594 Shares 6391 views

Błąd „Operacja została anulowana z powodu obecnych ograniczeń dla komputera”: Jak z tym walczyć?

Dziś praktycznie wszystkie „systemów operacyjnych» rodziny Windows podczas próby dostępu do, powiedzmy, do rejestru, reaktor zasad grupy czy nawet konwencjonalne centrale często można znaleźć wyglądu «Operacja została anulowana z powodu obecnych ograniczeń na komputerze.» Przyjrzyjmy się, dlaczego taka sytuacja, i jak z nim walczyć.


Kiedy najczęściej ostrzeżenie „Operacja anulowana z powodu istniejących ograniczeń na komputerze?”

Rozważając problem istnieją dwa najczęstsze wybory: być może, operacja zostaje przerwana z powodu ograniczeń nałożonych na tym administratora komputera i może wynikać z narażenia na działanie wirusów i złośliwego oprogramowania.

Nie należy jednak wykluczyć wersji innych błędów, jednak skupi się na najbardziej podstawowych punktów i proponuje metodę korygowania tej sytuacji.

Możliwym wyjaśnieniem błędu

Rzeczywiście, zarówno, jak mówią, odbywają. Pierwsza sprawa jest dość prosta. Jeśli dostęp do określonych funkcji lub części składowych systemu operacyjnego naprawdę jest zablokowany przez administratora lub sieci terminali administratora systemu, wszystko jest jasne. Musimy odnieść się do nich, ograniczenia zostały zniesione. Nie ma się czym martwić.

Ale jeśli własny terminal użytkownika jest sam administrator, a nikt inny w systemie nie jest już zarejestrowany lub nie działa, pojawienie się komunikatów, które próbują uzyskać dostęp do czegoś, i że coś zostało odwołane z powodu ograniczeń w efekcie komputer, delikatnie mówiąc , jest zastanawiające. Jak to się stało?

A stało się to z powodu zakłóceń w systemie wirusy, które teraz stały się bardziej selektywne, by tak rzec, niż kiedykolwiek wcześniej. Ogólnie rzecz biorąc, nie atakują cały system, ale tylko niektóre z jego elementów, aw rezultacie mamy do czynienia z częściową utratą praw administratora. Jednakże, aby poradzić sobie z tym możliwe. Aby to zrobić, oczywiście, nie jest to łatwe, ale teraz będziemy widzieć jak doprowadzić komputer do stanu normalnego.

Technika korekcji: sprawdzanie wirusów

Mamy więc sytuację, w której niektóre operacje dostępu do pewnych usług lub elementów systemu został odwołany z powodu obecnych ograniczeń komputera. Często dotyczy to, jak już wspomniano, rejestr systemu lub inne usługi.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wykorzystać kilka potężnych antywirusowe. Oczywiście, można skorzystać z regularnych oprogramowania zainstalowanego w systemie, ale jeśli nie udało się wirusa, nie ma gwarancji, że nawet przy skanowaniu dogłębnej z najnowszych danych podpisów to daje rezultaty. Najlepiej jest zastosować niezależne narzędzie (można nawet wersje przenośne). Najlepiej jest, aby poradzić sobie z takimi zadaniami Kaspersky Virus Removal Tool i Dr. Web Cure It! Jednak garnitur i każda inna.

Krok drugi: Korzystanie z narzędzia AVZ

Teraz, jeśli jest ostrzeżenie ponownie system, że operacja została anulowana z powodu obecnych ograniczeń dla komputera, pozwól nam przywrócić dostęp do niezbędnych elementów.

W tym celu musimy bardzo ciekawy użytkową AVZ. Konieczne jest, aby wybrać problemy wyszukiwania master, tzw Kreator rozwiązywania problemów. Zadzwoń z głównego menu „Plik” i rozpocząć skanowanie.

Chodzi o to, że do końca procesu w wynikach zostanie wykazane, że, co do zasady, pięć podstawowe usługi są zablokowane. Ten rejestru, Explorer, w sekcji „Mój komputer” w menu Administrator Menedżera zadań i poleceń. Oczywiście, w zależności od stopnia ekspozycji na wirusa, lista może zawierać inne usługi, na przykład, ten sam panel sterowania.

Teraz wszystkie dostępne opcje i kliknij przycisk problemów fix (Napraw zaznaczone problemy) powinny być przydzielane.

Usuwanie elementów rejestru systemowego

Komunikat „Operacja została anulowana z powodu obecnych ograniczeń … Dla komputer” nie pojawi się ponownie, to „leczenie” systemu komputerowego nie jest możliwe, aby zakończyć. Pozostaje zrobić kolejną operację.

W tej chwili przywrócony dostęp do wcześniej zablokowanych usług. Spośród nich, jesteśmy zainteresowani w rejestrze systemowym. Przejdź do edytora za pomocą polecenia regedit być wpisane w menu „Uruchom” lub w wierszu polecenia, a następnie zapoznać się HOTKEY_LOCAL_MACHINE w podrozdziale Software stopniowo zejść z drzewa, aż do linii Explorer.

W oknie po prawej stronie będzie obecny wiele niejasny zapis NoViewOnDrive. musi niezwłocznie usunąć (zaznacz i naciśnij klawisz Del). System wyświetli ostrzeżenie o zabezpieczeniach, oznaczone przez żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Jest w porządku. Naciskamy przycisk „OK”, zamknij edytor i resetuje system. Dopiero teraz można mieć pewność, że wszystkie ograniczenia zostaną usunięte. „Operacja anulowana …” i wiadomości, jak to więcej niż nie będzie przeszkadzało.

Można również użyć Edytora zasad grupy, ale powiela tylko wpisy w rejestrze, które w tym przypadku jest znacznie łatwiej pracować.

wynik

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że choć metody korygowania takich nieprzyjemnych sytuacji, niektórzy użytkownicy mogą pojawiać się zbyt zawiły, jednak od wszystkich dotychczasowych metod jest najskuteczniejsza.

Niektórzy jednak, spróbuj pobrać ze stron „left” pliki (.reg) logowania do automatycznego korygowania lub używać zautomatyzowanych narzędzi. Jednak w większości zgłoszonych przypadków szczególnie namacalny wynik, który nie działa, ponieważ maszyna takie programy są, delikatnie mówiąc, bardzo selektywnie i ostrożnie, eliminując brutto zakłóceń w pracy systemu (w tym przypadku, w rejestrze).

Nawiasem mówiąc, a pliki szablonów rejestracyjnych pobranych z internetu też nie nadaje się do każdej sytuacji. Ponadto, mogą one być narażone na kontakt z wirusem w chwili pobrania do terminalu komputerowego.