506 Shares 6737 views

System Windows 10 Preview techniczne: informacje zwrotne na temat systemu operacyjnego

Microsoft przygotowuje się do zawarcia nowej wersji na rynku systemów operacyjnych – Windows 10. Jego przygotowanie i udoskonalenia specjalną, zorientowanej społecznie charakter. Amerykańska firma daje użytkownikom na całym świecie wyjątkową okazję – do przetestowania wstępnej wersji nowego systemu Windows 10 Technical Preview systemu operacyjnego za darmo zapoznać się z jego głównych cech. Deweloperzy oczekują również, aby otrzymywać od opinii użytkowników na nowy produkt. Inicjatywa ta jest w jakiś sposób unikalny, jako jeden z domniemanych kanałów dystrybucji nowego systemu operacyjnego – do pobrania za darmo dozwolonym dla posiadaczy systemu Windows 7 podziały i 8. Jakie są cechy odpowiedniej dystrybucji, reprezentowaną przez Microsoft? Jakie nowe możliwości robi to marka dla użytkowników?


uniwersalny OS

Być może kluczem cechą, która charakteryzuje Windows 10 Preview techniczne (wiele opinii IT Experts dotyczące tej opcji bardzo pozytywny) – Ten OS jest faktycznie realizowany w jednej wersji na komputerze i urządzeniach przenośnych.

Oczywiście, interfejsy są jeszcze inne, ze względu na konieczność dostosowania ich do konkretnego zastosowania odpowiednich urządzeń. Ale jądro, jego platforma będzie taki sam. Pozwoli to określić możliwość uruchamiania aplikacji Windows na dowolnym urządzeniu. Program rozszerzony będzie również za pośrednictwem jednego sklepu firmy Microsoft.

Jak pobrać system operacyjny?

System Windows 10 Technical Preview (opinie użytkowników oszacować rozsądną możliwość wyłącznie pozytywny) można pobrać bezpłatnie. W tym celu trzeba zrobić, po pierwsze, uzyskać w Microsoft Live-konta, a po drugie, aby wyrazić zgodę na program Insider systemu Windows, zainicjowany przez amerykańską markę. Po tym, użytkownik uzyskuje dostęp do rozkładu OS przystosowany dla 32-bitowych i 64-bitowych komputerów. Zainstalować nowy system Windows w danej modyfikacji jest bardzo prosta – poprzez plik setup.exe obecnej w produkcie instalacji. Jakiś czas po ogłoszeniu wersji testowej Windows 10 odrębnej dystrybucji zespoły pojawiły się na stronach torrentowych. Tak więc, wśród popularny – Windows 10 Technical Preview Budowanie 9901 Rus X64 Torrent, dostosowanej, w szczególności urządzeń 64-bitowych dla rosyjskojęzycznych użytkowników.

Inny „buduje”

Jakie zespoły (które nazywane są również „buduje”) wprowadzi wersję systemu Windows? Wiele z nich. Zatem popularne montaż okien 10 Technical Preview Budowanie 9888. Są też inne wersje dystrybucji. Wśród wspólna – Windows 10 Technical Preview Budowanie 10009. Różnice między „buduje” cały mało. Na przykład, w niektórych wersjach, można przeciągnąć skróty z menu Start na pulpicie, w innych to okazja nie jest przewidziane. Ale w ogóle, Windows 10 Technical Preview Budowanie 10009 interfejsy 9901, 9888 nie różnią się zbyt.

Niezależnie od tego, co jest dostępne dla użytkownika wersję systemu operacyjnego, główne cechy nowego systemu operacyjnego będzie mógł go zbadać w pełni. Od tych rozkładów – Windows 10 Technical Preview Budowanie 9901, 10009, 9888 – Próby, to nie ma znaczenia, co dokładnie one sprzedawane. Jest możliwe, że, na przykład, całkowity wersja Enterprise systemu operacyjnego – Enterprise – zostaną uzupełnione opcji, które nie są prezentowane w swoich zespołach, lub mają ograniczoną funkcjonalność.

Można zauważyć, że rozkłady są uważane nowa wersja systemu Windows są zorientowane przede wszystkim na administratorów systemu. Oznacza to, że zwykły użytkownik może mieć i nie widzą różnicy pomiędzy opcji realizowanych w różnych „buduje» Windows 10 dostępny do pobrania. Pobieranie, relatywnie rzecz biorąc, Windows 10 Technical Preview Budowanie 9901 Rus 64 9901, potrafi docenić go w taki sam sposób, jeśli w jego posiadaniu okazała rozprowadzającej 10009 lub 9888.

interfejs

Uczymy specyfikę nowego interfejsu systemu operacyjnego firmy Microsoft. Na przykład w systemie Windows 10, ponownie pojawi się menu „Start”, ale to jest realizowane w połączeniu z „płytek”, które są obecne w 8 interfejsu Windows.

