakcją mogą być uznane, a cała wyspa.

Nice – magiczny kawałek Francji, krawędź wielkich Alp i Prowansji. Jasny karta Nice – Promenade des Anglais z jego eleganckich, wspaniałych pałaców. Sympatyczne – piękny bukiet z tradycji i kultury, która słynie z białych plaż, pięknych wysp Lerins, ciekawa wycieczka. W letnie wieczory są otwierane liczne przytulne bary i restauracje, połyskujące opalizujące sygnalizatory dekoracji disco. Wystawne bale i pikniki z zapalającego tańca ludowego zamieni się w prawdziwą ucztę wypoczynkowego.