793 Shares 1709 views

Wakacje w Soczi w listopadzie: opinie, pogoda, hotele i atrakcje

Rosjanie kochają Sochi. Przez dziesięciolecia, są chętnie spędzają wakacje w tym słynnym ośrodku. Ale co z tymi, którzy mają wakacje padł na jesienne miesiące? Czy powinienem iść na południe?

Soczi w listopadzie

Głęboko w błędzie są ci, którzy uważają, że jest niemożliwe, aby odpocząć w Soczi w listopadzie. Recenzje świadczy przeciwieństwo. Dogodna lokalizacja oraz rozwinięta infrastruktura Soczi, miasto zamienia się w wspaniały ośrodek, idealny do wypoczynku o każdej porze roku. W tym artykule postaramy się przekonać Cię o tym. Powiemy wam o pogodzie w listopadzie w tym słonecznym i gościnnym mieście, będziemy dyskutować, czy wziąć ze sobą dzieci, dowiedzieć się, które hotele otrzymać turystów poza sezonem.

Wakacje w Soczi w listopadzie: opinie, pogoda

Według wielu turystów w tym czasie w listopadzie – idealny czas na wakacje. Kiedy w centralnej części kraju zimą stopniowo wchodzi w jej postaci własnej, w południowo nadal można cieszyć się ciepłym słońcem.

Wspaniały ośrodek miasta Soczi znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego, a tym samym od listopada do stycznia ustawiono temperaturę w granicach + 14-16 ° C w ciągu dnia i + 5-7 ° C w nocy. Jeśli porównamy z resztą kraju, gdzie termometr miał już mocno zajmuje pozycję w okolicach 0 ° C, temperatura ta jest dość wygodne dla reszty.

Najbardziej śmiałe turystów nawet kąpać się w morzu i korzystać z opuszczonych plaż. Temperatura wody w Soczi listopad osiąga + 15 ° C (przy bezwietrznej i słoneczny dzień).

Jednak reszta w Soczi (listopad), opinii i wskazówek „doświadczony” turyści ostrzegł nas o tym, ma swoje własne cechy. Pogoda w połowie jesieni w mieście jest dość kapryśny – 14 dni można przejść deszcz towarzyszy podmuchów wiatru. Dlatego należy słuchać zaleceń i wziąć ciepłą kurtkę i buty – te rzeczy mogą być potrzebne. W listopadzie miasto zwiększona wilgotność. To ze względu na bliskość morza, więc wiele z nich wydaje chłodniejsze dni.

Zwłaszcza święto listopada

Niewątpliwie ma przyjemny boczny wakacje w Soczi w listopadzie. Sugerują, że plaże są opuszczone w tym czasie, na jasnych słoneczne dni można rozkoszować się słońcem na plaży. Ci, którzy nie mogą sobie wyobrazić wakacji bez kąpieli, możemy doradzić na osiedlenie się w jednej z wielu hotelach położonych na wybrzeżu, gdzie znajdują się baseny z podgrzewaną wodą morską.

Jak istotne jest urlop w Soczi w listopadzie? Opinie o reszcie powiedzieć, że warto przyjechać do miasta w tym czasie, szczególnie tych, którzy chcą dostać zabiegi lecznicze w uzdrowiskach i spa, a także tych, którzy nie lubią letniska zawirowań. Istnieje wiele powodów, które przemawiają na korzyść święta listopada w Soczi:

  • znaczny spadek cen w hotelach i restauracjach;
  • dużo pustych miejsc w pociągach i samolotach z dogodnym planem;
  • Pokoje w hotelach;
  • swobodnie uczestniczyć wycieczki do muzeów i miejsc pamięci;
  • różne konkursy i festiwale odbywają się w Soczi, tak często, jak w lecie.

Z powyższego można wnioskować, że jest to możliwe, aby mieć wielki czas w Soczi w listopadzie. Relaks w tym miesiącu będzie odwoływać się do tych, którzy są zmęczeni zgiełku.

Gdzie się zatrzymać?

Kwestia ta stanowi zagrożenie dla wszystkich podróżnych. Recenzje Soczi w listopadzie wskazują, że w tym czasie zapewnia ogromny wybór komfortowych i tanich mieszkań. Można zatrzymać się w sieci lub mini-hoteli. Druga opcja – bardziej ekonomiczne. Na przykład, w listopadzie 2015 roku w mini-hotel cenę pokoju (za osobę) wynosi 300-400 rubli dziennie. Dwuosobowy pokój w sieci hotelowej kosztuje średnio 1800-2000 rubli.

Doświadczeni podróżujący doradza wszystkim, aby zobaczyć Igrzysk atrakcji miasta, pobyt w Adler. Jak między Krasnaja Polana i Parku Olimpijskiego, nie ma bezpośredniego pociągu, trzeba będzie się przesiadać w Adler.

