431 Shares 3594 views

Beach "Morjim" (Indie, Goa): zdjęcia i opinie

Beach "Morjim" – to indyjski raj. Piaszczysta plaża posiada niewielką liczbę ludzi, pięknej przyrody i bogatej liczby zwierząt i ptaków. Oraz, dodatkowo, Morjim stał się jednym z pierwszych osiedli, gdzie była duża diaspora imigrantów z krajów WNP, co niewątpliwie miało wpływ na lokalną kulturę. Proponujemy zapoznanie się więcej szczegółów na temat tego wspaniałego miejsca.

Trochę o Morjim

Morjim – mała osada. Ale wieś stała ośrodku dzięki plaży. Beach „Morjim” (Goa) znajduje się w północnej części ujścia rzeki Chapora. Wyciągnął do trzech kilometrów i jest całkowicie pokryta piaskiem. Z dowolnego miejsca na wsi do plaży można dotrzeć w ciągu piętnastu minut.

Stosunkowo niedawno, „Morjim” było praktycznie niedostępne dla turystów. Mimo wszystko, to łączy wyspę z cywilizacją mostu drogowego. Zanim został zbudowany tam w kawałku raju można skorzystać z promu. Chociaż dzisiaj Morjim, pomimo dużej liczby turystów, także pozostaje słabo zaludnionych.

W południowej części plaży jest nazywany "Turtle Beach" (Turtle Beach). A wszystko ze względu na fakt, że co roku tutaj pełzanie żółwie składają swoje jaja. Ponadto, nie można znaleźć dużą liczbę ptaków morskich. I jeszcze żył unikatowy oliwy Ridley żółwia.

Plaża jest oddzielona od głównej ulicy miasteczka z dużymi drzewami. Ilość pasma piasku prawie 50 metrów. Głębokość morza wzrasta stopniowo.

Klimat obszaru, na którym znajduje się plaża „Morjim”

Goa (zdjęcie powyżej) jest charakterystyczny klimat od innych tropikalnych miejsc. Dlatego w miejscowości Morjim od czerwca do września trwa pora deszczowa. Największą ilość opadów występuje w czerwcu i lipcu. Wtedy ich wartość zaczyna się zmniejszać stopniowo. Deszcz nie może zatrzymać się na kilka dni. Ale nawet tak, temperatura w tym okresie wynosi od 25 do 35 stopni Celsjusza. W godzinach wieczornych spada do +20.

Od października do maja w Morjim ustawić stosunkowo suchą pogodę. Opady deszczu spada niemal do zera. Temperatura jest zwykle utrzymywana na poziomie 30-35 ° C. Nawet w nocy jest zimno rzadko.

temperatury wody przez cały rok jest 26-29 stopni. A kilka dni ocean nagrzewa się do 35 stopni.

Atrakcje w jednej z najspokojniejszych miejsc?

Pomimo faktu, że Morjim oferuje spokój, nie może być świetna zabawa. Miejscowi są bardzo lubiący różnych świąt i rozrywki. W związku z tym, na plaży i na wsi na stałe w wielkim stylu obchodzony nie tylko krajowych i lokalnych świąt, a nawet mecze piłki nożnej. Jedna z najjaśniejszych obchodów Holi jest festiwal, który odbywa się na początku marca. Mieszkańcy organizują tańce, malować skórę jasnych kolorach i zorganizować walczy kolorze wody – tak spełniają sprężynę. Rosyjski diaspora nie pozostaje w tyle tubylców. Często wybiera różne imprezy i wydarzenia społeczne, gdzie goście są rozpatrywane przez moskiewskich didżejów.

Miłośnicy sportu mogą korzystać z windsurfingu, kitesurfingu i paralotniarstwa. Na wybrzeżu można nie tylko wypożyczyć sprzęt i odzież, ale również znaleźć instruktora.

Ale plaża „Morjim” (na zdjęciu powyżej) – nie jest tylko miejscem do rekreacji. Następnie otwórz dużą liczbę ośrodków jogi i ajurwedy salonach Indian medycyny tradycyjnej. A jeśli się na wakacje z dziećmi i chcą się zabawić bez nich, dla facetów pracujących rosyjskiego przedszkola.

