694 Shares 3566 views

Jak usunąć „Baidu” z komputerem? Jak usunąć Baidu: informacje praktyczne

Coraz częściej użytkownicy są zainteresowani jak usunąć „Baidu” z komputerem. Co w tym wszystkim chodzi? A jak jest usunięcie oprogramowania? Odpowiedź na te pytania nie jest tak trudne, jak się wydaje. Może badanych Aplikacja jest nie tylko nieszkodliwe, ale także użyteczne? Wtedy nie ma sensu myśleć o pozbyciu się go. Tyle tylko, że użytkownicy będą odzwierciedlać coraz więcej na ten temat. I nie bez powodu.


dobre szyfrowanie

„Baidu” – to nazwa chińskiej wirusa Baidu. Jest bardzo dobrze zaszyfrowane. Po tym wszystkim, jest to reprezentowane przez zakażenie przez chińskiego aplikacji antywirusowej. Twórcy obiecują, że ich oprogramowanie będzie niezawodnie chronić komputer przed różnego rodzaju infekcji.

W tym samym czasie, „Baidu” – jest to odrębny wirus, który jest bardzo trudny do usunięcia. To nie tylko niszczy system operacyjny, ale także kradnie dane użytkownika. Więc trzeba myśleć o tym, jak usunąć „Baidu” z komputera raz na zawsze. Istnieje wiele wariantów wirusa. Ale proces czyszczenia nie zmienia.

Advance przygotowanie

Uczenie się wirusa – to nie jest nieszkodliwą aplikację. To wymaga dodatkowego szkolenia. Co dokładnie należy zrobić, aby ułatwić usuwanie „Baidu”? Zaleca się:

  1. Zainstalować dobry program antywirusowy. Dr.Web jest odpowiednie lub Avast. Można użyć Nod32 lub „Kaspersky”. To wszystko zależy od preferencji użytkownika.
  2. Zapisać ważne dane na nośnikach wymiennych. Baidu w usuwaniu często dotkniętych pliki systemowe lub dokumentów użytkownika. Utrata danych – nie najlepszy wynik. Ale można zapobiec wcześniej dbając o ich bezpieczeństwo.
  3. Pobierz oprogramowanie pomocnicze – CCleaner i SpyHunter4. Pierwszy program jest przeznaczony do pracy z komputerem rejestru, drugi – do usuwania i wyszukiwania komputera spyware.
  4. Przygotuj płytę instalacyjną dla systemu operacyjnego. Przydatne w przypadku ciężkiego uszkodzenia przez wirus komputerowy. Czasami łatwiej jest ponowna instalacja systemu operacyjnego, niż traktować go z „Baida”.

Przygotowanie jest zakończone. Teraz można prowadzić usunięcie Baidu PC Faster i badane inne typy wirusa. Ale jak to zrobić?

po folderach

Nie fakt, że pierwsza metoda będzie działać, ale wysiłek się opłaca. Jeśli użytkownik nie zauważył „Baidu” natychmiast po jego wyglądzie, można użyć tej samej sztuczki.

Chodzi o to, że ta infekcja jest reprezentowany przez aplikację antywirusową. Tak, to jest gdzieś w zestawie. Chcieliśmy iść do folderu Program Files i znaleźć Baidu. Wewnątrz będzie wiele plików.

Jak usunąć „Baidu” z komputerem? Aby to zrobić, trzeba uruchomić uninstall.exe. Proces ten rozpocznie deinstalatora. Cały czas trzeba nacisnąć biały przycisk na samym końcu – błękit. Następnie komputer uruchomi się ponownie. „Baidu” brakuje? Wtedy nie możemy postępować zgodnie z zaleceniami innych. Jeśli wirus jest nadal zaniepokojony koniecznością rozwiązania problemu inną metodą.

procesy

Prawdziwa walka przeciwko wirusowi zaczyna się badaniem procesów uruchomionych na komputerze. Jest to bardzo ważny punkt, bez którego niemożliwe jest, aby pozbyć się Baidu. Po tym wszystkim, za każdym razem po uruchomieniu tego systemu wirus zostanie ponownie i ponownie aktywowana.