Wakacje w Soczi w listopadzie: atrakcje

Większość turystów rozpocząć znajomość z miasta ze spaceru wzdłuż promenady. Można chodzić pieszo lub rowerem, które są dostępne w dowolnym momencie wynajmu – są one bardzo wiele. Na nabrzeżu jest rozbudowana ścieżka rowerowa. Ponadto turyści chętnie korzystać golfkarami i Segway.

Oceanarium

Oferuje on duży wybór zwiedzania wakacje w Soczi w listopadzie. Opinii wynika, że wielka przyjemność zarówno dla dorosłych i dzieci odwiedzających Oceanarium przynosi Sochi Discovery World Aquarium. Istnieje ponad dwieście gatunków słodkowodnych i życia morskiego.

Oceanarium zajmuje rozległy teren – ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych. Trzydzieści zbiorniki (ich ilość jest większa niż 5 mln litrów) żyją różnorodne przedstawicieli podwodnego świata. Według turystów najbardziej interesujący tunelu 45 metrów długości i objętości wody około trzech milionów litrów. Jest domem dla rekinów tygrysich (rafa). Można również zobaczyć duże płaszczki, piłka ryb, mureny, małe koniki, sum i innych gatunków ryb.

rozrywka

Dziś wielu ludzi przychodzi jesień w Soczi. Opinie turystów na wakacje w Soczi, sugerują, że rozrywki można znaleźć tutaj każdy. Oceanarium w uzupełnieniu do obserwacji podwodnych mieszkańców, turystów dzielnych oferują pływać z rekinami i innych podwodnych drapieżników. Jednak może to być wykonane pod nadzorem doświadczonych nurków, instruktorów.

Dzieci są zachwyceni w żywieniu stada oswojonym karpia, które żyją w specjalnych stawach. Maszyny można kupić przeznaczone do tego kanału.

Skaypark

Ci, którzy zostali w Soczi w listopadzie, wakacje zostawić entuzjastyczne recenzje. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do użytkowników Skayparka. Jak dzielny powiedzieć, to miejsce pozwala poczuć przypływ adrenaliny. Na wysokości 207 m jest długi (440 m) wiszącego mostu.

Spacer po moście, widać uderzające piękno Akhshtyr Dolina i większość wybrzeża Morza Czarnego. Atrakcje Banja (207 i 69 metrów) wysokości i huśtawki (170 m) pozwalają extremals doświadczyć zabawy. Dla tych, którzy wolą spokojniejsze działania, możemy polecić spacer w lesie reliktowego. Tutaj można zobaczyć plantacje Kolchidy bukszpanu, Pontyjskiego rododendron i wiele innych egzotycznych roślin.

Yew-tree gaj

Opinie o wypoczynku w Soczi na pewno do czynienia z naturalnych atrakcji, a na pierwszym miejscu – National Preserve. Na przykład, na terenie rezerwatu przyrody Kaukazu jest słynna relikwia cis gaj. Obejmuje ona obszar 300 hektarów.

Główną atrakcją tego gaju – Pudełko drzew, które nazywa się również Ironwood. Największe okazy osiągają wysokość 30 metrów, a ich wiek szacuje się na setki lat. Dodatkowo bukszpan współistnieć z 190 rodzajów różnych gatunków drzew 58 rodzin -lipy, dąb, grab, rododendron, cisów.

Aby zobaczyć duże fauny, drzew, odwiedzającym oferowane dwie trasy:

  • duży pierścień;
  • małym pierścieniem.

Mały pierścień około dwóch kilometrów długości, jest na ogół utrzymywane przez 50 minut. Ścieżki są pokryte asfaltem. Jest to bardzo wygodne dla turystów z dziećmi.

Znacznie dłużej pierścień (5 km). Można go pokonać i pół godziny, a jego utwory pokryte są nierówne – niektóre można zobaczyć żwiru, istnieją szlaki leśne, a niektóre obszary są pokryte asfaltem. Dlatego należy zadbać o wygodne buty w celu pokonania tej trasy. Nie zapomnij o wodę i coś jadalnego, ponieważ tam sklepów. Pod koniec podróży pierścienia czeka niespodzianka – ruin starożytnej twierdzy bizantyjskiej (XII wiek).

Urlop z dziećmi

Recenzje Soczi (w listopadzie) i pozostawić turystów z dziećmi. Wierzą, że w tym czasie miasto jest nie mniej interesujące niż w lecie. Cyrk, akwarium, tearooms na nabrzeżu, animacja Hotel Art Festival „Kinotavrik” (na początku listopada) – wszystko to zainteresowanie każdego dziecka.