Menu Start składa się z dwóch obszarów. W lewej strony – znane wielu użytkowników korzystających z wcześniejszych wersji na liście po prawej stronie – tej samej „płytki”. W pobliżu znajduje się ciąg wyszukiwania, a to pociąga za sobą zaangażowanie nie tylko odwołania do plików komputerowych, ale także do odpowiednich serwerów w Internecie. Ponadto, podobna opcja nie jest spowodowana wyłącznie za pomocą menu Start, ale również przez interfejs wyszukiwania, które można wywołać z paska zadań.

Wśród nowiutki elementów interfejsu wprowadzonych w tej wersji systemu Windows – przycisk Zadanie Widok. Dzięki niemu można wyświetlać informacje o uruchomionych aplikacjach. Inną godną uwagi cechy nowego interfejsu – tworzenie grup programów do wykonywania różnych zadań. Przełączać się między nimi, jak to możliwe za pomocą przycisku Zadanie Widok. Kolejną miłą opcją jest do pracy z aplikacjami działającymi – Aero Snap. Dzięki niemu, użytkownik może przełączać się między programami i oknami.

W nowej wersji systemu Windows, nie było „bar Powiadomienie”, bardzo podobny do realizowanego w interfejsie systemu Windows 8.1. Nazwać to, trzeba nacisnąć specjalny przycisk, lub jeśli używasz odpowiedniego urządzenia, gestu na ekranie. panel powiadomień zapewnia również dostęp do niektórych ważnych ustawień systemu operacyjnego.

W razie potrzeby można rozszerzyć okno interfejsu systemu operacyjnego do pełnego ekranu. Taka opcja może być szczególnie użyteczne i popularne wśród właścicieli urządzeń mobilnych z małych ekranów.

Nawykowe użytkownicy poprzednich wersji OS zakładce „komputer” został zastąpiony przez opcję Home. Po uaktywnieniu ładuje system operacyjny wbudowany menedżer plików, jak również sekcje są dostępne Ulubione, niedawno odkryte dokumenty i foldery, które są często wykorzystywane przez właściciela komputera. Wśród innych znaczących funkcji dyrygenta – chmura jechać jeden napęd. Na zewnątrz, wygląda prawie tak samo jak logicznych partycji na dysku twardym, nawykowych użytkowników. Interesujący jest zakładka akcji, z wykorzystaniem którego można wysyłać pliki za pośrednictwem poczty e-mail, czy dokumenty – ich wydrukowania. Można również wysyłać pliki do innych programów.

Tak więc, w Technical Preview interfejsu systemu Windows 10 (Opinie ekspertów i użytkowników są również towarzyszyć bardzo pozytywnej oceny odpowiednich danych) są realizowane z jednej strony, znane wielu użytkowników klasycznych elementów, takich jak menu Start i pulpitu, az drugiej strony – „płytki” i inne innowacyjne elementy. W tym przypadku, właściciel systemu operacyjnego można utworzyć wiele pulpitów jednocześnie w razie potrzeby. W poprzednich wersjach systemu Windows nie mają takiej możliwości. Z wyjątkiem, oczywiście, przełączać się między różnymi kontami użytkowników – każdy był oddzielny biurko.

synchronizacja

Wśród istotnych cech systemu Windows 10 Technical Preview (opinie wielu użytkowników, to jej bardzo pozytywną ocenę) – synchronizacja urządzeń poprzez markowych aplikacji firmy Microsoft. Zakłada się, że będą one dostępne do pobrania w jednym sklepie. Użytkownik, w związku z tym, nie czuje różnicy między poziomem komfortu, dostęp do odpowiednich aplikacji, niezależnie od urządzenia, że jest w danym momencie korzysta.

Synchronizacja – jeden z aspektów przetwarzania w chmurze, jest już realizowany w rozwiązaniach firmy Microsoft. Na przykład, użytkownicy mobilni i „pulpit” Windows mogą używać plików sklep jeden dysk i do niego dostęp z dowolnego urządzenia. Przyjmuje się zatem wprowadzenie podobnych pojęć także w innych rozwiązaniach marki. Funkcja ta jest na ogół dobrze skorelowane z pojęciem uniwersalnym systemem operacyjnym, który mamy wspomnianej powyżej.

Uniwersalna aplikacja

Jest oczywiste, że aby działać na każdej potrzebie devaysakh być szczegółowe, rodzajowe wersję aplikacji. Ich główną cechą – fakt, że 90% kodu źródłowego będzie taka sama. Reszta programu zostaną dostosowane do specyfiki devaysa interfejsu lub potrzeb konkretnego użytkownika w aspekcie projektowania. Osobliwością nowej koncepcji jest to, że ludzie płacą za stosowanie raz, będą mogli z niego korzystać na dowolnym urządzeniu. Nawet teraz, gdy eksperci rynku podkreślić, pomysł ten jest realizowany w nowych dystrybucjach systemu Microsoft Office. Możemy tylko czekać na ostatecznej wersji systemu Windows 10 i zweryfikować skuteczność odpowiedniej koncepcji w praktyce.

