653 Shares 7377 views

Konevets – wyspa, która jest warte odwiedzenia

Konevets – wyspa położona na zachodnim brzegu jeziora Ładoga. Jest on corocznie odwiedzane przez setki turystów i pielgrzymów z całej Rosji.

informacje ogólne

Konevets wyspa ma powierzchnię nieco ponad 8 metrów kwadratowych. km. Jego maksymalna długość w szerokości około 2 km, a długość – 5 km. Jednocześnie zachodnim krańcu wyciągnął wąski pas piasku około 1 km długości, a na wybrzeżu południowo-wschodniej kilka wysepki granitowych głazów. Średnio Konevets unosi się nad powierzchnią jeziora Ładoga do wysokości 3 metrów.

Konevets – wyspa o klimacie umiarkowanym, gdzie temperatury latem może dotrzeć do plusa trzydzieści stopni Celsjusza, a zimą – spadku do minus czterdzieści stopni. Jak dla flory i fauny wyspy, niektóre zwierzęta Znaleziono żaby, jaszczurki, małe gryzonie, króliki i lisy, wiewiórki. Rzadko, ale jednak znaleźć piżmak. Czasami, u wybrzeży wyspy lub na klifach, można zobaczyć foki – jedyne ssaki żyjące w wodach jeziora Ładoga. Ponadto istnieje duża kolonia mew i wielu ptaków wędrownych. Osiemdziesiąt procent Konevets pokryte sosnowe i świerkowe lasy. Również na wyspie rosną drzewa liściaste: olcha, brzoza, jesion, osika, Lipa, dąb, klon, topola, kasztan i akacja. W ciągu ostatnich sześciu wieków, ludzie sprowadzono i posadzone na agrest i porzeczki, maliny, śliwki, wiśni, jabłek i bzu.

Wyspa Konevets: atrakcje

Dany obiekt jest niezwykle atrakcyjny dla ekoturystyki i dla tych, którzy chcą zapoznać się z jego unikalnych atrakcji. W szczególności turystów przyjeżdża do Konevets wyświetlanie tzw kamień koni reprezentujących głaz 10 m średnicy, w kształcie czaszki konia. W czasach przedchrześcijańskich, był pogański ołtarz, na którym poświęca fińskie plemiona. Według legendy, święty Arseniusz Konevsky, którzy osiedlili się na wyspie w 14 wieku, wydalony z końskiego kamień złych duchów, które zamieniły się w kruki. Na pamiątkę tego cudu w 1895 roku na głazie zbudowali kapliczkę, która istnieje do dziś.

Konevets – wyspy, uważana za jeden z ośrodków prawosławia w zachodniej Rosji, przez ponad 6 wieków, to jest bardzo interesujące dla podróżnego. Na przykład w momencie, odwiedził rodzinę Aleksandra II, Aleksandr Dyuma, Nikołaj Leskow i Fedor Tiutchev. Turyści, którzy za ich przykładem, będzie zdolny do odkrywania wspaniałej Katedra Narodzenia NMP i kilku innych budynków 19 wieku.

Konevets Island: jak dotrzeć

Aby dostać się do Konevets powinien udać się do stacji Finlandii w Petersburgu i pociągiem kierując się w stronę stacji Priozersk lub „Kuźnia”. Trzeba wysiąść na stacji „grzmot” i przesiąść się na trasie autobusu „Pine – Vladimirovka”.

Idąc do Konevets wyspiarskich (Zdjęcia przedstawione w artykule) na własnym samochodem, powinieneś opuścić Petersburgu Priozersk autostradzie i 106 km skręcić w prawo. Następnie, podróżując 0.5 km, na rozwidleniu w miejscowości owocami, aby skręcić w lewo, a potem dalej prosto przez wieś Zaostrovye do skrzyżowania i skręcić w prawo. Po 4 km przed turyści będą widelec, na których toczyć się wskaźnik „Bay of Vladimir” i po 1 km (w pobliżu dworca autobusowego) – w lewo w kierunku molo.

Jeśli podróż odbywa się w okresie letnim, należy poczekać na łodziach pływających między wsią i wyspy Vladimirovka Konevets. Jeżeli mówimy o podróży zimą, kiedy Ładoga jest pokryte lodem, można dotrzeć na piechotę wzdłuż jednej z tras. Nie bój się zgubić, jak odległość, że będzie musiał przejść, znajduje się zaledwie 5 km, a wyspa jest wyraźnie widoczne z brzegu.

Najlepszy czas na wizytę

Niestety, Konevets Island, opinie o drogę, na której jest zawsze pełen entuzjazmu, jest dość trudno dostępnych miejscach. Ci, którzy byli tam często, nie jest zalecane, aby przejść się na podobnym podróży w okresie od końca października do początku grudnia, a od końca marca do początku kwietnia. Faktem jest, że w przeciwnym razie mogłyby być turystą na plaży w czasie, gdy nawigacja jest trudna i niebezpieczna, aby poruszać się po lodzie. Nie jest konieczne, aby przejść do Konevets w czerwcu wzrosła aktywność Komar obserwuje się w tym miesiącu.

gdzie się zatrzymać

Konevets – wyspa, gdzie w lecie z turystów i pielgrzymów nie będzie miał problemów z organizacją zakwaterowania. Jako opcja – po prostu rozbić namiot w lesie. Ponadto turyści prawosławni mogą spędzić noc w klasztorze. Jeśli mówimy o wizyty na wyspie w zimie, jedynym sposobem – wziąć łóżko w małym pensjonacie na brzegu. Struktura należący do Konevsky klasztoru i został zaprojektowany specjalnie dla pielgrzymów.

święte miejsce

Jak już wspomniano, kilka wieków Konevets regularne miejsce pielgrzymek prawosławnych. Ta podróż ma swoje własne cechy i zasady. W szczególności, chcąc dojść do sanktuariów Konevsky powinni skontaktować się z monastycznych usługi Pielgrzymka, działając na folwarku Petersburgu w Zagorodny Ave., 7. Ponadto pielgrzymki. – To nie jest tylko wycieczka. Do niego musi być bardzo dokładnie i poważnie przygotować prawidłowo skonfigurowany. Pamiętaj, aby porozmawiać z księdzem, któremu można zaufać być błogosławiony i słuchać rad osoby mądrej i doświadczonej.