Igrzyska atrakcje

Po ostatnich Olimpiada stała się szczególnie popularna urlop w Soczi. W listopadzie (opinie świadczą o tym), można bezpiecznie sprawdzać olimpijskich bez pośpiechu. Rozpocząć inspekcję zwykle z Parku Olimpijskiego, który gościł sportowców i gości z całego świata. Dziś zachwyca gigantycznej wielkości i świetności.

W samym sercu parku jest jego głównym placu – „Medal Plaza”. Na jego obwodzie są maszty z flagami krajów uczestniczących w igrzyskach olimpijskich, aw środku stoi konstrukcja z pochodni olimpijskiej płomienia.

Teren jest otoczony stadionu gdzie zawodnicy walczyli o tytuł najlepszych na świecie. Razem z sześciu budynków, a każdy z nich nie jest jak inni. Ogromny stadion „Fischt”, która może pomieścić 47.000 fanów, przypominający ośnieżone szczyty.

„Big” to niezwykła i lodowisko. Został on zbudowany w postaci zamrożonych kropel. W pobliżu znajduje się arena „Krążek”, „Ice Cube” – centrum curlingu, stadion i „Iceberg”, który stoi przy wejściu. Szósty stadion – „Adler-Arena” – masywny budynek w kształcie owalu, w której istnieją dwie prędkości łyżwiarstwo utwór.

Jeśli można zobaczyć park z lotu ptaka, można zauważyć, że kompleksy architektura wygląda organicznie i tworzy harmonijny zespół. Każdy szczegół jest przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. W związku z tym 2014 Olimpiada stała się spektakl pamięci, że każdy pamiętał.

Docenić piękny widok na park ze stacji jest możliwe. To właśnie na jego przybywających gości. Z dworca goście eskortować przewodniki po miejscach walk sportowych. To zajmuje trochę czasu na specjalnych mostów, wysokość – ponad siedem metrów. Nie trać czasu na próżno – wspaniałe zdjęcia tutaj, że przypomni Ci o podróży.

szkółka

Obecnie wiele osób woli do wypoczynku w Soczi w listopadzie. Opinie turystów, którzy byli tutaj w chwili, mówiąc, że niezależnie od pogody w Soczi zawsze można znaleźć rozrywkę.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście – Arboretum – wspaniały zabytek sztuki ogrodowej. Tutaj gromadzone rzadką kolekcję egzotycznych roślin. Założycielem parku jest uważany wydawca, aktywny działacz społeczny, dramaturg S. N. Hudyakova. W 1889 roku kupił ziemię na zboczu Łysej Góry. W tym momencie, park i ogrody zostały ustanowione złamany. Z biegiem czasu, kolekcja unikatowych roślin rośnie. Zostały one przywiezione z różnych krajów.

Nieco później Khudyakov wybudował willę tutaj. Nazwał ją „Nadzieja” na cześć swojej ukochanej żony. Dziś willa czeka na odbudowę. Według obecnych planów, muzeum będzie się tam.

W parku można podzielić na dwie części. Górne ciekawych gości wspaniałe krajobrazy, piękna panorama Soczi. Na dnie stawu i akwarium znajduje. Poruszać się po Arboretum może być na kolejki linowej.

Dziś Park Kolekcja składa się z ponad 1600 gatunków roślin z całego świata. Na zacienionych zaułkach założonych małych form architektonicznych – zespołów rzeźby, sztuczne stawy, rotundy, która daje niepowtarzalny i elegancki wygląd obiektu.

daczy Stalina

Badanie opinii na temat wypoczynku w Soczi, zauważyliśmy, że wiele w listopadzie podziwiać historyczne miejsca. Dla tych, głównie związanego z daczy Stalina. Turyści chcą zobaczyć miejsce, gdzie reszta rufa lider wielkiego imperium – Związku Radzieckiego. Podczas ekscytującą wycieczkę, zwiedzający poznają wiele ciekawych informacji, która jest nie tylko życia Stalina, ale także historię naszego kraju.

Domek został wybudowany w 1937 roku. Budowa została przeprowadzona w malowniczym miejscu – na wzgórzu pomiędzy Agurski wąwozu i Matsesta doliny. Z widokiem na ośnieżone szczyty Kaukazu z okien budynku.

Otacza strukturę starodrzew, że nie jest dotykany przez ludzką ręką. Domek przetrwał w idealnym stanie, w tym samym czasie, ponieważ został zbudowany nigdy nie zmieniła swojego wyglądu. Wewnątrz budynku można zobaczyć dekoracje z tamtych czasów – Meble, dywany dania, zdjęcia z archiwum lidera. Jego rodzina i krewni odbywają się przez całe lato, a Stalin doszedł do upadku.

Na parterze znajduje się dzisiaj muzeum, gdzie nie ma nawet figura woskowa Stalina. Trasa pomogą Ci dotknąć historii naszego kraju, poczuć energię tego miejsca.