Jaka będzie ostateczna wersja systemu Windows?

Zatem badaliśmy najważniejsze cechy wersji testowej systemu operacyjnego firmy Microsoft, Windows 10 Technical Preview. W przeciwieństwie Enterprise – wersja Enterprise, w dostosowaniu do potrzeb użytkowników. Jednak to, czy będą one tak ważne w ostatecznej wersji systemu operacyjnego, to trudno powiedzieć.

Wersja testowa brakuje kilku ważnych opcji. Co na przykład? W ostatecznej wersji Windows Virtual Assistant Cortana będzie realizowany, znane użytkownikom urządzeń mobilnych. Ten program jest zaprojektowany w celu ułatwienia pracy z urządzeniem, które jest zainstalowane w systemie operacyjnym. Jednak, jak wspomniano przez niektórych ekspertów, którzy studiowali Windows 10 Technical Preview, język rosyjski będzie początkowo nie być obsługiwane. Ponadto zakłada się, że Cortana będzie zintegrowany z systemem wyszukiwania Bing, który w Rosji i innych krajach rosyjskojęzycznych – Ukrainy, Białorusi, nie jest zbyt popularny.

Darmowy upgrade ze starszych wersji

Microsoft zapowiada Windows 10 Preview techniczne (sprzężenie zwrotne od użytkowników i analityków na ten temat – całkowicie entuzjastyczny) ogłosiła, że dla właścicieli dystrybucji systemu Windows 7 i 8 nowego systemu operacyjnego będzie do pobrania za darmo – przez rok po zwolnieniu ostateczną wersję systemu operacyjnego. Taka możliwość dla użytkowników marki Microsoft OS nie jest otwarty wcześniej. Z wyjątkiem, oczywiście, bezpłatne uaktualnienie do Windows 8 do wersji 8.1.

Cechy Cortana

Szczegółowo badane fakty dotyczące programu Cortana. Jest to asystent głosowy, funkcje są bardzo zbliżone interfejs Siri od Apple. Tradycyjnie stosuje się go ze smartfonów, ale plany Microsoftu, jak wspomniano powyżej – umieścić go w ostatecznej wersji systemu operacyjnego. To nie jest zainstalowany w systemie Windows 10 Technical Preview. Oczekuje się, że już być wyposażony w asystenta Cortana przedsiębiorstwem, jak również inne wersje ostatecznego podziału.

Zadzwoń dany program, użytkownik może przeglądać linii. opcję odpowiadającą również nie jest jeszcze zaimplementowana w Windows 10 Technical Preview. Przedsiębiorstwo i inne dystrybucje końcowe prawdopodobnie będą musiały charakteryzować się tej możliwości. Przechodząc do Cortana, użytkownik może uruchomić pliki – muzykę, dokumenty, generowanie przypomnień. Można zauważyć, że Cortana analogowy z Apple, asystent Siri, nie został wdrożony w „stacjonarnych”. W tym sensie, Microsoft, eksperci zwracają uwagę, aby pokonać konkurencję. Nawiasem mówiąc, firma Google nie został jeszcze opracowany rozwiązanie dla „pulpitu” ścisłej funkcji programu Cortana – istnieje tylko odpowiednie interfejsy sieci.

nowa przeglądarka

Wśród nowości wprowadzonych w systemie Windows 10 – Spartan przeglądarce. To nie jest jeszcze, czy będzie on zastąpić tradycyjne jasne, stosowany w poprzednim OS Internet Explorer. Co godne opcji przeglądarki Spartan można wspomnieć? Dla tych, jest to możliwe do przeprowadzenia widoku notatki, pozwalając użytkownikowi na komentarze, które znajdują się w górnej części strony. Następnie, osoba może udostępniać je w serwisach społecznościowych lub wysłać pocztą.

Istotne notatki można zapisać w postaci klawiatury lub za pomocą ekranu dotykowego – palcem lub rysikiem. Oczekuje się, że w przeglądarce Spartan będą realizowane w trybie odczytu – gdy zawartość stron internetowych, zostaną przekształcone w odpowiednim formacie i równocześnie zapisanych do przeglądania w trybie offline. Można zauważyć, że przeglądarka będzie zintegrowany z Cortana.

Integracja z systemem operacyjnym i Xbox

Oczekuje się, że nowa wersja systemu Windows zostanie zintegrowany z Xbox – popularnej konsoli do gier wideo firmy Microsoft. W szczególności, Xbox aplikacja jest dostępna dla danych użytkowników OS. Zintegrowane funkcje związane z kategorii społecznych – np aktywność magnetofon, coś podobnego do Twitter. Członkowie nowego OS będzie mógł przetłumaczyć rozgrywki na każdym urządzeniu, które jest kontrolowane przez Windows 10.