W pamięci wypoczynku można kupić w niskiej cenie biżuterii, rzemiosła i innych pamiątek wykonanych przez lokalnych mieszkańców z drewna, gliny i metalu. Na szczęście, na wybrzeżu jest wiele sklepów z pamiątkami. Można również kupić ubrania i domowego w stylu indyjskim w lokalnych sklepach.

Charakterystyczną cechą jest to, że Morjim zwykle nocne życie tutaj nie jest (np, dyskoteki i kluby nocne plaża). Wszystkie zakłady (kawiarnie i restauracje, sklepy itp), znajduje się na plaży, działają tylko w godzinach dziennych. Ten porządek władz lokalnych związanych z cechą życia żółwi.

Atrakcje, czy to, co można zobaczyć na słabo zaludnionych plaży

Jedną z głównych atrakcji architektonicznych plaży „Morjim” to starożytna świątynia Śri Morarji. Podczas świąt religijnych nie znajdują się niemal wszyscy mieszkańcy Goa, które są ze sobą powiązane nie tylko hinduskie, ale także do chrześcijańskich przekonań.

Ale niewątpliwie główną atrakcją jest widok na wodach Morza Arabskiego, który otwiera się przy piaszczystej plaży. A od listopada do lutego można jeszcze podziwiać unikalne żółwie że dopłynąć do południowej części plaży dla przedłużenia gatunku. Są pod ochroną władz, kłusownictwo jest zabronione.

Rynek lokalny może być również nazywane atrakcją. I to nie tylko ze względu na jego honorowym wieku, ale także ze względu na wyjątkową atmosferą. Istnieje wiele miejscowi sprzedają swoje ręce złowione kraby i homary, krewetki i tak dalej, mają uprawiane owoce tropikalne wykonane własnych biżuteria i różne przedmioty.

Żywność i napoje

Dla tych, którzy preferują tradycyjne egzotyczne jedzenie w Morjim są restauracje z kuchni rosyjskiej. Jednak czasami jedzenie w nich są znacznie droższe niż tradycyjne kawiarnie Goa. Niektóre z tych instytucji są Bora-Bora, «Czajkowski”, «Lotus», «Choinka» i Glavfish. dania z ryb serwowane są w tym ostatnim. Również w tych instytucjach często organizują pokaz filmowy rosyjskich filmów w godzinach wieczornych.

W innych kawiarni i restauracji serwujących tradycyjne dania z ryb, warzyw i owoców, a także napoje.

Gdzie się zatrzymać?

W Morjim istnieje wiele hoteli, wśród których duża liczba wynosi cztery i trzy gwiazdki. Dla relaksu, taniej można zatrzymać się w hotelach jednego lub dwóch gwiazd. Istnieje również rosyjskie pensjonaty (coś podobnego do typowych schroniskach), wynajmowane domy.

Ceny w hotelach jednej lub dwóch gwiazd zaczynają się od $ 20-30. Jeśli chcesz spędzić wakacje w pokoju trzech czterogwiazdkowych hotelach, trzeba będzie zapłacić od $ 30 do $ 80 (w zależności od lokalizacji i rodzaju hotelu) i powyżej.

Ceny w porze deszczowej na mieszkania są zwykle znacznie niższe niż w pozostałej części tego okresu.

Beach "Morjim" – Podróżni

Turyści z krajów WNP, jak Morjim w stosunkowo niedrogim możliwość odpocząć i za to, że istnieje tak wiele rosyjskich. Tutaj można nie tylko smak egzotyki, ale również czuć się jak w domu, zwłaszcza jeśli przystanek w rosyjskich hotelach.

Każdy, kto kiedykolwiek był na plaży, zgadza się, że Morjim:

  • ciche miejsce do komfortowego wypoczynku;
  • na wakacje z dziećmi;
  • idealny dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę;
  • Nie martw się o bariery językowej;
  • kawałek raju z ciepłym morzem i czystym piaskiem.

Jak się tam dostać?

Beach „Morjim” znajduje się 60 kilometrów od lotniska w Goa. Można się tam dostać taksówką. Ta podróż będzie cię drogo kosztować – około 1000 indyjskich rupii (około 15 $).

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, można dostać się do plaży środkami transportu publicznego. Jednak w tym przypadku trzeba zrobić więcej niż jeden autobus przeszczepu i spędzają dużo więcej czasu.

Morjim nie pozostawia nikogo obojętnym. Oto, co robić i co zobaczyć, a jeśli chcesz zwiedzić pobliskie miejsca możliwe jest wynająć skuter.