Jak usunąć Baidu? Przydatne informacje, które użytkownicy dzielą się ze sobą, co wskazuje, że pierwszą rzeczą, którą trzeba wyeliminować procesy uruchomione wirusów. Aby to zrobić, przejdź do „Task Manager”, a następnie znaleźć wszystkie procesy, które zawierają znaki lub odwołania do wirusa „Baidu”.

Po prostu muszą zakończyć. Tylko wtedy możemy myśleć o następnych krokach. Żadna krzywda nie przyniesie tego działania. Najważniejsze – nie uruchom ponownie komputer. Gdy procesy z bohaterów zostanie usunięty, należy przejść do następnego kroku.

skanowanie

Polega ona na skanowanie systemu operacyjnego. Usuwanie hao123 przez Baidu i „Baidu” w zasadzie nie do pomyślenia bez tego kroku. Po tym wszystkim, aplikacje danych – są wirusy. I aby w pełni usunąć je z systemu operacyjnego tylko po sprawdzeniu komputera pod kątem wirusów.

Przeprowadzono głęboką czek. Następnie musimy leczyć wszystkie potencjalnie niebezpiecznych obiektów. I wszystko, co nie można wyleczyć – usunąć. To nie ma znaczenia, o co dokładnie wirus w pytaniu. Wszystkie z nich kolidować z pełnej eliminacji „Baida”.

Nie zapomnij o SpyHunter4. Ta aplikacja pomaga znaleźć szpiegów w systemie operacyjnym. To działa na zasadzie antywirusowego. Trzeba uruchomić SpyHunter, a następnie przeprowadzić skanowanie, a następnie – usunięcie wszystkich wykrytych obiektów.

Pracować na aplikacji

Kolejny krok – pozbycie programu. Jak usunąć Baidu z nouta? Przy odpowiednim treningu do realizacji pomysłów nie jest zbyt trudne. Po wszystkich powyższych punktów należy odwiedzić „Panel sterowania”. Tam znaleźć i uruchomić „Dodaj lub usuń programy”.

Ekran wyświetla listę wszystkich zainstalowanych programów. Konieczne jest, aby znaleźć Baidu. Linia z podaniem wirusa jest zwolniony, po którym należy nacisnąć przycisk „Usuń”.

Rozpocznie deinstalatora. Musisz cały czas wcisnąć biały przycisk. I w końcu – niebieski. Po zakończeniu procesu usuwania, można zamknąć „Dodaj lub usuń programy”.

rejestr

Pozostaje tylko jeden krok – i warto spojrzeć na wyniki wszystkich manipulacji. Mówimy o czyszczenie rejestru. Można to zrobić ręcznie lub automatycznie. Najszybszym i najbardziej niezawodnym sposobem jest użycie CCleaner. Ten program sprawdza rejestr szybko i pomoże pozbyć się plików przechowywanych w nim.

Aplikacja chcesz zainstalować i uruchomić. Dalej, po lewej stronie ekranu, aby skonfigurować sprawdzanie wszystkich dysku twardym. W prawym dolnym rogu zobaczysz „Analiza”. Użytkownik musi kliknąć na nim. Po kilku sekundach, „Czyszczenie”. Kolejne kliknięcie – i czyszczenia rejestru. Aby to sprawdzić, można ponownie dokonać analizy systemu operacyjnego.

To wszystko. można ponownie uruchomić komputer i sprawdzić, czy będzie on pozbyć się aplikacji pod nazwą „Baidu”. Nie powinno być żadnych programów, żadnych uruchomionych procesów. Jeśli powyższe kroki nie pomogą, zalecamy tylko ponowna instalacja systemu operacyjnego. Przeprowadzić „czystą” instalację z wstępnego formatowania dysku twardego.

W rzeczywistości, nie wszystko jest tak trudne. Teraz rozumiem, jak usunąć „Baidu” z komputera raz na zawsze. Najważniejsze – aby przestrzegać wszystkich instrukcji. I wtedy szanse na sukces będą zmaksymalizowane.